20.06.2026 Morning
Hungarian Murli Om Shanti BapDada Madhuban
Lényeg:
Édes
gyermekek, ti rendelkeztek ezen tudás múlhatatlan ékszerei korlátlan kincseivel.
Adományozzátok azokat. Senkinek nem szabadna üres kézzel elmennie az ajtótoktól.
Kérdés:
Az Atya, aki
az összes kapcsolat Szaharinja, milyen shrimatot ad a gyermekeinek?
Válasz:
Édes gyermekek, távolítsátok el az intellektusotok jógáját mindenki mástól és
folyamatosan egyedül Rám emlékezzetek. Nem szabadna emlékezni semmire ebből a
világból, se barátokra, se rokonokra, mert ebben az időben minden szomorúságot
okoz. Annak érdekében, hogy a világ mesterévé váljatok, biztosan erőfeszítést
kell tennetek, hogy elrendezzétek a 63 születésetek karmikus számláit.
Felejtsetek el mindent és váljatok testetlenné, mert csak akkor fognak a
számláitok elrendeződni. Én vagyok az összes kapcsolat Szaharinja.
Om shanti.
BapDada
megkérdez titeket, gyermekeket. Kinek az emlékezésében ültök? (Shiv Babáéban.)
Hangosan kellene mondanotok: Mi Shiv Baba emlékezésében ülünk. Nektek,
gyermekeknek, vagyis nektek, lelkeknek Shiv Babával van kapcsolatotok. Shiv
Babához tartoztok ezen az egyen keresztül, mert Shiv Baba rajta keresztül
találkozik veletek. Ezt az egyet hívják az ügynöknek a kettő között. Nektek
nincs kapcsolatotok más ügynökökkel. Ő az egy a kettő között, akin keresztül
elmentek ahhoz az Egyetlenhez. Az összes adás-vevés számlájának az egy Atyával
kellene lennie, nem ezzel az eggyel. Még ennek az egynek az adás-vevése is az
Atyával van. Ez az egy is azt mondja annak az Atyának: Baba, minden, ami az
enyém, a Tiéd. Először is hittel rendelkeztek, hogy lelkek vagytok, másodsorban
ti, lelkek hittel rendelkeztek, hogy most megkapjátok az örökségeteket a
Legfelső Atyától, a Legfelső Lélektől. Ti Shiv Baba segítőivé váltok a
gondolataitokkal, a szavaitokkal és a tetteitekkel, a testetekkel, a
tudatotokkal és a vagyonotokkal. Mindazt átadtátok Shiv Babának. Azután Shiv
Baba átadja nektek az utasításokat: Tegyétek ezt vagy azt ilyen és ilyen módon.
Ezt hívják shrimatnak. Az Atya maga azt mondja: Én belépek ebbe az öreg testbe.
Ez az egy is tisztátalanból tisztává válik. Ki mondta ezt? Shiv Baba. Ez az egy
is tisztává válik. Az ő számlája velem van. Senkinek nincs semmilyen számlája
vele. Ti leveleket írtok azt mondva, Shiv Babának Brahmán keresztül. Ugyanakkor,
Maya olyan, hogy nem engedi meg nektek, hogy állandóan emlékezzetek Babára. Ő
elszakítja az intellektusotok jógáját újból és újból. Tegyétek ezt az
erőfeszítést szilárddá és minden mást el fogtok felejteni. Még a testeteket is
el fogjátok felejteni. Az a test létezni fog, de ti, lelkek nem fogjátok
szeretni ezeket a dolgokat. Nektek ezt gyakorolnotok kell, hogy megteremtsétek
azt az állapotot. A végén még a testeinkre sem szabad emlékeznünk. Az Atya azt
mondja: Tekintsétek magatokat testetlennek és emlékezzetek Rám, az Atyátokra. Én
állandóan testetlen vagyok. Ti is testetlenek voltatok, aztán eljátszottátok a
szerepeiteket. Most újból el kell játszanotok a szerepeiteket. Ez az erőfeszítés.
