21.06.26 Avyakt Bapdada Hungarian Murli 15.11.2010 Om Shanti Madhuban
Gyorsítsátok az
önátalakulás sebességét és ünnepeljétek meg a saját természetetek és
szanszkaráitok teljessé tételének ceremóniáját. Másoljátok Brahma Atyát minden
gondolatotokban, szavatokban és tettetekben.
Ma BapDada a
szerencse három jelének ragyogását látja mindenki homlokán. Az egyik a
fenntartás szerencséje, amit megkaptatok az Atyától. A második a tanítások
szerencséje a Tanártól. A harmadik az áldások szerencséje a Satgurutól. Ő látja
mindhárom típusú szerencse ragyogását. Mindenki homloka ezzel a három típusú
szerencsével ragyog. Ilyen szerencsének a ragyogása nem látható senki más
homlokán. Ugyanakkor mindannyitok homloka a szerencsével ragyog. Ti is látjátok
a saját szerencséteket, ugye? BapDada látta, hogy mindannyian megkaptátok a
szerencsét, de mindenki szerencséjének a ragyogása nem ugyanolyan. Némelyek
ragyogása nagyon éles, míg mások ragyogása kevésbé látható. Valójában BapDada
mindenkinek ugyanazt a szerencsét adta ugyanabban az időbe. Ő ugyanazt a
tanulmányt tanítja. Ugyanazt a fenntartást és ugyanazokat az áldásokat adja. Az
eredeti ékszerek és azok, akik később jöttek, megkapják a fenntartást és a
tanításokat ugyanazon a murlin keresztül. Mindenki ugyanazokat az áldásokat
kapja. A murli az eredeti ékszereknek nem más, az ugyanaz. Ugyanakkor a
szerencse, ami látható, sorszám szerint ragyog. Mindenki megkapja az Atya
szeretetének ugyanazt a fenntartását. A hang, ami felmerül mindenki ajkairól? „Az
én Babám.” Függetlenül attól, hogy valaki az elején jött, vagy később, ti
mindannyian azt mondjátok a jogotokkal: „Az én Babám”. Amikor megkérdezitek
tőlük, hogy vajon megkapták-e az Atya szeretetét, ők azt mondják azzal a
szellemi mámorral. „Én kapom a maximális szeretetet az Atyától.” Azok, akik a
szívükből azt mondják, „Az én Babám”, mit mondanak azzal a szellemi mámorral? „Nekem
van a legtöbb szeretetem. Babának először is irántam van szeretete, mert a
szeretet az Atya fenntartása”. Azzal, hogy abban hisztek, „Az én Babám”, ti
Babához tartoztok, és az Atya hozzátok tartozik.
Ma mindannyian
eljöttetek, eljöttetek a szeretet repülőgépén. A szeretet az, ami idehúzott és
idehozott mindannyitokat. Mindannyian elértetek ide kényelmesen, szeretettel.
Ezt a szeretetet Istentől csak most kapjátok meg az átmeneti korban. Szeretetet
kaptok az istenségi lelkektől, de Isten szeretetét csak ebben az egy születésben
kapjátok meg. BapDada mit mond, látva az ilyen érdemes lelkeket? Csodálatos,
gyerekek, csodálatos! Ti vagytok a maroknyi a több millióból, akik érdemessé
váltatok és ti lesztek azok, akik érdemessé váltok minden ciklusban. Ilyen
mámorral rendelkeztek, miközben sétáltok, és előre haladtok? A ti szívetek is
ezt énekli: „Csodálatos a szerencsém”? Ugye folyamatosan ezt a dalt éneklitek?
Az Atya is elégedett, hogy ti gyerekek, mindannyian azok vagytok, akik egy
joggal rendelkeztek. Egyiktök sem tekinti önmagát semmivel kevesebbnek Isten
szeretetének a megkapásában. Mindannyian átmenetetek a szeretet tantárgyában.
BapDada megkérdezi, hogy ki rendelkezik a legtöbb szeretettel? Ki mondaná ezt?
