20.06.2026       Morning Hungarian Murli        Om Shanti      BapDada       Madhuban


Lényeg:
Édes gyermekek, ti rendelkeztek ezen tudás múlhatatlan ékszerei korlátlan kincseivel. Adományozzátok azokat. Senkinek nem szabadna üres kézzel elmennie az ajtótoktól.

Kérdés:
Az Atya, aki az összes kapcsolat Szaharinja, milyen shrimatot ad a gyermekeinek?

Válasz:
Édes gyermekek, távolítsátok el az intellektusotok jógáját mindenki mástól és folyamatosan egyedül Rám emlékezzetek. Nem szabadna emlékezni semmire ebből a világból, se barátokra, se rokonokra, mert ebben az időben minden szomorúságot okoz. Annak érdekében, hogy a világ mesterévé váljatok, biztosan erőfeszítést kell tennetek, hogy elrendezzétek a 63 születésetek karmikus számláit. Felejtsetek el mindent és váljatok testetlenné, mert csak akkor fognak a számláitok elrendeződni. Én vagyok az összes kapcsolat Szaharinja.

Om shanti.
BapDada megkérdez titeket, gyermekeket. Kinek az emlékezésében ültök? (Shiv Babáéban.) Hangosan kellene mondanotok: Mi Shiv Baba emlékezésében ülünk. Nektek, gyermekeknek, vagyis nektek, lelkeknek Shiv Babával van kapcsolatotok. Shiv Babához tartoztok ezen az egyen keresztül, mert Shiv Baba rajta keresztül találkozik veletek. Ezt az egyet hívják az ügynöknek a kettő között. Nektek nincs kapcsolatotok más ügynökökkel. Ő az egy a kettő között, akin keresztül elmentek ahhoz az Egyetlenhez. Az összes adás-vevés számlájának az egy Atyával kellene lennie, nem ezzel az eggyel. Még ennek az egynek az adás-vevése is az Atyával van. Ez az egy is azt mondja annak az Atyának: Baba, minden, ami az enyém, a Tiéd. Először is hittel rendelkeztek, hogy lelkek vagytok, másodsorban ti, lelkek hittel rendelkeztek, hogy most megkapjátok az örökségeteket a Legfelső Atyától, a Legfelső Lélektől. Ti Shiv Baba segítőivé váltok a gondolataitokkal, a szavaitokkal és a tetteitekkel, a testetekkel, a tudatotokkal és a vagyonotokkal. Mindazt átadtátok Shiv Babának. Azután Shiv Baba átadja nektek az utasításokat: Tegyétek ezt vagy azt ilyen és ilyen módon. Ezt hívják shrimatnak. Az Atya maga azt mondja: Én belépek ebbe az öreg testbe. Ez az egy is tisztátalanból tisztává válik. Ki mondta ezt? Shiv Baba. Ez az egy is tisztává válik. Az ő számlája velem van. Senkinek nincs semmilyen számlája vele. Ti leveleket írtok azt mondva, Shiv Babának Brahmán keresztül. Ugyanakkor, Maya olyan, hogy nem engedi meg nektek, hogy állandóan emlékezzetek Babára. Ő elszakítja az intellektusotok jógáját újból és újból. Tegyétek ezt az erőfeszítést szilárddá és minden mást el fogtok felejteni. Még a testeteket is el fogjátok felejteni. Az a test létezni fog, de ti, lelkek nem fogjátok szeretni ezeket a dolgokat. Nektek ezt gyakorolnotok kell, hogy megteremtsétek azt az állapotot. A végén még a testeinkre sem szabad emlékeznünk. Az Atya azt mondja: Tekintsétek magatokat testetlennek és emlékezzetek Rám, az Atyátokra. Én állandóan testetlen vagyok. Ti is testetlenek voltatok, aztán eljátszottátok a szerepeiteket. Most újból el kell játszanotok a szerepeiteket. Ez az erőfeszítés. Nem egy kis dolog a világ mesterévé válni. Csak emberi lények válhatnak a világ mestereivé. Azok az istenségek is emberi lények, de emberi lényeknek nevezik őket, akik isteni erényekkel rendelkeznek. Lakshmi és Narayan voltak a világ mesterei és voltak saját gyermekeik. Csak ők neveznék őket anyának és apának, de manapság az emberek a vakhit miatt még Lakshminak és Narayannak is azt éneklik: Ti vagytok az Anya és az Atya. Valójában ez Shiv Baba dicsérete. Az emberek dicséreteket énekelnek az istenségekről. Ti az összes erénnyel teljesek vagytok, de senki nem tudja, miért imádják őket. Ti többé nem énekeltek ilyen dicséreteket, mint: Te vagy az Anya és az Atya. Igen, tudjátok, hogy Shiv Baba a testetlen Legfelső Atya, a Legfelső Lélek. Rajta keresztül van az, hogy nagy boldogságot kaptok. A többi rokontól biztosan csak szomorúságot kaptok. Az, az Egy a Szaharin, akitől megkapjátok az összes kapcsolat édességét. Ezért van az, hogy az Atya azt mondja: Távolítsátok el az intellektusotok jógáját az apátoktól, a nagybácsiktól, stb., és állandóan csak Rám emlékezzetek. Még azt is éneklitek: Te vagy a Szomorúság Eltávolítója