22.06.2026       Morning Hungarian Murli        Om Shanti      BapDada       Madhuban


Lényeg:
Édes gyermekek, az Atya eljött, hogy szolgáljon benneteket. Nektek egyenlővé kell válnotok az Atyával és szolgálnotok kell másokat is.

Kérdés:
Brahma Baba milyen bizonyos gondolattal rendelkezik, amire Shiv Baba azt mondja: Várj és meglátod! Semmi miatt ne aggódjál.

Válasz:
Babában ott a gondolat: Az idő nagyon érzékennyé válik. A gyermekeknek biztosan el kell jönniük az Atyához, hogy vegyék ezen tudás örökkévaló ékszereit. Ezek a gyermekek mind hol fognak tartózkodni, amikor eljönnek? Olyan sok épületet kell építeni. Shiv Baba azt mondja: Várj és meglátod! Ők eljönnek és ugyanúgy fognak itt tartózkodni, ahogy az előző ciklusban tették. Emiatt ne aggódjál. Egyszerűen folyamatosan tanuljatok. Manmanabhav! Erőfeszítést kell tennetek, hogy karmatitté váljatok.

Ének:
Megtalálva Téged, megtaláltuk az egész világot. A föld, az ég és minden hozzánk tartozik.

Om shanti.
Még az Atya is azt mondja: Gyermekek, Om Shanti. Mi mást mondana? Ő azt mondja a gyermekeknek, Om Shanti és Tatwam (ugyanez vonatkozik rátok is). Ó gyermekek, ti is a béke megtestesítői, ti is mestertisztítók vagytok. Senki más nem mondhatja ezt. Azt mondják, amilyen a varjú, olyanok a gyermekei. Ti gyermekek tudjátok, hogy ti is ugyanolyanok vagytok, mint Baba. Az Atya azt mondja: Én vagyok a Tudás Óceánja. Gyerekek, ti is megértitek, hogy a tudás mesteróceánjai vagytok. Ez azt jelenti, hogy folyók vagytok. Az óceánnak is vannak gyermekei. Vannak nagy folyók, nagy tavak és nagy medencék. Azok nem élők, míg ti élők vagytok; felmerültetek az óceánból. Néhány nővér nem érti ezeket a dolgokat, mert a nővérek tanulatlanok. Baba egyszer megkérdezte: Hogyan készül a cukor? Hogyan készül a nádcukor? Ők azt mondták, hogy a nádcukor piros cukornádból készül és a cukor fehér cukornádból készül. Szegények tanulatlanok. Baba ilyen nagyszerű dolgokat magyaráz el nektek. A folyóvizek felmerülnek az óceán vizéből. A népesség növekszik, így sok vízre van szükség. Folyamatosan olyan sok csatornát építenek. Nektek, gyermekeknek arról kellene gondolkoznotok, miközben ültök, sétáltok, előre mozogtok és mindent megtesztek, hogy hogyan tisztítsátok meg ezt a tisztátalan világot. Azt mondják az énekben: Baba, én igénylem a világ királyságának örökségét Tőled. Senki nem lesz képes ezt elvenni tőlünk. Ez a királyság állandó marad 21 születésre. A korlátlan Atya eljön, hogy átadja nekünk a korlátlan királyságunk szerencséjét. Érdemessé tesz minket arra, hogy uraljuk a királyságot és tisztává tesz. Az emberek így kiáltanak: Ó Tisztító, jöjj el! Ők nem kiáltanak Krishnához. Ők a testetlen Istenhez kiáltanak. Amikor azt mondják, ó Tisztító, jöjj el, nem Krishna, de a Legfelső Lélek az, akit az intellektusukban tartanak. Az Atya eljön és mindent elmagyaráz. Ti, gyermekek most személyesen az Atya előtt ültök. Az az egy nem egy szent vagy egy bölcs ember. Tudjátok, hogy a testetlen Shiv Baba belépett Brahmának ebbe a testébe és tanít minket. Arra emlékeznek, a Legfelső Atya, a Legfelső Lélek megalapította az eredeti, örökkévaló istenségi vallást Brahmán keresztül. A pusztulás bekövetkezett a megalapítást követően. Ez azt bizonyítja, hogy Ő az öreg világba jön el. Az új világ megalapításra kerül Brahmán keresztül és a számtalan vallás megsemmisül Shankaron keresztül. Az aranykorban csak egy vallás volt, míg most számtalan vallás van. A ciklus, stb. az istenségek jelei, akik az egy vallás idején léteztek. Lakshmira és Narayanra azt mondják, hogy a világ mesterei. A mennyország mesterei a világ mesterei. Ezek a dolgok most ott vannak nektek, gyermekek intellektusában. Az Atya azt mondja: Gyermekek, Manmanabhav! A gyermekeket újból és újból figyelmeztetik. Emlékezzetek az Atyára és az örökségetekre. Ezt ne felejtsétek el, mint ahogy elfelejtitek az összes többi pontot. Ez a fő pont. Csak az Atya a Tisztító. Ő elmondja nektek a módszert, hogy tisztává váljatok. Az Atya azt mondja: Szatopradhanok voltatok. Mostanra tamopradhanná és tisztátalanná váltatok. Teljes 84 születést vettetek. Most újból szatopradhanná kell válnotok. Csak, amikor szatopradhanná váltok, lesztek képesek