Mindannyian tudjátok, hogy a szeretetek nem kevesebb. Az Atya is azt mondja,
hogy mindannyian átmenetetek a szeretet tantárgyában, és ezért mondjátok azt: „Babám”.
Ti mindannyian tudjátok, hogy mekkora szeretettel rendelkeztek. BapDada látta,
hogy mindannyian átmenetetek a szeretet tantárgyában, de most az időnek
megfelelően szükség van önmagatok átalakítására - csak önmagatok átalakítására.
Korábban is különösen elmondták nektek, hogy önmagatok átalakításában bizonyos
szükség a saját szanszkaráitokat és természeteteket átalakítására.
Most, hogy az újév
elkezdődött, az önátalakítás sebességének gyorsnak kell lennie. Ezt megteszitek
és figyeltek is, de a sebességnek gyorsnak kell lennie. BapDada emlékszik arra,
hogy korábban is megígértétek, hogy az újévben véghezviszitek önmagatok
átalakítását. Nektek át kell alakítanotok a saját szanszkaráitokat, de BapDada
látta, hogy ehhez a sebességet gyorssá kell tennetek, mert gyors sebességre van
szükség az önátalakításhoz. Mindannyian mit gondoltok? Az időnek megfelelően,
úgy gondoljátok, hogy mindannyian intenzív erőfeszítést tesztek az idő gyors
sebességének megfelelően, vagy annak gyorsabbnak kellene lennie? Mert az időnek
megfelelően az idő átalakulása gyors sebességgel megtörténik, de a ti
átalakulásotok akkor lesz gyors, amikor a gondolatokat, amikkel rendelkeztek, a
gyakorlatba teszitek. A gondolatoknak, amik nem helyesek, véget kell vetni,
ugyanúgy ahogy egy pontot tesztek egy papírlapra. Mennyi ideig tart, hogy azt
megtegyétek? Nagyon gyorsan át kell alakítani a gondolatokat, amik nem helyesek,
vagyis a haszontalan gondolatokat. Képesek vagytok egy olyan sebességet
teremteni, amilyet BapDada akar? Rendelkeztek ezzel a bátorsággal? Közületek
azok, akik úgy gondoljátok, hogy képesek vagytok kitenni a végső pontot gyors
sebességgel mostantól kezdve – mert amikor a gyerekek bátorsággal rendelkeznek,
az Atya segít –, emeljétek fel a kezeiteket! BapDada gratulál nektek,
gyerekeknek, látva a határozott gondolataitokat. BapDada korábban is elmondta
nektek, hogy a gondolat ezért a határozottságért az: „Ezt biztosan meg kell
tennem.” Tehát, ti mindannyian a mai gyülekezetben rendelkeztek ezzel a
határozott gondolattal, ugye? Ti mindannyian láttátok, a Dadik is látták,
mindannyian láttátok, hogy a többség felemelte a kezét; mindannyian láttátok.
Tehát, holnaptól kezdve ünnepeljük meg a természetetek és szanszkaráitok
teljessé válásának ceremóniáját. Megünnepeljük? Azok, akik felemelték korábban a
kezüket, emeljék fel újra! Megtartsuk az ünneplési ceremóniát? Ünnepeljétek meg
ezt a ceremóniát nagy pompával és ragyogással. Ugyanúgy, ahogy megőrzitek a célt
a bátorságért, hasonló módon, ha a bátorsággal együtt fejlesztitek annak a
minőségét is, akkor az nem egy nagydolog. Mivel rendelkeztek az Atyával
egyenlővé válni céljával, nektek most a célotokat és annak a minőségét
ugyanolyanná kell tennetek. Kövessétek Brahma Atyát. Bármilyen gondolattal,
szavakkal és tettekkel rendelkezzetek, először is hasonlítsátok össze azokat
Brahma Atyáéval. Másoljatok! A világban megtiltott a másolás, de BapDada azt
mondja nektek, hogy másoljátok Brahma Atyát. Azt mondanátok, hogy a testetlen
Atyának nincs teste, és így számára mit jelent a testi tudatosság? Ugyanakkor,
Brahma Atya egy testi lény volt. Valójában mindannyian átadtátok önmagatokat.