és a Boldogság Adományozója. Mindenki számára a Megváltás Adományozója csak az Egyetlen. Ő a Mindenünk. Még a fizikai apától is szomorúságot kapnak. Ugyanakkor egy tanár nem okoz szomorúságot senkinek. Azzal, hogy egy tanárral tanultok, megkeresitek a megélhetést a testetekért. Ott vannak azok is, akik bizonyos képességeket tanítanak. Ők mindannyian egy ideiglenes időszakra tanítanak. Az odaadás ösvényén is csak az egy Rámát, a Legfelső Atyát, a Legfelső Lelket dicsérik. Ők mindannyian csak Rá emlékeznek. Valójában csak az Egyetlenért szabadna odaadást végezni. Csak Ő tesz benneteket imádatra méltókká. Először csak Shiv Babát imádjátok. Azt hívják szatopradhan imádatnak. Aztán a lelkek szatopradhanból szatová, rajová és tamová válnak. Ti megértitek, hogy imádókká váltok. Először csak Shiv Babát imádtátok, aztán a fokotok csökkent. Az odaadás szatopradhanból szatová, rajová és tamová válik. Az egész dráma rajtatok alapszik. Ti imádatra méltók voltatok, aztán imádókká váltatok. A történet azokról szól, akik teljes 84 születést vesznek. Az Atya itt ül és elmondja nekik, hogyan vettek 84 születést. A számla azoké, akik először válnak imádatra méltó istenségekké és aztán imádók lesznek. Az Atya azt mondja: Én eljövök, hogy minden ciklusban tanítsalak benneteket és megalapítsam az istenségi vallást. Én raja jógát tanítok nektek. Ők hibából azt mondták a Gitában: „Krishna isten beszél.” Csak egy Isten lehet. Ők azt mondják, hogy Isten ott van minden kőben és kavicsban, vagy, hogy Ő ott van minden részecskében, de ez nem elehet így. Isten dicsérete végtelen. Ti azt mondjátok: Ó Baba, az eszközeid és a módszereid különlegesek. Ez azt jelenti, hogy a shrimat, amit megkaptok Tőle, különleges. Az Atyát hívják a Felszabadulás és a Megváltás Adományozójának, a Legfelső Atyának, a Legfelső Léleknek Az intellektus felfele megy. Csak Rá emlékeznek a szomorúság idején. Ha Ráma és Szita lenne az intellektusotokban, akkor ott lenne a teljes Ramayana is az intellektusotokban. Ti ahhoz az egy Atyához kiáltotok. Az intellektusotokat ne kössétek össze semmilyen testi lénnyel vagy szubtilis istenséggel, csak az egy Atyával. Csak az egy Atya a Tisztító. Más szellemi gyülekezetekben, ahova az emberek elmennek, csak azt éneklik: „A Tisztító Szita Rámája.” Ugyanakkor annak nincs jelentése. Mindaz az odaadás ösvényének a dicsérete. Mindannyian Ravan börtönében vannak. Sok ember vándorol az odaadás ösvényén. Itt a vándorlás nem kérdéses. Az Atya azt mondja: Nektek, gyerekeknek nagyon jól magatokba kell szívnotok ezeket a pontokat az intellektusotokkal. Tanuljatok rendszeresen. Ha bármilyen ok miatt nem vagytok képesek elmenni az órára reggel, akkor menjetek el délután. Senkinek ne okozzatok problémát. Ti rendelkeztek az egész nappal. Menjetek és tanuljatok bármikor. Ezek a nővérek reggeltől estig szolgálaton vannak. A szolgálati állomások egész nap nyitva állnak. Mutassátok meg az ösvényt bárkinek, aki eljön. Először is, mondjátok el nekik, hogy gondolkozzanak el azon, hogyan rendelkeznek két apával. A szomorúság idején az Atyára emlékeznek, túl erről a világról. Most Shiv Baba azt mondja: Állandóan csak Rám emlékezzetek. A halál ott van előttetek. Ez ugyanaz a Mahabharat háború. Bár a nagy milliomosok és milliárdosok hatalmas épületeket építenek, azok közül egyik sem fog megmaradni. Mindaz meg fog semmisülni. Ők azt gondolják, hogy a vaskor időtartama több százezer év. Azt hívják extrém sötétségnek. Amikor valaki, aki sok pénzzel rendelkezik, megkérdezi, hogy építhet-e egy épületet, Baba azt válaszolja: Ha van pénzed, megteheted. Máskülönben az a pénz is porrá fog válni. Mindez ideiglenes. Az a pénz is mind veszendőbe menne. Semmi nem fog megmaradni. Ezért megépítheted és tegyél előkészületet egy Gita Patshaláért. Adjatok olyan alamizsnát azoknak, akik eljönnek a küszöbötökhöz, hogy őket is a világ mestereivé tegyétek. Ti rendelkeztek ezen tudás nagy gazdagságával. Senki más nem rendelkezik ennyivel. Közöttetek a leggazdagabbak azok, akik intellektusa tele van ezen tudás ékszereivel. Töltsétek fel azok kötényeit, akik eljönnek hozzátok. Olyan sok kinccsel rendelkeztek. Egyszerűen tegyetek fel egy táblát: Gyertek be és megmutatjuk nektek az