elmenni a tiszta világba. A testetlen világ tiszta és az a testi világ is tiszta. Ez a tisztátalan világ. A lélek most tamopradhan és a test is tamopradhan. Ez a világ játéka. Ebben brahmand és a szubtilis régió is benne vannak. A világciklus itt forog. Az arany és ezüstkorok itt léteznek. Azok nem a szubtilis régióban vagy a testetlen világban léteznek. Azok itt léteznek. Ezt hívják az emberi világnak és az a lelkek testetlen világa. A másik Brahma, Vishnu és Shankar szubtilis világa. Ennek a testi világnak a népessége olyan nagy. A világ népessége olyan kicsi az aranykorban. Ott csak egy vallás van. Az emberek azt mondják, hogy ott is voltak ördögök. Azok csak hazugságok. Megértitek, hogy emlékeznek az új világ megalapítására és az öreg világ pusztulására. Az aranykori mennyország megalapításra kerül és minden más megsemmisül. Ti is szolgáltok az Atyával. Az Atya csak azért jön el, hogy szolgáljon titeket, gyermekeket. Ez az Egy a korlátlan Atya. Ő látja, hogy a gyermekei nagyon boldogtalanok, így Ő biztosan kegyelmet érez irántuk. Ő a kegyelemteljes Atya. Most békétlenség van az egész világban. Senki más, csak az egy Atya tudja elhozni a békét. Sok hatha jógi van. Ők azt mondják, hogy a lelkek immunisak a tettek hatásával szemben. Ők helytelen dolgokat mondanak az embereknek. Valójában tisztaságnak kellene lennie a lélekben. Az ötvözet belekeveredett a lélekbe. Ezt senki sem tudja. Azt mondják, ez egy bűnös lélek, mert sok bűnt követ el. Ez egy nagy lélek, vagy egy jótékony lélek. Ők azt soha nem mondanák, nagy Legfelső Lélek. Azt mondanák, hogy a szannyasik tiszta lelkek, mert mindenről lemondtak. Az Atya most elmagyarázza nektek: Nem lehet senki más, csak az Atya, a Legfelső Lélek, aki megtisztítja a tisztátalan lelkeket. Nem lehet semmilyen tiszta lélek a tisztátalan világban. A facsemete most kerül elültetésre. Fokozatos lesz a fejlődés. Ezek a kis kultuszok és szekták csak ágak. Azokért nem szükséges erőfeszítés. Ők különböző típusú mantrákat adnak. Ez is egy mantra, ami fegyelmezi a tudatot és ezzel győzitek le az öt bűnt. Az emberek Rám-Rámát mantrázzák, de azon keresztül nincs haszon. Itt az Atya azt mondja: Emlékezzetek rám és a bűneitek meg fognak semmisülni és tiszta lelkekké fogtok válni. Az emlékezést jógának is nevezik. Bharat ősi jógája nagyon jól ismert. Ezzel a jógával van az, hogy győzelmet arattok a világ felett. Bharat raja jógája nagyon jól ismert. Senki más, csak az Atya tudja ezt megtanítani nektek. Ti Brahma Kumarok és umarik vagytok. A B.K.-nek itt kell létezniük. Prajapita Brahma gyermekeinek biztosan Brahmával kell lenniük. A Brahmin klánra is biztosan szükség van. Ezt ismerik úgy, mint a legemelkedettebb klán. Ti most Brahminok vagytok, és aztán megváltoztok. Egy bukfencet végeztek. Shudrákból Brahminokká váltatok és aztán istenségek és harcosok lesztek. Az Atya most elmagyarázza: Legédesebb gyermekek, ez egy nagyon kis dolog. Maradjatok az Atya emlékezésében. Ott van az intellektusotokban, hogy Baba elmondja nektek a 84 születés jelentőségét. Ott kell lennie a 84 születés számlájának. Nem a 8.4 milliónak. Ezt senki nem tudja. Senki nem tudná átadni nektek a 8.4 millió születés kalkulációját. Az emberi lények körbemennek a 84 születés ciklusán. A lelkek onnan fentről eljönnek, hogy eljátsszák a szerepüket. Az aranykortól a vaskor végéig folyamatosan eljönnek. Minden lélek eljátssza a szerepét. Az emberi lények nem tudják ezeket a dolgokat. Csak az Atya tudja ezeket a dolgokat. Emberi lényeket soha nem lehet a Legfelső Léleknek, vagy Istennek, az Atyának nevezni. Amikor azt mondjátok, Isten, Atya, az intellektus a testetlen Shiva felé megy. Minden emberi lénynek van egy apja, ugye? Egy lélek levedlik egy testet és egy másikat ölt. A testetlen Atya neve, Shiva. Nektek is van egy nevetek. Ugyanakkor a testnek sok különböző neve van. A Legfelső Atya, a Legfelső Lélek belép egy testbe és elmondja ezt a tudást. Ő azt nem tudja elmondani egy test nélkül. Az Atya elmagyarázza: Ennek az egynek is van saját neve. Nekem nincs testi nevem. Én nem veszek újjászületést. Én belépek ebbe az egybe és erről még ő sem tud. Annak nincs egy rögzített dátuma, vagy ideje. Igen, én eljövök