Azok, akik átadták önmagukat, emeljék fel a kezüket! Azok emeljék fel a kezüket,
akik átadták önmagukat! Milyen gondolattal rendelkeztetek, amikor átadtátok
önmagatokat? Hogy a testetek, a tudatotok, és gazdagságotok most mind az Atyához
tartozik. Ugye ezt tettétek? Megtettétek? Ezért, emeljétek fel a kezeiteket.
Tehát bármi, amit átadtatok, többé már nem a tiétek: Ez a test nem az enyém, ez
a vagyon nem az enyém. Brahma Atya átadta a testét az Atyának a szolgálat
érdekében. Így Brahma Atya tudta, hogy az a test nem az övé volt, az a
szolgálatért volt. Mivel átadtátok mindhármat, a testeteket, a tudatotokat és
vagyonotokat, így a testetek egy eszköz az Atya szolgálatában, ugyanúgy ahogy
Brahma Atya teste is a szolgálatért volt. Így a testetek nem a tiétek; az a
szolgálatért van. Tehát, szabad rendelkeznetek szanszkarákkal, amik a test egója,
vagy a testi tudatosságé? Tartsátok ezt a tudatosságotokban: Ez a test a világ
szolgálatáért van; ez nem az enyém, de az Atya adta nekem a szolgálatért. Aztán
a testi tudatosság és a test egója mind véget fognak érni. A test egója nagyon
sok kárt okoz. A testi tudatosság egy kicsit könnyebb, mint az, de mivel ti
mindkettőt átadtátok az Atyának… Mit írtok a formanyomtatványra, amit kitöltötök?
Tanárok, ugye megkéritek, hogy töltsék ki a formanyomtatványt? Tehát, mit kértek
tőlük, hogy írjanak azokra? Hogy ez az életem most a szolgálatért van. Ti
mindannyian, akik Brahminná váltatok, megígértétek az Atyának: A test, a tudat
és a vagyon most mind az Atyához tartozik; azok nem az enyémek. Így akkor a
szanszkarák, amik a test egójából, vagy a testi tudatosságból születnek, és
ezért van az, hogy egy ígéretet tettetek, hogy véget fogtok vetni a
szanszkaráknak, mert ezek azok, amik akadályokat okoznak nektek az Atya
kinyilvánításában. Mindannyian rendelkeztek ezzel a lelkesedéssel. BapDada
folyamatosan ezt hallja és folyamatosan ti is azt mondjátok, hogy ki kell
nyilvánítanotok az Atyát. Egészen mostanáig a Brahma Kumarik és Kumarok voltak
azok, akik megnyilvánultak. Az Atya kinyilvánítása, hogy Isten eljött, még
mindig inkognitó. Ti ezért tesztek erőfeszítést, de a kinyilvánítás ezen
hangjának most szét kell terjednie: „A mi Atyánk eljött.” Ezek Isten verziói,
nem a Brahma Kumarik verziói. Ennek a kinyilvánításnak most meg kell történnie.
A természeteteknek és a szanszkaráitoknak át kell alakulniuk. A kinyilvánítás
meg fog történni mindannyitok arcán és tevékenységén keresztül. Ki kell
nyilvánítanotok az Atyát. Ezt megteszitek, de a hangnak most ott kellene
visszhangoznia mindenki fülében, hogy „Isten eljött”, „Az Atyánk eljött”. Ennek
biztosan meg kell történnie. Emeljétek fel a kezeiteket, hogy megmutassátok,
hogy ennek meg kell történnie. Ennek ugye meg kell történnie? Nagyon jól
felemeltétek a kezeiteket. BapDada örül, hogy mindannyian rendelkeztek ezzel a
mély szeretettel, hogy ez megtörténjen, és ennek biztosan meg kell történnie.
