22.06.2026 Morning
Hungarian Murli Om Shanti BapDada Madhuban
Lényeg:
Édes
gyermekek, az Atya eljött, hogy szolgáljon benneteket. Nektek egyenlővé kell
válnotok az Atyával és szolgálnotok kell másokat is.
Kérdés:
Brahma Baba
milyen bizonyos gondolattal rendelkezik, amire Shiv Baba azt mondja: Várj és
meglátod! Semmi miatt ne aggódjál.
Válasz:
Babában ott a gondolat: Az idő nagyon érzékennyé válik. A gyermekeknek biztosan
el kell jönniük az Atyához, hogy vegyék ezen tudás örökkévaló ékszereit. Ezek a
gyermekek mind hol fognak tartózkodni, amikor eljönnek? Olyan sok épületet kell
építeni. Shiv Baba azt mondja: Várj és meglátod! Ők eljönnek és ugyanúgy fognak
itt tartózkodni, ahogy az előző ciklusban tették. Emiatt ne aggódjál. Egyszerűen
folyamatosan tanuljatok. Manmanabhav! Erőfeszítést kell tennetek, hogy
karmatitté váljatok.
Ének:
Megtalálva
Téged, megtaláltuk az egész világot. A föld, az ég és minden hozzánk tartozik.
Om shanti.
Még az Atya
is azt mondja: Gyermekek, Om Shanti. Mi mást mondana? Ő azt mondja a
gyermekeknek, Om Shanti és Tatwam (ugyanez vonatkozik rátok is). Ó gyermekek, ti
is a béke megtestesítői, ti is mestertisztítók vagytok. Senki más nem mondhatja
ezt. Azt mondják, amilyen a varjú, olyanok a gyermekei. Ti gyermekek tudjátok,
hogy ti is ugyanolyanok vagytok, mint Baba. Az Atya azt mondja: Én vagyok a
Tudás Óceánja. Gyerekek, ti is megértitek, hogy a tudás mesteróceánjai vagytok.
Ez azt jelenti, hogy folyók vagytok. Az óceánnak is vannak gyermekei. Vannak
nagy folyók, nagy tavak és nagy medencék. Azok nem élők, míg ti élők vagytok;
felmerültetek az óceánból. Néhány nővér nem érti ezeket a dolgokat, mert a
nővérek tanulatlanok. Baba egyszer megkérdezte: Hogyan készül a cukor? Hogyan
készül a nádcukor? Ők azt mondták, hogy a nádcukor piros cukornádból készül és a
cukor fehér cukornádból készül. Szegények tanulatlanok. Baba ilyen nagyszerű
dolgokat magyaráz el nektek. A folyóvizek felmerülnek az óceán vizéből. A
népesség növekszik, így sok vízre van szükség. Folyamatosan olyan sok csatornát
építenek. Nektek, gyermekeknek arról kellene gondolkoznotok, miközben ültök,
sétáltok, előre mozogtok és mindent megtesztek, hogy hogyan tisztítsátok meg ezt
a tisztátalan világot. Azt mondják az énekben: Baba, én igénylem a világ
királyságának örökségét Tőled. Senki nem lesz képes ezt elvenni tőlünk. Ez a
királyság állandó marad 21 születésre. A korlátlan Atya eljön, hogy átadja
nekünk a korlátlan királyságunk szerencséjét. Érdemessé tesz minket arra, hogy
uraljuk a királyságot és tisztává tesz. Az emberek így kiáltanak: Ó Tisztító,
jöjj el! Ők nem kiáltanak Krishnához. Ők a testetlen Istenhez kiáltanak. Amikor
azt mondják, ó Tisztító, jöjj el, nem Krishna, de a Legfelső Lélek az, akit az
intellektusukban tartanak. Az Atya eljön és mindent elmagyaráz. Ti, gyermekek
most személyesen az Atya előtt ültök. Az az egy nem egy szent vagy egy bölcs
ember. Tudjátok, hogy a testetlen Shiv Baba belépett Brahmának ebbe a testébe és
tanít minket. Arra emlékeznek, a Legfelső Atya, a Legfelső Lélek megalapította
az eredeti, örökkévaló istenségi vallást Brahmán keresztül. A pusztulás
bekövetkezett a megalapítást követően. Ez azt bizonyítja, hogy Ő az öreg világba
jön el. Az új világ megalapításra kerül Brahmán keresztül és a számtalan vallás
megsemmisül Shankaron keresztül. Az aranykorban csak egy vallás volt, míg most
