23.06.2026 Morning
Hungarian Murli Om Shanti BapDada Madhuban
Lényeg:
Édes
gyermekek, ti nagyon szerencsések vagytok, mert Isten egy oktatást ad nektek,
amit még a rishik és a munik sem tanulmányoztak.
Kérdés:
Ti, gyermekek
a dráma melyik végzetét (sorsát) ismeritek, amit a világ emberei nem ismernek?
Válasz:
Tudjátok, hogy a pusztulás lángjai fel fognak merülni Rudra tudásának ezen
áldozati tüzéből. Az egész öreg világ most abban feláldozásra kerül. Senki nem
tudja megakadályozni ezt a végzetet. Ez Rudra múlhatatlan áldozati tűze, amiben
a lovat feláldozzák, és minden ceremónia is feláldozásra fog kerülni. Mi nem
fogunk visszatérni ebbe a tisztátalan világba. Ezt a végzetet nem Isten
teremtette, de ez a sors, ami a drámában megteremtésre került.
Ének:
Nézd az arcod
a szíved tükrében.
Om shanti.
Ti, gyermekek
emberi lények vagytok. Ez az emberi lények egy világa. Ebben az időben ti
emberek vagytok, akik a Brahmin valláshoz tartoztok. Az Atya tanításokat ad a
lelkeknek. Ti, lelkek most tudatában vagytok a saját eredeti vallásotoknak: Én,
ez a lélek működtetem ezt a testet. Ez ennek a léleknek a szekere. Mint, ahogy
az Atya ebben a szekérben lovagol, ti, lelkek is a szekerekben (a testekben)
lovagoltok. Az csak úgy van, hogy a lelkek elfelejtették a béke egy
megtestesítőjének lenni tudását, és hogy a lakóhelyük a testnélküli világ. Mi
itt megkapjuk ezeket a testeket. Ilyen módon beszéljetek magatokhoz. Az Atya azt
mondja: Ti lelkek a béke megtestesítői vagytok. Ha békében akartok ülni, akkor
tekintsétek magatokat lelkeknek, akik a béke földjének a lakói. Ti egy rövid
ideig békében tudtok ülni. Az emberek békét kérnek. A lélek azt mondja: A
tudatom békét akar. Azonban az emberek nem tudják, hogy ők lelkek; ezt
elfelejtették. Ott van a királynő története, aki mindenhol kereste a nyakláncot,
ami ott volt a nyaka körül. Az Atya elmagyarázza: A béke az eredeti vallásotok.
Ti, gyermekek megértitek, hogy ti, lelkek a béke megtestesítői vagytok, és
eljöttetek ide, hogy eljátsszátok a szerepeiteket. Amikor elszakadottakká váltok
azoktól a szervektől, akkor ti, lelkek békések vagytok. A lélek annyi ideig tud
a békéje vallásában maradni, ameddig csak akar. Ha nem akartok dolgozni a
testeteken keresztül, csak üljetek békésen. Ez az igaz béke. Nektek azt nem kell
kutatnotok. Az eredeti vallásotok a béke. Most itt a szerepeiteket játsszátok.
Tudjátok az Atyától, hogy a 84 születésetek szerepeit eljátszottátok. Senki nem
tud a 84 születés ciklusáról. Csak ti, gyermekek értitek ezt meg. Először mi a
napdinasztia királyai és alattvalói voltunk, aztán elmentünk a hold dinasztiába,
majd a kereskedők dinasztiájába és aztán a shudra dinasztiába. Most újból a
napdinasztia részévé kell válnunk. Ti, gyermekek most ismeritek a világ elejét,
közepét és végét. Ti nagymértékben szerencsések vagytok. Az Atya mindent
pontosan elmagyaráz nektek. Ez az üdvösség ösvénye. Mindenkinek magyarázzátok
el, hogy az Üdvösség Adományozója mindenki számára az Egyetlen. Ti most tudjátok,
hogy Baba képessé tesz benneteket arra, hogy megkapjátok az üdvösséget 21
születésre. Kint az emberek egyáltalán nem ismerik ezeket a dolgokat. Csak ti,
Brahma kumarok és kumarik tudjátok ezt. Néhányan megkérdezik tőletek B.K.-től,
hogy mit tudtok. Egy tesztnek kellene lennie, hogy megtudjátok, hogy valaki egy
Brahmin, vagy nem. Ha Brahma gyermekei vagytok, akkor biztosan ismeretetek kell,
hogy legyen erről a világciklusról. Ismeritek az Atyát, a Teremtőt? A rishik és
a munik egyáltalán nem ismerik a Teremtőt vagy a teremtményt. Ezért ők ateisták.