a ciklus végén, vagyis éjszaka. Ez most az éjszaka. Ez a tisztátalanok világa. Én eljövök, hogy a világot tisztává tegyem, vagyis, hogy elhozzam a nappalt. Még ez az egy sem tudja, hogy Baba mikor lépett belé. Igen, voltak víziói a pusztulásról. Sok ember megy transzba. Ők nem ismerik fel az időt, a dátumot vagy a pillanatot. Az emberek Krishnát imádják, és azt ábrázolják, hogy a születése éjszaka történt. Ők egy rögzített időt mutatnak percre pontosan. Az Atya azt mondja: Én testetlen vagyok. Az én születésem nem olyan, mint bárki másé. Az én születésem isteni és különleges. Én belépek ebbe az egybe, aztán visszatérek. Senki nem lovagolna egy bikát egész nap. Amikor ti, gyermekek emlékeztek rám, én jelen vagyok. Az Atya eljön és találkozik veletek, gyerekek, és azt mondja, jó reggelt, ugyanúgy, mint amikor az emberek találkoznak egymással és azt mondják, Ráma, Ráma, vagy namaste. Ez a szellemi korlátlan Atya magyaráz nektek: Én vagyok nektek, gyermekeknek, mindannyitoknak az Atyja. Ti lelkek mindannyian testvérek, Shiv Baba gyermekei vagytok. A boldogság higanyszálának emelkednie kellene bennetek, gyermekek. A korlátlan Atya eljött és átadja nekünk a korlátlan örökségünket. Az Atya nagyon boldog, amikor látja a gyermekeit. Olyan sok gyermek van. Ti, gyermekek tudjátok, hogy Baba a mennyország mestereivé tesz benneteket és átadja nektek a királyságot. Az alattvalók is azt mondanák: Ez a mi királyságunk. Ugyanúgy, ahogy Bharat emberei azt mondják, Bharat a mi országunk, így a király és az alattvalók is mind azt mondják, hogy az az ő országuk. Ti gyerekek most a pokol lakói vagytok, aztán a mennyország lakóivá váltok. Emlékeztek az Atyára és az örökségre. Az Atya nem ad nektek semmilyen más nehézséget. Otthon kell élnetek a családotokkal. Nem jöhettek el ide és maradhattok itt. Ha mindenki futva jönne ide, Baba hová tenne mindannyitokat? Hogyan tudna ilyen sok gyermek egyszerre idejönni? Hogyan tudna az összes gyermek minden centrumból eljönni ugyanabban az időben? Hol tartózkodnának? Ez nehéz. Napról-napra a gyermekek száma folyamatosan növekszik. Ehhez ki kell dolgozni valamilyen stratégiát. Minden épületet, amik itt vannak, át kell venni. A tulajdonosokat meg fogják kérdezni, mennyit akarnak. Amikor az idő eljön, meg kell vásárolni azokat. A pénz nem kérdéses. Az idő nagyon érzékennyé válik. Az Atya és a gyermekek örökkévalók. Ő átadja nektek, gyermekeknek a múlhatatlan kincseket. Sok gyermek el akar majd jönni ide. Baba azon gondolkozik, hová tudja őket elhelyezni. Shiv Baba azt mondja: Miért aggódsz emiatt? Csak várj és meglátod! Csak folyamatosan tanuljatok. Manmanabhav. Nektek, gyermekeknek tudatában kellene lennetek annak, hogy most el kell érnetek a karmatit állapototokat és szatopradhanná kell válnotok. Csak az emlékezéssel van az, hogy tisztává fogtok válni. Minden, amit Baba elmond nektek, nagyon könnyű. Az különösen könnyű, csak emlékezzetek Babára. Amikor egy borjú emlékszik az anyjára, sír. Az egy állat. Ti gyermekek is korábban sírtatok. Ahogy tovább fejlődtök, mindenki sokkal többet fog sírni; sokat fognak Rá emlékezni. Ti, gyermekek most tudjátok, hogy Baba eljött. A pusztulásnak be kell következnie. Lesznek természeti katasztrófák is. Mindenki folyamatosan harcolni és vitatkozni fog egymás között. Ők olyan sok pénzt költenek a bombák előállítására. Olyan sok a kiadás. Mindazt a kiadást hogyan fogják fedezni? Ők most olyan bombákat készítenek, hogy az emberek meghalnak, ahogy azokat ledobják. Először időt vett igénybe, hogy dolgokat készítsenek, de most azok olyanok, mint egy motor egy perc alatt. Ők folyamatosan mindent olyan gyorsan elkészítenek. Nem csak néhány bombát fognak készíteni. Gyermekek, tudjátok, hogy ennek az öreg világnak meg kell semmisülnie. Most igényelnetek kell az örökséget a korlátlan Atyától. A Gita Bharat embereiért van. Az az istenségi vallás szentírása. Az összes többi kevésbé jelentőségteljes. Azokra nem emlékeznek. A Brahmin vallás mindközül a legemelkedettebb. A Brahmin papok kötelessége, hogy elmondják a vallásos történeteket. Elmondhatjátok, hogy ti, Brahma Kumarok és Kumarik Brahma gyermekei vagytok, és megkapjátok a Nagyapátok örökségét. Achcha.