Tehát, ugyanúgy, ahogy át fogjátok alakítani a természeteteket és
szanszkaráitokat holnaptól kezdve, hasonló módon a módszer ezért az, hogy
mindannyitoknak, akik Brahminná váltatok, különleges figyelmet kell fordítanotok
a saját táblázatotokra a jókívánságokért és tiszta érzésekért. Ti a világ
embereinek átadtátok ezt a feladatot, hogy nézzék meg, mennyi ideig képesek
jókívánságokkal és tiszta érzésekkel rendelkezni. Azt mondtátok nekik, hogy ezt
meg lehet tenni. Ezért ezt biztosan meg tudjátok tenni. Bármikor, ha valaki
természete, vagy szanszkarája veletek szembeszáll, akkor abban az időben nem
rendelkeztek jó kívánságokkal és tiszta érzésekkel azon lélek iránt. Így, ha ti
ezzel a gondolattal rendelkeztek amrit velától kezdve „Nekem biztosan jó
kívánságokkal, és tiszta érzésekkel kell rendelkeznem minden lélek iránt”,
képesek lesztek arra, hogy teljesítsétek azt a gondolatot, amivel rendelkeztetek,
hogy véghezvigyétek az átalakulást. Szituációk fognak jönni. A szituációk
kötelessége, hogy jöjjenek. Ott van Maya, ugye? Tehát, a ti kötelességetek az,
hogy győztessé váljatok. Így holnap alakítsatok egy csoportot egymás között,
azokkal, akik eszközök és beszéljétek meg, hogyan tegyétek a gyakorlati formába
a gondolatot, amivel rendelkeztetek. Fejezzétek be! Tegyétek ki a végső pontot!
Ugye felemeltétek a kezeiteket? Azok, akik elől ültök, felemeltétek a kezeteket.
Tehát eszközökké kell válnotok ezért. Kezdetben olyan sokan jöttek olyan sokféle
szanszkarával Brahma Atya elé. Kezdetben Brahma Atya látta a szanszkarák olyan
sok játékát. Ugyanakkor az Atya együttműködésével folyamatosan előrehaladt és
másokat is arra inspirált, hogy haladjanak előre, és ennek eredményeképpen ma
egy ilyen nagy szám van. Bár ott voltak a zűrzavar szituációi, ő megrázhatatlan
maradt és ennek eredményeként olyan sok centrum nyílt és olyan sok program
történik.
Manapság mennyi
program történik? Azok mind megtörténnek, ugye? Mindez Brahma Atya bátorságának
az eredménye. Kezdetben Brahma Atya egyedül volt. Ti mindannyian később jöttetek,
de ő megőrizte a bátorságát és önmagától haladt előre és ennek a gyakorlati
bizonyítéka az, hogy ti mindannyian társakká váltatok. Ugye ez az ő bátorsága?
Brahma Atya egyedül megőrizte a bátorságát, míg most nektek olyan sok társatok
van. Tehát, kövessétek az Atyát! Ti mindannyian Brahma Atya gyermekeinek és a
társának tekintitek önmagatokat, ugye? Vele vagytok, vele fogtok maradni, vele
fogtok visszatérni és Brahma Atyával fogtok eljönni a királyságba. Tehát, most
itt az idő. Brahma Atya megőrizte a bátorságot és láthatjátok az eredményt.
Tehát tartsátok meg a bátorság lépéseit ebben a gyülekezetben, aztán nézzétek
meg, mi az, ami nem lehetséges. Az minden ciklusban megtörtént és annak biztosan
meg kell történnie.