számtalan vallás van. A ciklus, stb. az istenségek jelei, akik az egy vallás
idején léteztek. Lakshmira és Narayanra azt mondják, hogy a világ mesterei. A
mennyország mesterei a világ mesterei. Ezek a dolgok most ott vannak nektek,
gyermekek intellektusában. Az Atya azt mondja: Gyermekek, Manmanabhav! A
gyermekeket újból és újból figyelmeztetik. Emlékezzetek az Atyára és az
örökségetekre. Ezt ne felejtsétek el, mint ahogy elfelejtitek az összes többi
pontot. Ez a fő pont. Csak az Atya a Tisztító. Ő elmondja nektek a módszert,
hogy tisztává váljatok. Az Atya azt mondja: Szatopradhanok voltatok. Mostanra
tamopradhanná és tisztátalanná váltatok. Teljes 84 születést vettetek. Most
újból szatopradhanná kell válnotok. Csak, amikor szatopradhanná váltok, lesztek
képesek elmenni a tiszta világba. A testetlen világ tiszta és az a testi világ
is tiszta. Ez a tisztátalan világ. A lélek most tamopradhan és a test is
tamopradhan. Ez a világ játéka. Ebben brahmand és a szubtilis régió is benne
vannak. A világciklus itt forog. Az arany és ezüstkorok itt léteznek. Azok nem a
szubtilis régióban vagy a testetlen világban léteznek. Azok itt léteznek. Ezt
hívják az emberi világnak és az a lelkek testetlen világa. A másik Brahma,
Vishnu és Shankar szubtilis világa. Ennek a testi világnak a népessége olyan
nagy. A világ népessége olyan kicsi az aranykorban. Ott csak egy vallás van. Az
emberek azt mondják, hogy ott is voltak ördögök. Azok csak hazugságok.
Megértitek, hogy emlékeznek az új világ megalapítására és az öreg világ
pusztulására. Az aranykori mennyország megalapításra kerül és minden más
megsemmisül. Ti is szolgáltok az Atyával. Az Atya csak azért jön el, hogy
szolgáljon titeket, gyermekeket. Ez az Egy a korlátlan Atya. Ő látja, hogy a
gyermekei nagyon boldogtalanok, így Ő biztosan kegyelmet érez irántuk. Ő a
kegyelemteljes Atya. Most békétlenség van az egész világban. Senki más, csak az
egy Atya tudja elhozni a békét. Sok hatha jógi van. Ők azt mondják, hogy a
lelkek immunisak a tettek hatásával szemben. Ők helytelen dolgokat mondanak az
embereknek. Valójában tisztaságnak kellene lennie a lélekben. Az ötvözet
belekeveredett a lélekbe. Ezt senki sem tudja. Azt mondják, ez egy bűnös lélek,
mert sok bűnt követ el. Ez egy nagy lélek, vagy egy jótékony lélek. Ők azt soha
nem mondanák, nagy Legfelső Lélek. Azt mondanák, hogy a szannyasik tiszta lelkek,
mert mindenről lemondtak. Az Atya most elmagyarázza nektek: Nem lehet senki más,
csak az Atya, a Legfelső Lélek, aki megtisztítja a tisztátalan lelkeket. Nem
lehet semmilyen tiszta lélek a tisztátalan világban. A facsemete most kerül
elültetésre. Fokozatos lesz a fejlődés. Ezek a kis kultuszok és szekták csak
ágak. Azokért nem szükséges erőfeszítés. Ők különböző típusú mantrákat adnak. Ez
is egy mantra, ami fegyelmezi a tudatot és ezzel győzitek le az öt bűnt. Az
emberek Rám-Rámát mantrázzák, de azon keresztül nincs haszon. Itt az Atya azt
mondja: Emlékezzetek rám és a bűneitek meg fognak semmisülni és tiszta lelkekké
fogtok válni. Az emlékezést jógának is nevezik. Bharat ősi jógája nagyon jól
ismert. Ezzel a jógával van az, hogy győzelmet arattok a világ felett. Bharat
raja jógája nagyon jól ismert. Senki más, csak az Atya tudja ezt megtanítani
nektek. Ti Brahma Kumarok és umarik vagytok. A B.K.-nek itt kell létezniük.