Nektek, legédesebb, szeretett, régelvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A szellemi Atya namastet mond a szellemi gyermekeknek.

Lényeg a dharnához:
1. Értsétek meg a dráma minden titkát és ne aggódjatok semmi miatt. Folyamatosan tanuljatok. Maradjatok Manmanabhav és azzal foglalkozzatok, hogy karmatitté váljatok. Tegyétek önmagatokat szatopradhanná.

2. Ti lelkek testvérek, Shiv Baba gyermekei vagytok. Tartsátok fent a boldogságot, hogy igénylitek az örökségeteket Shiv Babától.

Áldás:
Legyetek igazán szeretetteljesek és nyilvánítsátok ki az Atya és saját magatok inkognitó formáját azáltal, hogy stabilak maradtok a belső formátokban.

Azok a gyermekek, akik stabilak maradnak a belső állapotukban, azok, akik befelé fordultak azzal, hogy stabilak a belső formájukban, nem merülhetnek el semmi másban. Nem tudja megtéveszteni őket ez az öreg világ, a kapcsolatok, a vagyon vagy a fizikai tulajdon, amik mind ideiglenesek és a magamutogatásért vannak. Azzal, hogy stabilak maradtok a belső formátokban, az erőtök inkognitó formája meg fog nyilvánulni és ezen formán keresztül fog az Atya megnyilvánulni. Azok igazán szeretők, akik ilyen emelkedett feladatot végeznek,.

Slogen:
Őrizzétek meg a hitetek büszkeségét és becsületét és az isteni születési jogotokat és nem fogtok elkeseredetté válni.

Avyakt jelzés: Ahhoz, hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsak.

A tisztaság a könnyűség jele. Amennyire könnyűek vagytok, annyira lesz tisztaság és ezért fogtok mindenkit magatokhoz vonzani. Őszinteség és tisztaság lesz, amikor a természeteteket könnyűvé és egyszerűvé teszitek. A könnyű természetűek sokoldalúak is lesznek (sok formát tudnak felvenni). Azok, akik könnyű természetűek, állandóan vidámak lesznek és mindenkit vonzani fognak.