23.06.2026       Morning Hungarian Murli        Om Shanti      BapDada       Madhuban


Lényeg:
Édes gyermekek, ti nagyon szerencsések vagytok, mert Isten egy oktatást ad nektek, amit még a rishik és a munik sem tanulmányoztak.

Kérdés:
Ti, gyermekek a dráma melyik végzetét (sorsát) ismeritek, amit a világ emberei nem ismernek?

Válasz:
Tudjátok, hogy a pusztulás lángjai fel fognak merülni Rudra tudásának ezen áldozati tüzéből. Az egész öreg világ most abban feláldozásra kerül. Senki nem tudja megakadályozni ezt a végzetet. Ez Rudra múlhatatlan áldozati tűze, amiben a lovat feláldozzák, és minden ceremónia is feláldozásra fog kerülni. Mi nem fogunk visszatérni ebbe a tisztátalan világba. Ezt a végzetet nem Isten teremtette, de ez a sors, ami a drámában megteremtésre került.

Ének:
Nézd az arcod a szíved tükrében.

Om shanti.
Ti, gyermekek emberi lények vagytok. Ez az emberi lények egy világa. Ebben az időben ti emberek vagytok, akik a Brahmin valláshoz tartoztok. Az Atya tanításokat ad a lelkeknek. Ti, lelkek most tudatában vagytok a saját eredeti vallásotoknak: Én, ez a lélek működtetem ezt a testet. Ez ennek a léleknek a szekere. Mint, ahogy az Atya ebben a szekérben lovagol, ti, lelkek is a szekerekben (a testekben) lovagoltok. Az csak úgy van, hogy a lelkek elfelejtették a béke egy megtestesítőjének lenni tudását, és hogy a lakóhelyük a testnélküli világ. Mi itt megkapjuk ezeket a testeket. Ilyen módon beszéljetek magatokhoz. Az Atya azt mondja: Ti lelkek a béke megtestesítői vagytok. Ha békében akartok ülni, akkor tekintsétek magatokat lelkeknek, akik a béke földjének a lakói. Ti egy rövid ideig békében tudtok ülni. Az emberek békét kérnek. A lélek azt mondja: A tudatom békét akar. Azonban az emberek nem tudják, hogy ők lelkek; ezt elfelejtették. Ott van a királynő története, aki mindenhol kereste a nyakláncot, ami ott volt a nyaka körül. Az Atya elmagyarázza: A béke az eredeti vallásotok. Ti, gyermekek megértitek, hogy ti, lelkek a béke megtestesítői vagytok, és eljöttetek ide, hogy eljátsszátok a szerepeiteket. Amikor elszakadottakká váltok azoktól a szervektől, akkor ti, lelkek békések vagytok. A lélek annyi ideig tud a békéje vallásában maradni, ameddig csak akar. Ha nem akartok dolgozni a testeteken keresztül, csak üljetek békésen. Ez az igaz béke. Nektek azt nem kell kutatnotok. Az eredeti vallásotok a béke. Most itt a szerepeiteket játsszátok. Tudjátok az Atyától, hogy a 84 születésetek szerepeit eljátszottátok. Senki nem tud a 84 születés ciklusáról. Csak ti, gyermekek értitek ezt meg. Először mi a napdinasztia királyai és alattvalói voltunk, aztán elmentünk a hold dinasztiába, majd a kereskedők dinasztiájába és aztán a shudra dinasztiába. Most újból a napdinasztia részévé kell válnunk. Ti, gyermekek most ismeritek a világ elejét, közepét és végét. Ti nagymértékben szerencsések vagytok. Az Atya mindent pontosan elmagyaráz nektek. Ez az üdvösség ösvénye. Mindenkinek magyarázzátok el, hogy az Üdvösség Adományozója mindenki számára az Egyetlen. Ti most tudjátok, hogy Baba képessé tesz benneteket arra, hogy megkapjátok az üdvösséget 21 születésre. Kint az emberek egyáltalán nem ismerik ezeket a dolgokat. Csak ti, Brahma kumarok és kumarik tudjátok ezt. Néhányan megkérdezik tőletek B.K.-től, hogy mit tudtok. Egy tesztnek kellene lennie, hogy megtudjátok, hogy valaki egy Brahmin, vagy nem. Ha Brahma gyermekei vagytok, akkor biztosan ismeretetek kell, hogy legyen erről a világciklusról. Ismeritek az Atyát, a Teremtőt? A rishik és a munik egyáltalán nem ismerik a Teremtőt vagy a teremtményt. Ezért ők ateisták. Ti is ateisták voltatok; ti sem ismertétek az Atyát, a Teremtőt, vagy a teremtmény elejét, közepét és végét. Akik tanulatlanok azok elmennek az iskolába. Aztán azt mondanák, hogy ők ezt, vagy azt tanulták az iskolában. Ti most ezt az isteni tanulmányt tanulmányozzátok. A Legfelső Atya, a Legfelső Lélek tanít benneteket. Az intellektusotoknak ezt meg kellene értenie. Csak az egy Shiv Baba a Teremtő. Azt írják a szentírásokban, hogy Rudra megteremtette a tudásnak egy áldozati tüzét. Azonban nincs különbség Rudra és Shiva, a Legfelső Lélek között. Azt is mondják, hogy a pusztulás lángjai a tudásnak ebből az áldozati tüzéből