19.06.2026 Morning
Hungarian Murli Om Shanti BapDada Madhuban
Lényeg:
Édes
gyermekek, Shiv Baba nem tudja elfogadni a virágokat, amiket felajánlotok Neki,
mert Ő nem válik se egy imádóvá, se imádatra méltóvá. Nektek sem szabad
virágfüzért viselnetek az átmeneti korban.
Kérdés:
Ki tudja
igényelni a jövő királysága trónjának a jogát?
Válasz:
Azok, akik meghódítják az Anya és az Atya szívtrónusát ebben az időben, azokká
válnak, akiket a jövőbeli trónra ültetnek. Az egy csoda, hogy a gyermekek hogyan
aratnak győzelmet a szüleik felett. Erőfeszítést tesznek és még a szüleik elé is
mennek.
Ének:
Hagyd el az
égi trónodat és gyere le a Földre!
Om shanti.
Ti,
legédesebb, szeretett, régelvesztett és most megtalált gyermekek hallották az
éneket. A mindenütt jelenvalóság elképzelése eltűnik ezzel az énekkel. Mivel
Bharat emberei most olyan boldogtalanok, ezért emlékeznek Rám. Ezek a dalok mind
elkészültek a drámának megfelelően. A világon az emberek ezt nem tudják. Az Atya
eljön és megtisztítja a tisztátalant és szabaddá teszi az embereket a
szomorúságuktól és boldogságot ad. Ti, gyermekek tudjátok, hogy ugyanaz az Atya
eljött. Ti gyermekek felismertétek Őt. Ő maga itt ül és elmondja nektek: Én
belépek egy hétköznapi testbe és elmondom nektek az egész világ eleje, közepe és
vége titkait. Csak egy világ van. Az öreggé és újjá válik ugyanúgy, ahogy a
testnek is volt gyermekkora és aztán az öreggé válik. Ti azt nem mondanátok, két
test van, egy új és egy öreg. Az csak egy test, de az öreggé válik. Ugyanilyen
módon csak egy világ van. Az mostanra újból öreggé vált. Az mikor volt új? Ezt
senki nem tudja megmondani nektek. Az Atya eljön és elmagyarázza: Gyerekek,
amikor a világ új volt, Bharat is új volt. Azt hívták az aranykornak. Ugyanaz a
Bharat mostanra öreggé vált. Ezt hívják az öreg világnak. Az új világ öreggé
vált és most annak biztosan újjá kell válnia. A gyermekeknek voltak vízióik az
új világról. Kik voltak annak az új világnak a mesterei? Biztosan Lakshmi és
Narayan. Az eredeti örökkévaló istenségek voltak annak a világnak a mesterei. Az
Atya elmagyarázza ezt nektek, gyermekeknek. Az Atya azt mondja: Most állandóan
emlékezzetek erre. Az Atya eljött a legfelső régióból, hogy tanítson minket.
Eljött, hogy raja jógát tanítson. Az összes dicséret ahhoz az Egyhez tartozik.
Ennek az egynek nincs dicsérete. Ebben az időben mindannyian degradált
intellektusúakká váltak és nem értenek semmit. Így én eljövök, és ezért van az,
hogy megkomponálták ezeket a dalokat. Ezeken a dalokon keresztül a mindenütt
jelenvalóság elképzelése eltűnik. Mindenkinek megvan a saját szerepe. Az Atya
ismételten elmondja nektek: Mondjatok le a testi tudatosságról, és váljatok
lélektudatossá. Szívjátok magatokba a tanításokat a fizikai szerveiteken
keresztül. Bár látjátok ezt a Babát sétálni és körbe mozogni, emlékezzetek Shiv
Babára. Mindig tekintsétek Shiv Babát annak, aki mindent tesz és, hogy Brahma
nincs ott. Bár ez a forma látható a szemeitekkel, az intellektusotoknak Shiv
Baba felé kell mennie. Ha Shiv Baba nem lenne itt, ezen egy lelkének és testének
nem lenne semmi haszna. Mindig emlékezzetek arra, hogy Shiv Baba ebben az egyben
van és Ő tanít ezen az egyen keresztül. Nem ez az egy a tanárotok. Az az Egy a
Legfelső Tanár. Nektek arra az Egyre kell emlékeznetek. Soha ne emlékezzetek a
testre. Az intellektusotokat kapcsoljátok össze az Atyával jógában. A gyermekek
emlékeznek Rá és azt mondják: Gyere, és újból tanítsál nekünk tudást és jógát. A
Legfelső Atyán, a Legfelső Lelken kívül senki más nem tud raja jógát tanítani.