Tehát, az Atya
elmondta nektek, mit akar. Egyszerűen azt, hogy mindannyian csak egy dologról
beszéljetek, és ez az, hogy alakítsátok át a hétköznapi erőfeszítést intenzív
erőfeszítéssé. BapDada látta, hogy néhány esetben ott van ez a gondatlanság: Ez
majd megtörténik. A győzelem a születési jogunk. Ezen tudás tekintetében ez fix,
de ezek a szavak, „a győzelem garantál számunkra” a gondatlanság szavai is. „Még
semminek nem szabad megállnia. Annak meg kell történnie.” Ott vannak a szavak az
erőfeszítésért és ugyanazokat a szavakat használják a gondatlanságban is. „Semmi
nem fog megállni, annak meg kell történnie...” Ez gondatlanság. Tehát,
ellenőrizzétek ezeket a szanszkarákat is. A gondatlanság jele az, hogy fáradtság
látható az életben, triviális dolgokban. A boldogságnak az a ragyogása nem lesz
látható az arcukon. Ha jótékonyságot hajtotok végre a szolgálatban, ami végeztek
akkor ott lenne az a boldogság az arcotokon. Ilyen vagy olyan típusú
fáradtsággal rendelkezni, az ilyen vagy olyan típusú gondatlanság jele. Mivel
ezt meg kell tennetek, azt tegyétek meg boldogan. Engedjétek, hogy az arcotok
elvégezze a szolgálatot. Engedjétek, hogy a tevékenységetek szolgáljon. Tehát,
ma látva, hogy a többségetek felemelte a kezét, hogy véget vet azoknak a
szanszkaráknak, BapDada újból és újból gratulál nektek. Achcha.
Azok, akik először
jöttek el ebben a csoportban, álljatok fel! Látjátok, mennyien vannak? Sokan.
Integessetek a kezetekkel! Azoknak, akik először jöttek el, gratuláció az
Atyával való találkozásért. Most különösen, az időnek megfelelően, gyors
erőfeszítést kell tennetek. BapDada azt mondja: Azok, akik gyors erőfeszítést
tesznek és nem laza módon haladnak előre, bár utoljára jöttetek, gyorsan
haladhattok, és azok, akik gyorsan haladnak, elsők lehetnek. Mutassatok egy
ilyen csodát! Ti rendelkeztek ezzel a lehetőséggel. Ne gondoljátok azt, hogy
utoljára jöttetek; nem. Gyorsan haladhattok. Ugyanakkor ehhez gyors erőfeszítést
kell tennetek minden pillanatban. Biztosan változnotok kell. Azt ne hagyjátok a
jövőre. „Majd meglátom, elgondolkodom ezen.” Ezt ne tegyétek. Ez jó. Kedvelitek
az otthonotokat és az Adományozó otthonát, ugye? Minden testvér és nővér is
üdvözöl benneteket. Achcha.
Az összes Brahmin
gyermeknek mindenhonnan, kérlek, fogadjátok el BapDada szeretettel feltöltött
szeretetét és emlékezését. BapDada tudja, hogy néhány gyermek messziről nézi és
ünnepli a találkozót. Azoknak a gyerekeknek mindenhol, BapDada azt mondja,
ugyanúgy ahogy a gyerekek többsége felemelte a kezét, hogy véget vet a saját
szanszkaráinak, ti is mindannyian felemelitek a kezeiteket ezért kollektív módon.
Mindannyian rendelkeztek azzal a gondolattal, hogy közel hozzátok az idő végét.
Aztán amikor az idő eljön, mindenhol kinyilvánítjátok mindkét Atyát, Brahma
Atyát és Shiva Atyát, azt mondva: „Az Atyánk eljött”. Engedjétek, hogy mindenki
ajkán ott legyen az Atya kinyilvánítása. Most ebben az évben legyen az a
gondolatotok, hogy biztosan ki kell nyilvánítanotok az Atyát. A fél munka már
megtörtént. Az Atya kinyilvánított titeket, gyerekeket a világ előtt. Most a
gyerekek feladata az, hogy engedjétek, hogy ez a hang elérje a világ minden
gyermekét: Isten eljött. Látva mindenkit, BapDada szívből jövő szeretetet és
szeretetettel, lelkesedéssel és buzgalommal feltöltött emlékezést ad. Achcha.