merültek fel. Az csak úgy van, hogy ők behelyezték Shri Krishna nevét Rudra, Shiva helyett. Az ugyanaz a Gita. Ők azt mondják, hogy a pusztulás lángjai felmerültek a tudásnak ebből az áldozati tüzéből. Ezért, ennek a tudásnak az áldozati tűze az önuralkodás eléréséért van. Ezt az öreg világot ebben fel kell áldozni. Ők minden felajánlásukat beleteszik egy áldozati tűzbe; mindent feláldoznak. Tehát, az öreg világnak az egésze Rudra tudásának ebben az áldozati tüzében feláldozásra kerül. Ti most raja jógát tanultok. Ti nem fogtok visszatérni ebbe a tisztátalan világba. Ennek a világnak meg kell semmisülnie. Tudjátok, hogy természeti katasztrófák is lesznek. Engedjétek, hogy mindez a tudás beüljön az intellektusotokba. Shiv Baba azt mondja: Csak Nekem van minden tudás az intellektusomban. Az Atya az Igazság, az Érző Lény és a Tudás Óceánja. Ő ismeri a világ elejét, közepét és végét. A rishik és a munik azt mondják, hogy nem ismerik se a Teremtőt, se a teremtményt. Amikor az emberek megkérdezik tőletek, hogy itt mit kaptok, akkor mondjátok nekik: A nagy rishik és a munik azt mondták, hogy nem ismerik a Teremtőt, vagy a teremtmény elejét, közepét és végét. Mi most tudjuk azt, amit ők nem tudtak. Senki más, csak az Atya, a Teremtő magyarázhatja el a teremtmény eleje, közepe és vége titkait. Csak a Teremtő magyarázhatja azt el. Ti tudjátok, hogy ott van a méhkirálynő, és hogy minden más méhecske őt követi. Nekik ilyen mély a kapcsolatuk a királynővel, az anyával. Amikor a korlátlan Atya eljön, akkor Ő visszavisz minden gyermeket Magával. Tudjátok, hogy Baba eljött, és Ő minket, lelkeket, mind vissza fog vinni Magával a béke földjére. Aztán a szerepeink újból elkezdődnek az aranykorban. Mi most ezt az istenségi státuszt igényeljük azért, hogy eljátsszuk azokat a szerepeket. Ti, emberi lények eljöttök ide, hogy igényeljétek az istenségek státuszát. Itt minden erényt magatokba kell szívnotok. Olyanokká kell válnotok, mint Lakshmi és Narayan. Senki nem láthatja őket, csak egy isteni vízióban. Tudjátok, hogy ti most a napdinasztia istenségeivé fogtok válni. Az intellektusotok tudatában van annak, hogy a mennyország királysága hogyan kerül megalapításra. Az aranykorban az istenségek királysága volt, de az emberek ördögöket stb. ábrázoltak még az istenségek királyságában is. Senki nem tudja, hogy Bharat milyen tiszta volt. Az emberek azt a dicséretet éneklik: Ti minden erénnyel teljesek vagytok… Még a fejüket is meghajtják a bálványaik előtt. Olyan sok templomot építettek nekik, de nem tudják, hogyan és mikor lett az aranykor örökkévaló, eredeti, istenségi vallása megalapítva. Bharat, ami ilyen emelkedett volt, hogyan vált olyan degradálttá? Ezt senki nem tudja. Azt mondják, hogy a sors már megteremtésre került. Minek a sorsa? Ők még ezt sem értik. Ha megértenék a dráma sorsát, megértenék, hogy ki a Teremtő, és a dráma Rendezője. Egyszerűen azt mondják, hogy ez az Isten végzete. Amikor valaki a drámáról beszél, akkor ismernie kellene annak a drámának az elejét, közepét és végét is. Ti nem ismerhettek meg egy drámát azzal, hogy egyszerűen elolvastok egy könyvet; nektek oda el kell mennetek, és meg kell néznetek azt a színdarabot. Azt nyomtatták az újságokba, hogy készítettek egy színdarabot Shri Krishna isteni tevékenységeiről. Azonban senki nem érthet meg semmit anélkül, hogy azt megnézné. Amikor azt látják, akkor érthetnek meg mindent, ami megtörténik a drámában. Ti, gyermekek most megértitek a drámát. Az emberek azt is mondják, hogy a világ történelmének és földrajzának ez a ciklusa folyamatosan forog, de senki nem tudja, hogy az hogyan forog. A korok neveit leírják; arany, ezüst, réz és vaskorok, és aztán ez az átmeneti kor. Azonban az emberek ezt úgy értették, hogy Isten minden egyes korban eljön. Ott van az arany és ezüstkorok átmenete is, de annak az átmenetnek nincs semmilyen fontossága. Abban az időben semmi nem történik. Csak ti tudjátok, hogy az aranykor napdinasztiája hogyan adja át a királyságot a holddinasztiának. Az nem úgy van, hogy a holddinasztia legyőzte a napdinasztiát; nem. A napdinasztia királya és királynője felteszi a királyság szerencséjének a tilakját a hold dinasztia királynőjére és királyára, és a trónra ültetik őket. Aztán