Nem egy kis dolog a világ mesterévé válni. Csak emberi lények válhatnak a világ
mestereivé. Azok az istenségek is emberi lények, de emberi lényeknek nevezik
őket, akik isteni erényekkel rendelkeznek. Lakshmi és Narayan voltak a világ
mesterei és voltak saját gyermekeik. Csak ők neveznék őket anyának és apának, de
manapság az emberek a vakhit miatt még Lakshminak és Narayannak is azt éneklik:
Ti vagytok az Anya és az Atya. Valójában ez Shiv Baba dicsérete. Az emberek
dicséreteket énekelnek az istenségekről. Ti az összes erénnyel teljesek vagytok,
de senki nem tudja, miért imádják őket. Ti többé nem énekeltek ilyen
dicséreteket, mint: Te vagy az Anya és az Atya. Igen, tudjátok, hogy Shiv Baba a
testetlen Legfelső Atya, a Legfelső Lélek. Rajta keresztül van az, hogy nagy
boldogságot kaptok. A többi rokontól biztosan csak szomorúságot kaptok. Az, az
Egy a Szaharin, akitől megkapjátok az összes kapcsolat édességét. Ezért van az,
hogy az Atya azt mondja: Távolítsátok el az intellektusotok jógáját az apátoktól,
a nagybácsiktól, stb., és állandóan csak Rám emlékezzetek. Még azt is éneklitek:
Te vagy a Szomorúság Eltávolítója és a Boldogság Adományozója. Mindenki számára
a Megváltás Adományozója csak az Egyetlen. Ő a Mindenünk. Még a fizikai apától
is szomorúságot kapnak. Ugyanakkor egy tanár nem okoz szomorúságot senkinek.
Azzal, hogy egy tanárral tanultok, megkeresitek a megélhetést a testetekért. Ott
vannak azok is, akik bizonyos képességeket tanítanak. Ők mindannyian egy
ideiglenes időszakra tanítanak. Az odaadás ösvényén is csak az egy Rámát, a
Legfelső Atyát, a Legfelső Lelket dicsérik. Ők mindannyian csak Rá emlékeznek.
Valójában csak az Egyetlenért szabadna odaadást végezni. Csak Ő tesz benneteket
imádatra méltókká. Először csak Shiv Babát imádjátok. Azt hívják szatopradhan
imádatnak. Aztán a lelkek szatopradhanból szatová, rajová és tamová válnak. Ti
megértitek, hogy imádókká váltok. Először csak Shiv Babát imádtátok, aztán a
fokotok csökkent. Az odaadás szatopradhanból szatová, rajová és tamová válik. Az
egész dráma rajtatok alapszik. Ti imádatra méltók voltatok, aztán imádókká
váltatok. A történet azokról szól, akik teljes 84 születést vesznek. Az Atya itt
ül és elmondja nekik, hogyan vettek 84 születést. A számla azoké, akik először
válnak imádatra méltó istenségekké és aztán imádók lesznek. Az Atya azt mondja:
Én eljövök, hogy minden ciklusban tanítsalak benneteket és megalapítsam az
istenségi vallást. Én raja jógát tanítok nektek. Ők hibából azt mondták a
Gitában: „Krishna isten beszél.” Csak egy Isten lehet. Ők azt mondják, hogy
Isten ott van minden kőben és kavicsban, vagy, hogy Ő ott van minden
részecskében, de ez nem elehet így. Isten dicsérete végtelen. Ti azt mondjátok:
Ó Baba, az eszközeid és a módszereid különlegesek. Ez azt jelenti, hogy a
shrimat, amit megkaptok Tőle, különleges. Az Atyát hívják a Felszabadulás és a
Megváltás Adományozójának, a Legfelső Atyának, a Legfelső Léleknek Az
intellektus felfele megy. Csak Rá emlékeznek a szomorúság idején. Ha Ráma és
Szita lenne az intellektusotokban, akkor ott lenne a teljes Ramayana is az
intellektusotokban. Ti ahhoz az egy Atyához kiáltotok. Az intellektusotokat ne
kössétek össze semmilyen testi lénnyel vagy szubtilis istenséggel, csak az egy
Atyával. Csak az egy Atya a Tisztító. Más szellemi gyülekezetekben, ahova az
emberek elmennek, csak azt éneklik: „A Tisztító Szita Rámája.” Ugyanakkor annak
nincs jelentése. Mindaz az odaadás ösvényének a dicsérete. Mindannyian Ravan
börtönében vannak. Sok ember vándorol az odaadás ösvényén. Itt a vándorlás nem
kérdéses. Az Atya azt mondja: Nektek, gyerekeknek nagyon jól magatokba kell
szívnotok ezeket a pontokat az intellektusotokkal. Tanuljatok rendszeresen. Ha
bármilyen ok miatt nem vagytok képesek elmenni az órára reggel, akkor menjetek
el délután. Senkinek ne okozzatok problémát. Ti rendelkeztek az egész nappal.