Ti is ateisták voltatok; ti sem ismertétek az Atyát, a Teremtőt, vagy a
teremtmény elejét, közepét és végét. Akik tanulatlanok azok elmennek az iskolába.
Aztán azt mondanák, hogy ők ezt, vagy azt tanulták az iskolában. Ti most ezt az
isteni tanulmányt tanulmányozzátok. A Legfelső Atya, a Legfelső Lélek tanít
benneteket. Az intellektusotoknak ezt meg kellene értenie. Csak az egy Shiv Baba
a Teremtő. Azt írják a szentírásokban, hogy Rudra megteremtette a tudásnak egy
áldozati tüzét. Azonban nincs különbség Rudra és Shiva, a Legfelső Lélek között.
Azt is mondják, hogy a pusztulás lángjai a tudásnak ebből az áldozati tüzéből
merültek fel. Az csak úgy van, hogy ők behelyezték Shri Krishna nevét Rudra,
Shiva helyett. Az ugyanaz a Gita. Ők azt mondják, hogy a pusztulás lángjai
felmerültek a tudásnak ebből az áldozati tüzéből. Ezért, ennek a tudásnak az
áldozati tűze az önuralkodás eléréséért van. Ezt az öreg világot ebben fel kell
áldozni. Ők minden felajánlásukat beleteszik egy áldozati tűzbe; mindent
feláldoznak. Tehát, az öreg világnak az egésze Rudra tudásának ebben az áldozati
tüzében feláldozásra kerül. Ti most raja jógát tanultok. Ti nem fogtok
visszatérni ebbe a tisztátalan világba. Ennek a világnak meg kell semmisülnie.
Tudjátok, hogy természeti katasztrófák is lesznek. Engedjétek, hogy mindez a
tudás beüljön az intellektusotokba. Shiv Baba azt mondja: Csak Nekem van minden
tudás az intellektusomban. Az Atya az Igazság, az Érző Lény és a Tudás Óceánja.
Ő ismeri a világ elejét, közepét és végét. A rishik és a munik azt mondják, hogy
nem ismerik se a Teremtőt, se a teremtményt. Amikor az emberek megkérdezik
tőletek, hogy itt mit kaptok, akkor mondjátok nekik: A nagy rishik és a munik
azt mondták, hogy nem ismerik a Teremtőt, vagy a teremtmény elejét, közepét és
végét. Mi most tudjuk azt, amit ők nem tudtak. Senki más, csak az Atya, a
Teremtő magyarázhatja el a teremtmény eleje, közepe és vége titkait. Csak a
Teremtő magyarázhatja azt el. Ti tudjátok, hogy ott van a méhkirálynő, és hogy
minden más méhecske őt követi. Nekik ilyen mély a kapcsolatuk a királynővel, az
anyával. Amikor a korlátlan Atya eljön, akkor Ő visszavisz minden gyermeket
Magával. Tudjátok, hogy Baba eljött, és Ő minket, lelkeket, mind vissza fog
vinni Magával a béke földjére. Aztán a szerepeink újból elkezdődnek az
aranykorban. Mi most ezt az istenségi státuszt igényeljük azért, hogy eljátsszuk
azokat a szerepeket. Ti, emberi lények eljöttök ide, hogy igényeljétek az
istenségek státuszát. Itt minden erényt magatokba kell szívnotok. Olyanokká kell
válnotok, mint Lakshmi és Narayan. Senki nem láthatja őket, csak egy isteni
vízióban. Tudjátok, hogy ti most a napdinasztia istenségeivé fogtok válni. Az
intellektusotok tudatában van annak, hogy a mennyország királysága hogyan kerül
megalapításra. Az aranykorban az istenségek királysága volt, de az emberek
ördögöket stb. ábrázoltak még az istenségek királyságában is. Senki nem tudja,
hogy Bharat milyen tiszta volt. Az emberek azt a dicséretet éneklik: Ti minden
erénnyel teljesek vagytok… Még a fejüket is meghajtják a bálványaik előtt. Olyan
sok templomot építettek nekik, de nem tudják, hogyan és mikor lett az aranykor
örökkévaló, eredeti, istenségi vallása megalapítva. Bharat, ami ilyen emelkedett
volt, hogyan vált olyan degradálttá? Ezt senki nem tudja. Azt mondják, hogy a
sors már megteremtésre került. Minek a sorsa? Ők még ezt sem értik. Ha
megértenék a dráma sorsát, megértenék, hogy ki a Teremtő, és a dráma Rendezője.