megkapják a Ráma király és Szita királynő címeket. Ki adta azt nekik? Azt mondanák, hogy a napdinasztia azt átadta, azt mondva: Most ti uralkodtok a királyságban. Ti, gyermekek láttátok ezt a jelentet isteni víziókban. Az nem úgy van, hogy egy harc történik. Azt a királyságot átadják nekik mint, ahogy egy királyság átadásra kerülne. A napdinasztia megmossa a holddinasztia lábát, és felteszik rájuk az uralkodás tilakját. Ott nincsenek guruk és szentek. Ott van nektek, gyermekek intellektusában, hogy ti azokká váltok, akiknek isteni a természetük. Olyan boldogok leszünk a nap és hold dinasztia királyságaiban. Baba elmozdít a szomorúságból, és elvisz minket a boldogságba. Senki más nem tehet minket boldogokká. A bölcsek, maguk el akarnak menni a béke földjére. Az Atya azt mondja: Én még azokat a bölcseket is felemelem, és elviszem őket mind a béke földjére. A sannyasik csak a rézkorban jönnek. A mennyországban csak mi istenségek leszünk. Ott vannak a különböző szekciók. A napdinasztia szekciója különbözik a hold dinasztiáétól. Aztán ott vannak azok szekciók is az iszlámból valók, a buddhisták, a sannyasik stb., akik folyamatosan lejönnek. Mindegyiküknek megvan a maga különálló szekciója. Amikor annak idején uralkodtunk, akkor ott senki más nem létezett. Egy ilyen sorszám szerinti rózsafüzér is megteremtésre kerül a testnélküli világban. Az első közösség azokból van, akik az eredeti, örökkévaló, istenségi valláshoz tartoznak. Minden más közösség később merül fel. Ez mind közül a legnagyszerűbb közösség. Minden más vallásalapító, akik lejönnek, ebből a valakiből merülnek fel. Mi vagyunk az első közösség, és aztán több százezer kisebb korlátolt közösség van. Itt négy fő közösség van. Mi jövünk el először, aztán az iszlámból valók jönnek. Aztán a buddhisták jönnek, és aztán a keresztények. Mi most elbuktunk. Nekünk el kell játszanunk a 84 születésünk szerepeit. Akik most az utolsó számúak, azok aztán ott első számúakká fognak válni. Mivel az istenségek most tisztátalanok, ezért nem nevezhetik magukat istenségeknek. Az istenségeket imádják, és ez azt bizonyítja, hogy ők ahhoz a közösséghez tartoznak. A sikhek Guru Nanakban hisznek; ők az ő származási fájához tartoznak. A mi származási fánk az aranykorban, az első. Ennél nincs magasabb genetikai fa. Mi a magasak közt legmagasabb közösséghez tartozunk. Mi a maximális boldogságot tapasztaljuk. Ugyanazok vagyunk, akik aztán elszegényedetté válnak. Mi vagyunk azok, akik a legtöbb szomorúságot tapasztaljuk. Mi vagyunk azok, akik folyamatosan eladósodunk. Mi olyan gazdagok voltunk, és mostanra olyan szegényekké váltunk; mindent elvesztettünk. Ez a szomorúság földje. Az Atya most újból a boldogság azon földjének a mestereivé tesz benneteket. Mindenki más el fog menni a béke földjére. Ti fél cikluson keresztül boldogságot tapasztaltok. Mindenki más békében marad. Ők el akarnak menni a felszabadulásba. A boldogságot olyannak tartják, mint egy varjú ürüléke. Semmilyen tapasztalatuk nincs a boldogság földjéről. Nektek van olyan tapasztalatotok. Ők még annak a dicséretét is éneklik, de mivel tisztátalanok, ezért azt elfelejtették. Az Atya most emlékeztet titeket: Ó Bharat lakói, ti az istenségi valláshoz tartoztok. Megváltoztattátok a neveteket a rézkorban. Akik az istenségi valláshoz tartoztak, azok tisztátalanokká váltak. Ők folyamatosan azt éneklik: Ó Tisztító, jöjj el! Az Atya elmondta nektek, hogy mennyi születésetek volt a tiszta világban, és mennyi születésetek volt ebben a tisztátalan világban. Most újból el kell mennetek abba a tiszta világba. Ez minden tanulmányhely tanulmányi helye (patshala). Ez minden áldozati tűz áldozati tüze. Ebben az egész öreg világ meg kell, hogy semmisüljön. Ők még holikát is égetnek (női démon emléke). Mindazok az ünnepek erre az időre vonatkoznak. A lélek el fog menni és a test meg fog semmisülni. A sannyasik közül egyik sem adhatja át nektek ezt a tudást. Néhány dolgot megemlítenek a Gitában, de azok olyanok, mint egy csipetnyi só egy zsák lisztben. A tudás eltűnik. Shiv Baba azt mondja: Én megteremtettem ezt az áldozati tüzet, amiben feláldozzátok a testeiteket, a tudatotokat és a vagyonotokat. Élőhalált haltok. Csak ebben az időben kapjátok meg ezt a tudást. Achcha.