Menjetek és tanuljatok bármikor. Ezek a nővérek reggeltől estig szolgálaton
vannak. A szolgálati állomások egész nap nyitva állnak. Mutassátok meg az
ösvényt bárkinek, aki eljön. Először is, mondjátok el nekik, hogy gondolkozzanak
el azon, hogyan rendelkeznek két apával. A szomorúság idején az Atyára
emlékeznek, túl erről a világról. Most Shiv Baba azt mondja: Állandóan csak Rám
emlékezzetek. A halál ott van előttetek. Ez ugyanaz a Mahabharat háború. Bár a
nagy milliomosok és milliárdosok hatalmas épületeket építenek, azok közül egyik
sem fog megmaradni. Mindaz meg fog semmisülni. Ők azt gondolják, hogy a vaskor
időtartama több százezer év. Azt hívják extrém sötétségnek. Amikor valaki, aki
sok pénzzel rendelkezik, megkérdezi, hogy építhet-e egy épületet, Baba azt
válaszolja: Ha van pénzed, megteheted. Máskülönben az a pénz is porrá fog válni.
Mindez ideiglenes. Az a pénz is mind veszendőbe menne. Semmi nem fog megmaradni.
Ezért megépítheted és tegyél előkészületet egy Gita Patshaláért. Adjatok olyan
alamizsnát azoknak, akik eljönnek a küszöbötökhöz, hogy őket is a világ
mestereivé tegyétek. Ti rendelkeztek ezen tudás nagy gazdagságával. Senki más
nem rendelkezik ennyivel. Közöttetek a leggazdagabbak azok, akik intellektusa
tele van ezen tudás ékszereivel. Töltsétek fel azok kötényeit, akik eljönnek
hozzátok. Olyan sok kinccsel rendelkeztek. Egyszerűen tegyetek fel egy táblát:
Gyertek be és megmutatjuk nektek az ösvényt, hogy igényeljétek a mennyország
állandó boldogságának az örökségét. Ugyanakkor a gyermekek nem rendelkeznek
azzal a mámorral. Ők itt rendelkeznek azzal a mámorral, de ahogy innen elmennek,
felejtenek. Ott kellene lennie annak az érdeklődésnek, hogy megmutassátok az
ösvényt másoknak, akik eljönnek, hogy az ő csónakjuk is keresztül tudjon menni.
Ti nagy gazdagsággal rendelkeztek. Sok ékszert tudtok adni egy koldusnak, vagy
egy milliomosnak, akik eljönnek hozzátok. Baba itt mámorossá tesz benneteket,
aztán az olyanná válik, mint a szódavíz. Baba feltölti a kötényeiteket ezen
tudás múlhatatlan ékszereivel, ugyanakkor az sorszám szerinti. Ha ez ott van
valaki szerencséjében, teljesen önmagába szívja. Baba azt mondja: Próbáljatok
állandó emlékezésben maradni. Ne gondoljátok azt, hogy el kell mennetek egy
centrumba és valahol csendben le kell ülnötök. Nem, amikor van egy percetek,
miközben sétáltok és előrehaladtok, folyamatosan emlékezzetek az Atyára.
Engedjétek, hogy kezeitek elvégezzék a munkát és a szívetek, vagyis az
intellektusotok maradjon összekapcsolt az Atyával jógában. Nagy lesz a haszon
számotokra az Atyára való emlékezésen keresztül. Gazdagokká fogtok válni 21
születésre. A korlátlan Atya korlátlan örökséget ad nektek. Bharat mennyország
volt, de az most pokol. Az Atya azt mondja: Állandóan emlékezzetek Rám és ti
lelkek szatopradhanná fogtok válni. Amikor emlékeztek az Atyára, a mámorotok
emelkedik. A világon senki nincs olyan gazdag, mint mi. Ha nem emlékeztek az
Atyára, akkor hogyan kapnátok gazdagságot? Gyermekek, korlátlan gazdagságot
kaptok a mennyországban. Ők olyan sok hosszú történetet írtak a szentírásokban.
Még azt is éneklik: A király Ráma és az alattvalók azok, akik Rámához tartoznak.
Az igazságban haszon van. Aztán azt mondják, hogy Ráma Szitáját elrabolták és
Ráma a majmok hadseregét hívta segítségül. Korábban ti is azokat a dolgokat
tanulmányoztátok, minden megértés nélkül. Most nagyon jól megértetek mindent. Ők
ilyen csodálatos dolgokat írtak. Az Atya azt mondja: Nekem az anyag támaszát
kell vennem. Ők Brahmát, Vishnut és Shankart ábrázolták a Trimurti képén, de nem
értik, hogy ki Vishnu vagy hol lakik. Azt mondják, hogy Vishnu temploma Narayan
temploma, de egyáltalán nem értik annak a jelentését. Lakshmi és Narayan, akik
az aranykorban uralkodnak, Vishnu dupla formája. Ti most emberekből istenségekké
váltok. Mondjátok el bárkinek, aki eljön, hogy Brahma Kumarok és Kumarik vagyunk
és Prajapita Brahma nekünk, mindannyinknak az atyja. Ő olyan sok alattvalóval
rendelkezik. Biztosan hallottátok a nevét. Isten megteremtette a Brahminokat
Brahmán keresztül. Az Atya biztosan adott egy örökséget nektek, gyermekeknek. A
világ mestereivé tesz titeket, gyermekeket. Shiv Babától kapjátok az
örökségeteket. Az egyik a világi apa és a másik az Atya, túl erről a világról.