Egyszerűen azt mondják, hogy ez az Isten végzete. Amikor valaki a drámáról
beszél, akkor ismernie kellene annak a drámának az elejét, közepét és végét is.
Ti nem ismerhettek meg egy drámát azzal, hogy egyszerűen elolvastok egy könyvet;
nektek oda el kell mennetek, és meg kell néznetek azt a színdarabot. Azt
nyomtatták az újságokba, hogy készítettek egy színdarabot Shri Krishna isteni
tevékenységeiről. Azonban senki nem érthet meg semmit anélkül, hogy azt megnézné.
Amikor azt látják, akkor érthetnek meg mindent, ami megtörténik a drámában. Ti,
gyermekek most megértitek a drámát. Az emberek azt is mondják, hogy a világ
történelmének és földrajzának ez a ciklusa folyamatosan forog, de senki nem
tudja, hogy az hogyan forog. A korok neveit leírják; arany, ezüst, réz és
vaskorok, és aztán ez az átmeneti kor. Azonban az emberek ezt úgy értették, hogy
Isten minden egyes korban eljön. Ott van az arany és ezüstkorok átmenete is, de
annak az átmenetnek nincs semmilyen fontossága. Abban az időben semmi nem
történik. Csak ti tudjátok, hogy az aranykor napdinasztiája hogyan adja át a
királyságot a holddinasztiának. Az nem úgy van, hogy a holddinasztia legyőzte a
napdinasztiát; nem. A napdinasztia királya és királynője felteszi a királyság
szerencséjének a tilakját a hold dinasztia királynőjére és királyára, és a
trónra ültetik őket. Aztán megkapják a Ráma király és Szita királynő címeket. Ki
adta azt nekik? Azt mondanák, hogy a napdinasztia azt átadta, azt mondva: Most
ti uralkodtok a királyságban. Ti, gyermekek láttátok ezt a jelentet isteni
víziókban. Az nem úgy van, hogy egy harc történik. Azt a királyságot átadják
nekik mint, ahogy egy királyság átadásra kerülne. A napdinasztia megmossa a
holddinasztia lábát, és felteszik rájuk az uralkodás tilakját. Ott nincsenek
guruk és szentek. Ott van nektek, gyermekek intellektusában, hogy ti azokká
váltok, akiknek isteni a természetük. Olyan boldogok leszünk a nap és hold
dinasztia királyságaiban. Baba elmozdít a szomorúságból, és elvisz minket a
boldogságba. Senki más nem tehet minket boldogokká. A bölcsek, maguk el akarnak
menni a béke földjére. Az Atya azt mondja: Én még azokat a bölcseket is
felemelem, és elviszem őket mind a béke földjére. A sannyasik csak a rézkorban
jönnek. A mennyországban csak mi istenségek leszünk. Ott vannak a különböző
szekciók. A napdinasztia szekciója különbözik a hold dinasztiáétól. Aztán ott
vannak azok szekciók is az iszlámból valók, a buddhisták, a sannyasik stb., akik
folyamatosan lejönnek. Mindegyiküknek megvan a maga különálló szekciója. Amikor
annak idején uralkodtunk, akkor ott senki más nem létezett. Egy ilyen sorszám
szerinti rózsafüzér is megteremtésre kerül a testnélküli világban. Az első
közösség azokból van, akik az eredeti, örökkévaló, istenségi valláshoz tartoznak.
Minden más közösség később merül fel. Ez mind közül a legnagyszerűbb közösség.
Minden más vallásalapító, akik lejönnek, ebből a valakiből merülnek fel. Mi
vagyunk az első közösség, és aztán több százezer kisebb korlátolt közösség van.
Itt négy fő közösség van. Mi jövünk el először, aztán az iszlámból valók jönnek.
Aztán a buddhisták jönnek, és aztán a keresztények. Mi most elbuktunk. Nekünk el
kell játszanunk a 84 születésünk szerepeit. Akik most az utolsó számúak, azok
aztán ott első számúakká fognak válni. Mivel az istenségek most tisztátalanok,
ezért nem nevezhetik magukat istenségeknek. Az istenségeket imádják, és ez azt
bizonyítja, hogy ők ahhoz a közösséghez tartoznak. A sikhek Guru Nanakban
hisznek; ők az ő származási fájához tartoznak. A mi származási fánk az
aranykorban, az első. Ennél nincs magasabb genetikai fa. Mi a magasak közt
legmagasabb közösséghez tartozunk. Mi a maximális boldogságot tapasztaljuk.