Nektek, legédesebb, szeretett, rég elvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A Szellemi Atya namastet mond nektek, szellemi gyermekeknek.

Lényeg a dharnához:
1. Annak érdekében, hogy a boldogság földjére menjetek, tegyétek a természeteteket istenivé. Maradjatok vidámak azzal, hogy megőrzitek a dráma eleje, közepe és vége titkait az intellektusotokban. Mindenkinek magyarázzátok el ezeket a titkokat.

2. Annak érdekében, hogy elérjétek az önuralkodást, áldozzátok fel a testeteket, a tudatotokat és a vagyonotokat ebben a korlátlan áldozati tűzben, miközben éltek. Mindent vigyetek át az új világba.

Áldás:
Legyetek igaz jógik, és ezt mutassátok meg a homlokotok közepén egy harmadik szemmel.

Az emlékekben, egy 3. szemet mutatnak a jógik homlokán. Nektek, igaz jógi gyermekeknek, használnotok kell az intellektusotokat azért, hogy állandóan az egy Atya társaságában maradjatok azért, hogy megmutassátok a 3. szemeteket a homlokotok közepén. Az első az Atya, a második vagyok én, és nincs ott 3. személy. Amikor ilyen az állapototok, akkor mások látni fogják a 3. szemeteket. Ha egy 3. személy belép az intellektusotokba, akkor a 3. szemetek bezáródna. Tehát, tegyétek biztossá, hogy a 3. szemetek állandóan nyitva marad, nektek arra kell emlékeznetek, hogy nem szabad, hogy ott legyen bármilyen harmadik személy.

Slogen:
Teli lenni kérdésekkel azt jelenti, hogy elkeseredetté válni és elkeseredetté tenni másokat.

Avyakt Szignál: Ahhoz, hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsok.

Egy személynek a cselekedetei alapján adnak egy címet. Ha a cselekedeteitek emelkedettek, akkor egy emelkedett ékszer címét fogjátok megkapni. Annak érdekében, hogy emelkedett ékszerekké váljatok, mind a két erényre, az egyszerűségre és a toleranciára van szükség a gondolataitokban, a szavaitokban és a cselekedeteitekben. Ha egyszerűség van, de nincs tolerancia, akkor szintén nem lehet azt mondani, hogy emelkedettek vagytok. Ezért, az egyszerűséggel együtt legyen tolerancia is.