Prajapita Brahma gyermekeinek biztosan Brahmával kell lenniük. A Brahmin klánra
is biztosan szükség van. Ezt ismerik úgy, mint a legemelkedettebb klán. Ti most
Brahminok vagytok, és aztán megváltoztok. Egy bukfencet végeztek. Shudrákból
Brahminokká váltatok és aztán istenségek és harcosok lesztek. Az Atya most
elmagyarázza: Legédesebb gyermekek, ez egy nagyon kis dolog. Maradjatok az Atya
emlékezésében. Ott van az intellektusotokban, hogy Baba elmondja nektek a 84
születés jelentőségét. Ott kell lennie a 84 születés számlájának. Nem a 8.4
milliónak. Ezt senki nem tudja. Senki nem tudná átadni nektek a 8.4 millió
születés kalkulációját. Az emberi lények körbemennek a 84 születés ciklusán. A
lelkek onnan fentről eljönnek, hogy eljátsszák a szerepüket. Az aranykortól a
vaskor végéig folyamatosan eljönnek. Minden lélek eljátssza a szerepét. Az
emberi lények nem tudják ezeket a dolgokat. Csak az Atya tudja ezeket a dolgokat.
Emberi lényeket soha nem lehet a Legfelső Léleknek, vagy Istennek, az Atyának
nevezni. Amikor azt mondjátok, Isten, Atya, az intellektus a testetlen Shiva
felé megy. Minden emberi lénynek van egy apja, ugye? Egy lélek levedlik egy
testet és egy másikat ölt. A testetlen Atya neve, Shiva. Nektek is van egy
nevetek. Ugyanakkor a testnek sok különböző neve van. A Legfelső Atya, a
Legfelső Lélek belép egy testbe és elmondja ezt a tudást. Ő azt nem tudja
elmondani egy test nélkül. Az Atya elmagyarázza: Ennek az egynek is van saját
neve. Nekem nincs testi nevem. Én nem veszek újjászületést. Én belépek ebbe az
egybe és erről még ő sem tud. Annak nincs egy rögzített dátuma, vagy ideje. Igen,
én eljövök a ciklus végén, vagyis éjszaka. Ez most az éjszaka. Ez a
tisztátalanok világa. Én eljövök, hogy a világot tisztává tegyem, vagyis, hogy
elhozzam a nappalt. Még ez az egy sem tudja, hogy Baba mikor lépett belé. Igen,
voltak víziói a pusztulásról. Sok ember megy transzba. Ők nem ismerik fel az
időt, a dátumot vagy a pillanatot. Az emberek Krishnát imádják, és azt
ábrázolják, hogy a születése éjszaka történt. Ők egy rögzített időt mutatnak
percre pontosan. Az Atya azt mondja: Én testetlen vagyok. Az én születésem nem
olyan, mint bárki másé. Az én születésem isteni és különleges. Én belépek ebbe
az egybe, aztán visszatérek. Senki nem lovagolna egy bikát egész nap. Amikor ti,
gyermekek emlékeztek rám, én jelen vagyok. Az Atya eljön és találkozik veletek,
gyerekek, és azt mondja, jó reggelt, ugyanúgy, mint amikor az emberek
találkoznak egymással és azt mondják, Ráma, Ráma, vagy namaste. Ez a szellemi
korlátlan Atya magyaráz nektek: Én vagyok nektek, gyermekeknek, mindannyitoknak
az Atyja. Ti lelkek mindannyian testvérek, Shiv Baba gyermekei vagytok. A
boldogság higanyszálának emelkednie kellene bennetek, gyermekek. A korlátlan
Atya eljött és átadja nekünk a korlátlan örökségünket. Az Atya nagyon boldog,
amikor látja a gyermekeit. Olyan sok gyermek van. Ti, gyermekek tudjátok, hogy
Baba a mennyország mestereivé tesz benneteket és átadja nektek a királyságot. Az
alattvalók is azt mondanák: Ez a mi királyságunk. Ugyanúgy, ahogy Bharat emberei
azt mondják, Bharat a mi országunk, így a király és az alattvalók is mind azt
mondják, hogy az az ő országuk. Ti gyerekek most a pokol lakói vagytok, aztán a
mennyország lakóivá váltok. Emlékeztek az Atyára és az örökségre. Az Atya nem ad
nektek semmilyen más nehézséget. Otthon kell élnetek a családotokkal. Nem
jöhettek el ide és maradhattok itt. Ha mindenki futva jönne ide, Baba hová tenne
mindannyitokat? Hogyan tudna ilyen sok gyermek egyszerre idejönni? Hogyan tudna
az összes gyermek minden centrumból eljönni ugyanabban az időben? Hol
tartózkodnának? Ez nehéz. Napról-napra a gyermekek száma folyamatosan növekszik.