Ez most Karnataka
fordulója volt a szolgálatban. A szolgálatnak ezt a lehetőségét venni azt
jelenti, lehetőséget kapni arra, hogy közel kerüljetek az Atyához. Nézzétek, a
szolgálat által olyan sok ember lehetőséget kapott, hogy eljöjjenek. Ti
mindannyian, eszköztanárok megkapjátok mindenki áldásait, mert megőriztétek a
bátorságotokat a szolgálatért és sok ember megkapta ezt a lehetőséget. BapDada
látta, hogy nagyon sok új is eljött első alkalommal. Azok Karnatakából, akik
első alkalommal jöttek, emeljék fel a kezüket. Sokan jöttek első alkalommal. Ez
jó. Karnatakában a fejlődés jó. Ugyanúgy, ahogy ott van az a fejlődés, most
terjesszétek széjjel mindenhol az intenzív erőfeszítés megtételének módszere
hullámát. Igényeljétek ezt a számot. Igényeljetek egy számot a szanszkarák
befejezésében. Meg tudjátok ezt tenni? Azok, akik úgy gondolják, hogy első
számot tudnak igényelni, emeljék fel a kezüket. Ez jó. Hozzatok létre egy
gyülekezetet egymás között és készítsetek programokat. Mindannyian egységesek.
Különböző helyek vannak, de ti mindannyian egyek vagytok. Most mutassátok be ezt
a csodát. Ugye rendelkeztek bátorsággal? Rendelkeztek ezzel a bátorsággal?
BapDada folyamatosan megkapja a híreket. Tehát, minden hónapban írjatok
Madhubannak az átalakulásotokkal kapcsolatban. Ugye ezt megírjátok minden
hónapban? Engedjétek, hogy a múlt az múlt legyen. Most ezt mutassátok be azzal,
hogy első számot igényeltek. Ez jó. BapDada látta, hogy a szolgálat jó és most
azt kívánja látni, hogy a gyülekezet egységes. Váljatok egy példává. Készek
vagytok? Igen? Emeljétek fel a kezeiteket. Csak nézzétek, meg fogjátok kapni az
eredményt egy hónap alatt. Achcha. Sok-sok különleges szeretet és emlékezés.
Áldás:
Vessetek
véget az összes jognak az „enyém” tudatosságához az önmagatokat teljesen átadni
módszerével és így egy egyenrangú társsá válva.
Ezt az ígéretet
tettétek: „Veled maradok, Veled térek vissza, és együtt fogunk uralkodni.” Akkor
lesztek képesek teljesíteni ezt az ígéretet, amikor egyenlővé váltok a
Társatokkal. Az egyenlőség az önátadásotok révén jön el. Amikor mindent
átadtatok, minden jogotok azokhoz a dolgokhoz és másokéhoz is véget ér. Amíg
jogotok van azokhoz, valami hiányzik a teljes önátadásotokból és így nem
válhattok egyenlővé. Tehát, ahhoz, hogy együtt maradjatok és együtt repüljetek
vissza, gyorsan váljatok egyenlővé.
Slogen:
Az időtöket,
a lélegzeteteket és a gondolataitokat érdemes módon használni a siker alapja.
Avyakt jelzés: Ahhoz,
hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsak.
Amikor könnyű a
természetetek, automatikusan rendelkezni fogtok az összepakolás erejével. Amikor
könnyű a természetetek, szeretők és együttműködők lesztek mindenkivel. Amennyire
könnyű a természetetek, annak mértékében Maya sem fog annyira szembeszállni
veletek. Amikor könnyű a természetetek, nincs semmilyen felesleges gondolat és
nem pazaroljátok az időtöket sem. Az intellektusotok korlátlan és messzire-látó.
Ezért nem jön kifordult helyzet, hogy szembeszálljon veletek.
Különleges
megjegyzés: A harmadik vasárnapi Világmeditáció gyakorlat
Ma van a hónap
harmadik vasárnapja. Minden testvér és nővér 18:30-tól 19:30-ig kollektív jógát
tart. Az angyali formátokkal adjátok át a boldogtalan és békétlen vándorló
lelkeknek a boldogság és béke tiszta sugarait és végezzétek el azt a szolgálatot,
hogy emlékeztetitek őket Istenre, a Támasz Adományozójára.