Most megtaláltátok ezt az alokik (szubtilis) atyát. Ő egy ékszerész volt. Ő sem
tudott semmit korábban. Róla mondják azt: Én belélépek a sok születése
utolsójának a végén. A visszavonulás, vagyis a hangon túlra menés rendszere
Bharatban létezik. 60 év után visszavonulnak és elmennek egy guruhoz. Az Atya
belépett ebbe az egybe és azt mondta: Most haza kell térned. Mindenki
felszabadulást akar, de senki nem ismeri a felszabadulást. Senki nem merülhet el
a brahm elemben. Az egész világciklus folyamatosan forog. Mindenkinek el kell
játszania a szerepét. Azt mondják, hogy a világ történelme és földrajza
megismétlődik. Ez a dráma örökkévalón előre elrendelt. Nektek el kell
játszanotok a 84 születésetek szerepét. Ez a tudás tánca. Aztán, azok az emberek
dobokat ábrázoltak (Shankarnál). Shankar, a szubtilis régió lakója, hogyan
játszhatna dobokon? Az Atya elmagyarázta, hogy olyanok vagytok, mint a majmok.
Ezért Ő nektek, majmoknak a hadseregét vette. Baba ezen tudás dobján játszik
előttetek. Ő átadja nektek ezt a tudást. Most megváltoztatja a megjelenéseteket
és karaktereteket. Csúnyává váltatok azzal, hogy a kéjvágy máglyájára ültetek.
Baba most ezen tudás máglyájára ültet benneteket és átalakítja a karaktereteket
és megjelenéseteket és csúnyából gyönyörűvé tesz. Itt Baba olyan mámorossá tesz
benneteket. Tehát az miért tűnik el? Achcha.
Nektek, legédesebb,
szeretett, régelvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és
jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A szellemi Atya namastet mond a
szellemi gyermekeknek.
Lényeg a dharnához:
1. Szívjátok
önmagatokba ezen tudás korlátlan kincseit, amiket az Atya átad nektek és
tegyétek magatokat gazdaggá. Azokat adományozzátok mindenkinek. Töltsétek fel
azok kötényeit, akik eljönnek hozzátok.
2. Csak az Atyára
való emlékezéssel van haszon. Ezért, amennyit csak lehetséges, maradjatok az
Atya emlékezésében, miközben sétáltok, és előre mozogtok. Tapasztaljátok meg az
összes kapcsolat édességét csak az egy Atyával.
Áldás:
Vessetek
véget a felesleges gondolatok miatti panaszaitoknak azáltal, hogy folyamatosan
elfoglaltak maradtok és így váljatok teljesen karmateetté.
A felesleges
gondolatok viharai megakadályoznak abban, hogy teljesen karmateetté váljatok.
Ahhoz, hogy véget vessenek a felesleges gondolatok miatti panaszaitoknak, minden
pillanatban tartsátok elfoglaltan a tudatotokat. Tanuljátok meg az időbeosztás
művészetét. Készítsetek egy programot, amelyben egész nap elfoglaltan kell
tartanotok a tudatotokat. Minden nap négy dologgal tartsátok elfoglaltan a
tudatotokat. 1. Találkozás (szívből jövő beszélgetés). 2. Beszéd (szolgálat). 3.
Elmerülni a szeretetben. 4. Mély szeretet. Azzal, hogy így tesztek, az időtök
értékes módon fog eltelni és a haszontalanságok miatti panaszkodás véget fog
érni.
Slogen:
Azok, akik a
sikert az isteni születési joguknak tekintik, képesek állandóan boldogok maradni.
Avyakt jelzés: Ahhoz,
hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsak.
Ahhoz, hogy
könnyűséggel és egyszerűséggel rendelkezzetek, feltétlenül figyeljetek egy
dologra: Az állapototok nem függhet a dicsérettől. Néhány gyermeknek nagyobb
vágya van cselekedeteik gyümölcse iránt és ezért, amikor nem dicsérik őket, az
állapotuk ingadozik. Amikor rágalmazzák őket, árvákká válnak. Elengedik az
állapotukat és még a Mestert is elfelejtik, akihez tartoznak. Ezért ne
engedjétek, hogy az állapototok a dicsérettől függjön.