Ott van nektek, gyerekek intellektusában, hogy csak Ő ül itt és mondja el nektek
a Gita tudását. Ez a tudás aztán eltűnik. Arra ott nincs szükség, mert a
királyság megalapításra került és megkaptátok a megváltást. Tudást adnak azért,
hogy a degradációból a megváltásba vigyenek benneteket. Minden más az odaadás
ösvényéhez tartozik. Senki nem tud elérni engem azzal, hogy olyan dolgokat tesz
az odaadás ösvényén, mint a bűnbánat, a tapasya, az adományozás vagy a
jótékonykodás. A lelkek szárnyai eltörtek. A lelkek kőintellektusúak. Én
eljöttem, hogy azokat, akik kő intellektusúvá váltak, istenivé változtassam. Az
Atya azt mondja: Most olyan sok emberi lény van. Ők betöltik az egész világot,
ugyanúgy, mint a mustármagok. Most mindenkinek meg kell semmisülnie. Az
aranykorban nincs olyan sok emberi lény. Az új világban nagy fizikai kényelemmel
rendelkeztek és ott nagyon kevés emberi lény van. Itt olyan sok ember van, hogy
nincs elegendő élelem számukra, hogy egyenek. A Föld most öreg és nagyon
terméketlen, aztán újjá fog válni. Ott minden új lesz. Annak a neve olyan édes:
mennyország, bahist, az istenségek új világa. A szív azt kívánja, hogy ez az
öreg megsemmisüljön, és abban az újban üljön. Ez most a mennyország új világába
való elmenetel kérdése. Ennek az öreg testnek nincs értéke. Shiv Babának nincs
saját teste. A gyermekek azt mondják: Mi fel akarjuk díszíteni Babát
virágfüzérrel. Ugyanakkor, ha ti feldíszítetitek ezt az egyet, az
intellektusotok jógája hozzá menne. Shiv Baba azt mondja: Nincs szükség
virágfüzérre. Csak ti váltok imádatra méltókká és imádókká. Ti magatok váltok
imádatra méltókká és aztán imádókká. Ezért kezditek imádni a saját képmásaitokat.
Baba azt mondja: Én nem válok imádatra méltóvá és nincs szükség semmilyen
virágra, stb. Lényegtelen azokat viselnem. Ezért van az, hogy Baba soha nem
fogadja el a virágfüzéreket. Ti váltok imádatra méltókká, ezért annyi virágot
viselhettek, amennyit akartok. Én vagyok nektek, gyerekeknek a legszeretettebb,
szófogadó Atyja. Én a Tanárotok és a Szolgálótok is vagyok. Amikor fontos
királyi emberek aláírják a leveleiket, azt írják: Minto, vagy Curzon (alkirályok
a huszadik század elején). Ők soha nem írnák azt önmagukról, hogy ilyen és ilyen
úr. Itt azt írják, shri Lakshmi-Narayan, shri ez és ez. Ők nagyon gyorsan
átadják önmaguknak a shri címet. Az Atya itt ül és elmagyarázza. Most ne
emlékezzetek erre a testre. Legyen hitetek abban, hogy lelkek vagytok és
emlékezzetek az Atyára. Ebben az öreg világban mindkettő, a lélek és a test is
tisztátalan. Amikor az arany kilenc karátos, akkor az ékszer, ami abból készül,
szintén kilenc karátos. Az ötvözet belekeveredik az aranyba. Ne tekintsétek a
lelket immunisnak a tettek hatásával szemben. Ti ebben az időben rendelkeztek
ezzel a tudással. Megkapjátok a jutalmat fél ciklusra, 21 születésre, így sok
erőfeszítést kell tenni. Ugyanakkor, ti, gyermekek ismételten felejtetek. Shiv
Baba átadja nekünk a tanításokat Brahmán keresztül. Még Brahma lelke is Rám
emlékszik. Brahma, Vishnu és Shankar a szubtilis régió lakói. Az Atya először
megteremti a szubtilis világot. A Nirvána földje a magasak közt legmagasabb föld.