Ugyanazok vagyunk, akik aztán elszegényedetté válnak. Mi vagyunk azok, akik a
legtöbb szomorúságot tapasztaljuk. Mi vagyunk azok, akik folyamatosan
eladósodunk. Mi olyan gazdagok voltunk, és mostanra olyan szegényekké váltunk;
mindent elvesztettünk. Ez a szomorúság földje. Az Atya most újból a boldogság
azon földjének a mestereivé tesz benneteket. Mindenki más el fog menni a béke
földjére. Ti fél cikluson keresztül boldogságot tapasztaltok. Mindenki más
békében marad. Ők el akarnak menni a felszabadulásba. A boldogságot olyannak
tartják, mint egy varjú ürüléke. Semmilyen tapasztalatuk nincs a boldogság
földjéről. Nektek van olyan tapasztalatotok. Ők még annak a dicséretét is
éneklik, de mivel tisztátalanok, ezért azt elfelejtették. Az Atya most
emlékeztet titeket: Ó Bharat lakói, ti az istenségi valláshoz tartoztok.
Megváltoztattátok a neveteket a rézkorban. Akik az istenségi valláshoz tartoztak,
azok tisztátalanokká váltak. Ők folyamatosan azt éneklik: Ó Tisztító, jöjj el!
Az Atya elmondta nektek, hogy mennyi születésetek volt a tiszta világban, és
mennyi születésetek volt ebben a tisztátalan világban. Most újból el kell
mennetek abba a tiszta világba. Ez minden tanulmányhely tanulmányi helye (patshala).
Ez minden áldozati tűz áldozati tüze. Ebben az egész öreg világ meg kell, hogy
semmisüljön. Ők még holikát is égetnek (női démon emléke). Mindazok az ünnepek
erre az időre vonatkoznak. A lélek el fog menni és a test meg fog semmisülni. A
sannyasik közül egyik sem adhatja át nektek ezt a tudást. Néhány dolgot
megemlítenek a Gitában, de azok olyanok, mint egy csipetnyi só egy zsák lisztben.
A tudás eltűnik. Shiv Baba azt mondja: Én megteremtettem ezt az áldozati tüzet,
amiben feláldozzátok a testeiteket, a tudatotokat és a vagyonotokat. Élőhalált
haltok. Csak ebben az időben kapjátok meg ezt a tudást. Achcha.
Nektek, legédesebb,
szeretett, rég elvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és
jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A Szellemi Atya namastet mond
nektek, szellemi gyermekeknek.
Lényeg a dharnához:
1. Annak
érdekében, hogy a boldogság földjére menjetek, tegyétek a természeteteket
istenivé. Maradjatok vidámak azzal, hogy megőrzitek a dráma eleje, közepe és
vége titkait az intellektusotokban. Mindenkinek magyarázzátok el ezeket a
titkokat.
2. Annak érdekében,
hogy elérjétek az önuralkodást, áldozzátok fel a testeteket, a tudatotokat és a
vagyonotokat ebben a korlátlan áldozati tűzben, miközben éltek. Mindent vigyetek
át az új világba.
Áldás:
Legyetek igaz
jógik, és ezt mutassátok meg a homlokotok közepén egy harmadik szemmel.
Az emlékekben, egy
3. szemet mutatnak a jógik homlokán. Nektek, igaz jógi gyermekeknek,
használnotok kell az intellektusotokat azért, hogy állandóan az egy Atya
társaságában maradjatok azért, hogy megmutassátok a 3. szemeteket a homlokotok
közepén. Az első az Atya, a második vagyok én, és nincs ott 3. személy. Amikor
ilyen az állapototok, akkor mások látni fogják a 3. szemeteket. Ha egy 3.
személy belép az intellektusotokba, akkor a 3. szemetek bezáródna. Tehát,
tegyétek biztossá, hogy a 3. szemetek állandóan nyitva marad, nektek arra kell
emlékeznetek, hogy nem szabad, hogy ott legyen bármilyen harmadik személy.
Slogen:
Teli lenni
kérdésekkel azt jelenti, hogy elkeseredetté válni és elkeseredetté tenni másokat.
Avyakt Szignál:
Ahhoz, hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és
toleránsok.
Egy személynek a
cselekedetei alapján adnak egy címet. Ha a cselekedeteitek emelkedettek, akkor
egy emelkedett ékszer címét fogjátok megkapni. Annak érdekében, hogy emelkedett
ékszerekké váljatok, mind a két erényre, az egyszerűségre és a toleranciára van
szükség a gondolataitokban, a szavaitokban és a cselekedeteitekben. Ha
egyszerűség van, de nincs tolerancia, akkor szintén nem lehet azt mondani, hogy
emelkedettek vagytok. Ezért, az egyszerűséggel együtt legyen tolerancia is.