ösvényt, hogy igényeljétek a mennyország állandó boldogságának az örökségét. Ugyanakkor a gyermekek nem rendelkeznek azzal a mámorral. Ők itt rendelkeznek azzal a mámorral, de ahogy innen elmennek, felejtenek. Ott kellene lennie annak az érdeklődésnek, hogy megmutassátok az ösvényt másoknak, akik eljönnek, hogy az ő csónakjuk is keresztül tudjon menni. Ti nagy gazdagsággal rendelkeztek. Sok ékszert tudtok adni egy koldusnak, vagy egy milliomosnak, akik eljönnek hozzátok. Baba itt mámorossá tesz benneteket, aztán az olyanná válik, mint a szódavíz. Baba feltölti a kötényeiteket ezen tudás múlhatatlan ékszereivel, ugyanakkor az sorszám szerinti. Ha ez ott van valaki szerencséjében, teljesen önmagába szívja. Baba azt mondja: Próbáljatok állandó emlékezésben maradni. Ne gondoljátok azt, hogy el kell mennetek egy centrumba és valahol csendben le kell ülnötök. Nem, amikor van egy percetek, miközben sétáltok és előrehaladtok, folyamatosan emlékezzetek az Atyára. Engedjétek, hogy kezeitek elvégezzék a munkát és a szívetek, vagyis az intellektusotok maradjon összekapcsolt az Atyával jógában. Nagy lesz a haszon számotokra az Atyára való emlékezésen keresztül. Gazdagokká fogtok válni 21 születésre. A korlátlan Atya korlátlan örökséget ad nektek. Bharat mennyország volt, de az most pokol. Az Atya azt mondja: Állandóan emlékezzetek Rám és ti lelkek szatopradhanná fogtok válni. Amikor emlékeztek az Atyára, a mámorotok emelkedik. A világon senki nincs olyan gazdag, mint mi. Ha nem emlékeztek az Atyára, akkor hogyan kapnátok gazdagságot? Gyermekek, korlátlan gazdagságot kaptok a mennyországban. Ők olyan sok hosszú történetet írtak a szentírásokban. Még azt is éneklik: A király Ráma és az alattvalók azok, akik Rámához tartoznak. Az igazságban haszon van. Aztán azt mondják, hogy Ráma Szitáját elrabolták és Ráma a majmok hadseregét hívta segítségül. Korábban ti is azokat a dolgokat tanulmányoztátok, minden megértés nélkül. Most nagyon jól megértetek mindent. Ők ilyen csodálatos dolgokat írtak. Az Atya azt mondja: Nekem az anyag támaszát kell vennem. Ők Brahmát, Vishnut és Shankart ábrázolták a Trimurti képén, de nem értik, hogy ki Vishnu vagy hol lakik. Azt mondják, hogy Vishnu temploma Narayan temploma, de egyáltalán nem értik annak a jelentését. Lakshmi és Narayan, akik az aranykorban uralkodnak, Vishnu dupla formája. Ti most emberekből istenségekké váltok. Mondjátok el bárkinek, aki eljön, hogy Brahma Kumarok és Kumarik vagyunk és Prajapita Brahma nekünk, mindannyinknak az atyja. Ő olyan sok alattvalóval rendelkezik. Biztosan hallottátok a nevét. Isten megteremtette a Brahminokat Brahmán keresztül. Az Atya biztosan adott egy örökséget nektek, gyermekeknek. A világ mestereivé tesz titeket, gyermekeket. Shiv Babától kapjátok az örökségeteket. Az egyik a világi apa és a másik az Atya, túl erről a világról. Most megtaláltátok ezt az alokik (szubtilis) atyát. Ő egy ékszerész volt. Ő sem tudott semmit korábban. Róla mondják azt: Én belélépek a sok születése utolsójának a végén. A visszavonulás, vagyis a hangon túlra menés rendszere Bharatban létezik. 60 év után visszavonulnak és elmennek egy guruhoz. Az Atya belépett ebbe az egybe és azt mondta: Most haza kell térned. Mindenki felszabadulást akar, de senki nem ismeri a felszabadulást. Senki nem merülhet el a brahm elemben. Az egész világciklus folyamatosan forog. Mindenkinek el kell játszania a szerepét. Azt mondják, hogy a világ történelme és földrajza megismétlődik. Ez a dráma örökkévalón előre elrendelt. Nektek el kell játszanotok a 84 születésetek szerepét. Ez a tudás tánca. Aztán, azok az emberek dobokat ábrázoltak (Shankarnál). Shankar, a szubtilis régió lakója, hogyan játszhatna dobokon? Az Atya elmagyarázta, hogy olyanok vagytok, mint a majmok. Ezért Ő nektek, majmoknak a hadseregét vette. Baba ezen tudás dobján játszik előttetek. Ő átadja nektek ezt a tudást. Most megváltoztatja a megjelenéseteket és karaktereteket. Csúnyává váltatok azzal, hogy a kéjvágy máglyájára ültetek. Baba most ezen tudás máglyájára ültet benneteket és átalakítja a karaktereteket és megjelenéseteket és csúnyából gyönyörűvé tesz. Itt Baba olyan mámorossá tesz benneteket. Tehát az miért tűnik el? Achcha.