A Nirvána a lelkek földje, mindközül a legmagasabb. Minden hívő az egy Istenre
emlékszik. Ugyanakkor, mivel tamopradhanná váltak, elfelejtették az Atyát és
folyamatosan a köveket és a kavicsokat, stb. imádják. Mi tudják, hogy bármi is
történik, az felvételre kerül a drámában. Ha egyszer valamit felvettek a
drámában – például, ha egy madár keresztülrepül a jelenetben – az ugyanúgy
folyamatosan megismétlődik újból és újból. Ha sárkányt eregetnek, és az
felvételre került, akkor az ugyanúgy folyamatosan meg fog ismétlődni újból és
újból. Itt is a dráma minden másodperce folyamatosan megismétlődik. Az
folyamatosan felvételre kerül. Ez a dráma előre elrendelt. Ti színészek vagytok
és elszakadott megfigyelőként nézitek az egész drámát. Minden másodperc a
drámának megfelelően telik. Amikor egy falevél megrázkódik, az a dráma része,
ami elmúlik. Az nem úgy van, hogy minden falevél Isten utasításának megfelelően
mozog. Nem. Mindaz fix a drámában. Ezt nagyon világosan meg kell érteni. Csak az
Atya jön el és tanít raja jógát és átadja nektek a dráma tudását. Nagyon jó
képek készültek. Az óra mutatója az átmeneti korban áll. Az átmenet a vaskor
vége és az aranykor eleje. Most számtalan vallás van az öreg világban. Ezek nem
fognak létezni az új világban. Nektek, gyerekeknek mindig azt kellene
gondolnotok: Az Atya tanít minket és mi isteni diákok vagyunk. Isten beszél: Én
a királyok királyaivá teszlek benneteket. A királyok imádják Lakshmit és
Narayant. Én vagyok az egy, aki imádatra méltóvá teszem őket. Azok, akik
imádatra méltók voltak, mostanra imádókká váltak. Gyermekek, megértitek, hogy
imádatra méltók voltatok és mostanra imádókká váltatok. Baba nem válik azzá.
Baba azt mondja: Én nem válok se imádatra méltóvá, se imádóvá. Ezért van az,
hogy engem nem lehet feldíszíteni virágfüzérrel és nekem sem kell feldíszítenem
senkit virágfüzérrel. Ezért miért kellene elfogadnom a virágokat? Ti sem
fogadhatjátok el azokat. A törvénynek megfelelően azoknak az istenségeknek van
joguk azokhoz, mert mindkettő, a lelkük és a testük is tiszta. Ők az egyedüliek,
akik joggal rendelkeznek a virágokhoz. Ott, a mennyországban csak illatos
világok vannak. A virágok azért vannak, hogy illatot adjanak. Azért is vannak,
hogy viseljék azokat. Az Atya azt mondja: Ti, gyermekek most virágfüzérré váltok
Vishnu nyaka körül. A trónra ültök, sorszám szerint. Ti, mindannyian, bármennyi
erőfeszítést tettetek az előző ciklusban, most is megteszitek ugyanazt az
erőfeszítést és folyamatosan így fogtok tenni. Ez sorszám szerinti. Az
intellektus azt mondja: Ez és ez nagyon szolgálatkész. Egy üzletben valaki lehet
egy tulajdonos, egy partner, vagy a menedzser. Azok alattuk is kapnak jutalmat.