Ehhez ki kell dolgozni valamilyen stratégiát. Minden épületet, amik itt vannak,
át kell venni. A tulajdonosokat meg fogják kérdezni, mennyit akarnak. Amikor az
idő eljön, meg kell vásárolni azokat. A pénz nem kérdéses. Az idő nagyon
érzékennyé válik. Az Atya és a gyermekek örökkévalók. Ő átadja nektek,
gyermekeknek a múlhatatlan kincseket. Sok gyermek el akar majd jönni ide. Baba
azon gondolkozik, hová tudja őket elhelyezni. Shiv Baba azt mondja: Miért
aggódsz emiatt? Csak várj és meglátod! Csak folyamatosan tanuljatok. Manmanabhav.
Nektek, gyermekeknek tudatában kellene lennetek annak, hogy most el kell érnetek
a karmatit állapototokat és szatopradhanná kell válnotok. Csak az emlékezéssel
van az, hogy tisztává fogtok válni. Minden, amit Baba elmond nektek, nagyon
könnyű. Az különösen könnyű, csak emlékezzetek Babára. Amikor egy borjú
emlékszik az anyjára, sír. Az egy állat. Ti gyermekek is korábban sírtatok.
Ahogy tovább fejlődtök, mindenki sokkal többet fog sírni; sokat fognak Rá
emlékezni. Ti, gyermekek most tudjátok, hogy Baba eljött. A pusztulásnak be kell
következnie. Lesznek természeti katasztrófák is. Mindenki folyamatosan harcolni
és vitatkozni fog egymás között. Ők olyan sok pénzt költenek a bombák
előállítására. Olyan sok a kiadás. Mindazt a kiadást hogyan fogják fedezni? Ők
most olyan bombákat készítenek, hogy az emberek meghalnak, ahogy azokat ledobják.
Először időt vett igénybe, hogy dolgokat készítsenek, de most azok olyanok, mint
egy motor egy perc alatt. Ők folyamatosan mindent olyan gyorsan elkészítenek.
Nem csak néhány bombát fognak készíteni. Gyermekek, tudjátok, hogy ennek az öreg
világnak meg kell semmisülnie. Most igényelnetek kell az örökséget a korlátlan
Atyától. A Gita Bharat embereiért van. Az az istenségi vallás szentírása. Az
összes többi kevésbé jelentőségteljes. Azokra nem emlékeznek. A Brahmin vallás
mindközül a legemelkedettebb. A Brahmin papok kötelessége, hogy elmondják a
vallásos történeteket. Elmondhatjátok, hogy ti, Brahma Kumarok és Kumarik Brahma
gyermekei vagytok, és megkapjátok a Nagyapátok örökségét. Achcha.
Nektek, legédesebb,
szeretett, régelvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és
jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A szellemi Atya namastet mond a
szellemi gyermekeknek.
Lényeg a dharnához:
1. Értsétek
meg a dráma minden titkát és ne aggódjatok semmi miatt. Folyamatosan tanuljatok.
Maradjatok Manmanabhav és azzal foglalkozzatok, hogy karmatitté váljatok.
Tegyétek önmagatokat szatopradhanná.
2. Ti lelkek
testvérek, Shiv Baba gyermekei vagytok. Tartsátok fent a boldogságot, hogy
igénylitek az örökségeteket Shiv Babától.
Áldás:
Legyetek
igazán szeretetteljesek és nyilvánítsátok ki az Atya és saját magatok inkognitó
formáját azáltal, hogy stabilak maradtok a belső formátokban.
Azok a gyermekek,
akik stabilak maradnak a belső állapotukban, azok, akik befelé fordultak azzal,
hogy stabilak a belső formájukban, nem merülhetnek el semmi másban. Nem tudja
megtéveszteni őket ez az öreg világ, a kapcsolatok, a vagyon vagy a fizikai
tulajdon, amik mind ideiglenesek és a magamutogatásért vannak. Azzal, hogy
stabilak maradtok a belső formátokban, az erőtök inkognitó formája meg fog
nyilvánulni és ezen formán keresztül fog az Atya megnyilvánulni. Azok igazán
szeretők, akik ilyen emelkedett feladatot végeznek,.
Slogen:
Őrizzétek meg
a hitetek büszkeségét és becsületét és az isteni születési jogotokat és nem
fogtok elkeseredetté válni.
Avyakt jelzés: Ahhoz,
hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsak.
A tisztaság a
könnyűség jele. Amennyire könnyűek vagytok, annyira lesz tisztaság és ezért
fogtok mindenkit magatokhoz vonzani. Őszinteség és tisztaság lesz, amikor a
természeteteket könnyűvé és egyszerűvé teszitek. A könnyű természetűek
sokoldalúak is lesznek (sok formát tudnak felvenni). Azok, akik könnyű
természetűek, állandóan vidámak lesznek és mindenkit vonzani fognak.