Nektek, legédesebb, szeretett, régelvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A szellemi Atya namastet mond a szellemi gyermekeknek.

Lényeg a dharnához:
1. Szívjátok önmagatokba ezen tudás korlátlan kincseit, amiket az Atya átad nektek és tegyétek magatokat gazdaggá. Azokat adományozzátok mindenkinek. Töltsétek fel azok kötényeit, akik eljönnek hozzátok.

2. Csak az Atyára való emlékezéssel van haszon. Ezért, amennyit csak lehetséges, maradjatok az Atya emlékezésében, miközben sétáltok, és előre mozogtok. Tapasztaljátok meg az összes kapcsolat édességét csak az egy Atyával.

Áldás:
Vessetek véget a felesleges gondolatok miatti panaszaitoknak azáltal, hogy folyamatosan elfoglaltak maradtok és így váljatok teljesen karmateetté.

A felesleges gondolatok viharai megakadályoznak abban, hogy teljesen karmateetté váljatok. Ahhoz, hogy véget vessenek a felesleges gondolatok miatti panaszaitoknak, minden pillanatban tartsátok elfoglaltan a tudatotokat. Tanuljátok meg az időbeosztás művészetét. Készítsetek egy programot, amelyben egész nap elfoglaltan kell tartanotok a tudatotokat. Minden nap négy dologgal tartsátok elfoglaltan a tudatotokat. 1. Találkozás (szívből jövő beszélgetés). 2. Beszéd (szolgálat). 3. Elmerülni a szeretetben. 4. Mély szeretet. Azzal, hogy így tesztek, az időtök értékes módon fog eltelni és a haszontalanságok miatti panaszkodás véget fog érni.

Slogen:
Azok, akik a sikert az isteni születési joguknak tekintik, képesek állandóan boldogok maradni.

Avyakt jelzés: Ahhoz, hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsak.

Ahhoz, hogy könnyűséggel és egyszerűséggel rendelkezzetek, feltétlenül figyeljetek egy dologra: Az állapototok nem függhet a dicsérettől. Néhány gyermeknek nagyobb vágya van cselekedeteik gyümölcse iránt és ezért, amikor nem dicsérik őket, az állapotuk ingadozik. Amikor rágalmazzák őket, árvákká válnak. Elengedik az állapotukat és még a Mestert is elfelejtik, akihez tartoznak. Ezért ne engedjétek, hogy az állapototok a dicsérettől függjön.