Ugyanúgy van itt is. Nektek, gyermekeknek győzelmet kell aratnotok az anya és az
atya felett. Elcsodálkoztok azon, hogyan tudnátok az anya és az atya elé menni.
Az Atya segít nektek, gyerekeknek, hogy erőfeszítést tegyetek és érdemessé tesz
arra, hogy a trónra üljetek. Ezért mondják azt: Hódítsátok meg a szívtrónusomat
és akkor fogtok a jövőbeli trónra ülni. Tegyetek olyan sok erőfeszítést, hogy
egy hétköznapi emberből Narayanná tudjatok válni. Csak egy fő cél és tárgy van.
Egy királyság kerül megalapításra és így a státuszban is ott van a variáció, de
teljes erőfeszítést kell tennetek, hogy legyőzzétek Mayát. Szeretettel kell
kapcsolatban lennetek a gyermekeitekkel, de maradjatok gondnokok. Az odaadás
ösvényén azt mondtátok: Isten odaadtad, de aztán visszavetted azt, amit átadtál
gondnokságra. Abban az esetben nincs szükség a jajgatásra. Ugyanakkor ez a sírás
világa. Az emberek olyan sok történetet mesélnek. Elmondják a király történetét,
aki legyőzte a ragaszkodást. Ő nem érzett semmilyen fájdalmat. Levetette a
testét és egy másikat öltött. Ott nincs betegség. Ott állandóan egészséges
testtel rendelkeztek, ami szabad a betegségektől 21 születésre. Néhány gyermek
víziókkal rendelkezett. Víziójuk volt mindazokról a szokásokról és rendszerekről,
hogy ott milyen ruhát viselnek és a házasságok hogyan történnek. Az a szerep
mostanra véget ért. Abban az időben nem rendelkeztek olyan nagy tudással.
Gyermekek, most olyan sok erőt kaptok napról-napra. Mindez fix a drámában. Ez
egy csoda. Még a Legfelső Atya, a Legfelső Lélek is egy ilyen fontos szereppel
rendelkezik. Ő maga itt ül és magyaráz nektek az összes munkáról, amit elvégez,
miközben az odaadás ösvényén is ott van. A ciklusban csak egyszer jövök el ide.
Sokan vannak, akik csak a testetlen Egyet imádják. Ugyanakkor elveszítették azt
az aspektust, hogy a Legfelső Atya, a Legfelső Lélek hogyan jön el és tanít
minket. Ők Krishna nevét helyezték a Gitába, ezért a szeretetük a testetlen Egy
iránt megszakadt. Maga Isten volt az, aki eljött és raja jógát tanított nekünk
és megváltoztatta a világot. A világ folyamatosan változik. A korok folyamatosan
forognak. Most megértettétek ezen világdráma ciklusát. Az emberek semmit nem
tudnak. Ők még az aranykor istenségeit sem ismerik. Csak az istenségek jelei
maradnak meg. Az Atya elmagyarázza: Mindig tekintsétek magatokat annak, akik
Shiv Babához tartoztok, és hogy Ő tanít benneteket. Shiv Baba mindig ezen a
Brahmán keresztül adja nektek a tanításokat. Aztán folyamatosan nagyon jól
fogjátok érezni magatokat Shiv Baba emlékezésében. Bárki más is lehetne egy
ilyen Isten, az Atya? Ő az Atya, a Tanár és a Satguru is. Néhány apa tanít az
iskolában, így a gyermekei azt mondanák: Az apám a tanárom is. Ugyanakkor, az
nem úgy van, hogy az apa a guru is. Igen, ő lehet egy tanár. Egy apát soha nem
neveznének egy gurunak. Ennek az egynek az apja is egy tanár volt, aki tanított.
Ő egy korlátolt apa és tanár volt. Az az Egy a korlátlan Atya és a Tanár.
Önmagatokat akár Isten diákjának tekinteni is egy nagy szerencse. Olyan világos,
hogy Isten, az Atya tanít minket. Baba olyan édes. Édes dolgokra emlékeznek,
ugyanúgy, ahogy szeretet van a szeretett és a szerető között. Ők egymást nem a
bűnért szeretik. Ők egyszerűen és folyamatosan csodálják egymást. Nekünk,
lelkeknek az Atyával, a Legfelső Lélekkel van jógánk. A lélek azt mondja: Baba a
Tudás Óceánja és a Szeretet Óceánja. Ő beült egy tisztátalan testbe, ebben a
tisztátalan világban és olyan emelkedetté tett minket. Arra emlékeznek, Istennek
nem tartott hosszú ideig, hogy az emberi lényeket istenségekké változtassa. Egy
másodperc alatt elmentek a Paradicsomba. Istenségekké váltok emberi lényekből
egy másodperc alatt. Ez a célotok és tárgyatok. Ezért kell tanulnotok. Guru
Nanak is azt mondta: Isten kimossa a piszkos, tisztátalan ruhákat. Ott a lux
szappan (cél). Baba azt mondja: Én egy ilyen jó patyolatember vagyok. Én a
ruhákat, titeket, lelkeket és a testeiteket is olyan tisztává és világossá
teszem. Nektek erre az egyre sem szabadna emlékeznetek (Brahma Babára). Az egész
feladat Shiv Babáé. Ezért csak Rá emlékezzetek. Ő édesebb, mint ez az egy. Ő azt
mondja nektek, lelkeknek: Nézhetitek Brahma szekerét azokkal a szemekkel, de
emlékezzetek Shiv Babára. Shiv Baba olyanná tesz benneteket kagylókból, mint egy
gyémánt ezen az egyen keresztül. Achcha.
Nektek, legédesebb,
szeretett, régelvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és
jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A szellemi Atya namastet mond a
szellemi gyermekeknek.
Lényeg a dharnához:
1. Tegyetek
erőfeszítést, hogy meghódítsátok az Atya szívtrónusát. Váljatok egy gondnokká a
családban és szeretettel legyetek kapcsolatban mindenkivel. Váljatok a
ragaszkodás legyőzőivé.
2. Tegyétek a lelket
tisztává és világossá jógaerővel. Miközben mindent láttok azokkal a szemekkel,
emlékezzetek az egy Atyára. Itt ne fogadjátok el a virágfüzéreket, de váljatok
illatos virágokká.
Áldás:
Legyetek
emelkedett erőfeszítést tévők, akik lemondtatok minden jutalom iránti vágyról és
jó erőfeszítést tesztek.
Egy emelkedett
erőfeszítést tévő az, aki nem rendelkezik semmilyen vággyal, hogy az
erőfeszítéseiért valamilyen jutalmat tapaztaljon. Ahol vágyak vannak, ott véget
ér a tisztaság és olyanná váltok, akiknek állandóan gondolatai vannak. Azok,
akik itt akarják megtapasztalni a jutalmukat, megfosztják magukat a jövőbeli
bevételük felhalmozásától. Ezért a „vágy” (ichcha) szó helyett emlékezzetek a „jó”
(achcha) szóra. Egy emelkedett erőfeszítést tévő állandóan erőfeszítést tesz,
hogy zárványtalanná váljon. Soha nem bukik el semmiben.
Slogen:
Használjátok
a lehetőségeket, mint egy lótuszvirág, mert azok a karma-jógátok gyümölcsei.
Avyakt jelzés: Ahhoz,
hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsak.
Azok a gyermekek,
akik teljes lemondók, biztosan rendelkezni fognak a könnyűség és a tolerancia fő
erényeivel. Az ilyen gyermekek vidámak maradnak és mindenkit vonzanak.
Szeretettel vannak egymás iránt. Ha nincs könnyűség, nem lehet szeretet. A sakar
formában láttátok, hogy amennyire tudással teli volt, annyira volt könnyű és
egyszerű a természete – érett az érettekkel és egy gyermek a gyermekekkel.