24.06.26    Avyakt Bapdada     Hungarian Murli     Om Shanti     Madhuban


(Maa, Jagadamba által elmondott édes, emelkedett verziók, az emlékezés napján való felolvasásra - 2026. június 24.)
A cselekedeteknek ezen a földjén a karma valami örökkévaló.
Nem szabad lemondanotok a karmáról, hanem karma jógikká kell válnotok.


Ez a világ a cselekedetek egy földje, ahol minden egyes emberi lélek eljátssza a saját szerepét. A Legfelső Léleknek is ebben kell eljátszania egy szerepet, de Ő nem jön el a születésnek és a halálnak a ciklusába, mint ahogy a lelkek teszik. Mint, ahogy az a lelkeknél van, az Ő cselekedeteinek a számlája nem romlik el. Ő azt mondja: Én egyszerűen eljövök, hogy felszabadítsalak titeket, lelkeket, és ezért neveznek Engem a Felszabadítónak, az Egyetlennek, aki felszabadít benneteket a kötésből, és felszabadulást és üdvösséget ad nektek.

Eltávolítja Maya kötését, amibe a lélek kötve van, és tisztává teszi őt. Ő azt mondja: Az Én kötelességem, hogy felszabadítsam a lelkeket minden kötésüktől, és hazavigyem őket. Meg kell értenetek az örökkévaló törvényeket, és a világ szabályait is, – hogy ez az emberi világ hogyan növekszik, és aztán az, az idő is ott van, amikor az csökken. Az nem úgy van, hogy mivel az növekszik, ezért az folyamatosan nő. Az csökken is. Ebben a világban mindent egy törvény irányít. Van egy törvény, ami a testetekre is vonatkozik, először az egy csecsemő, aztán egy gyermekké válik, aztán fiatal, majd öregkorú. Az öreggé válás nem gyors; miközben a test öreggé válik, tönkremegy. Tehát minden növekszik, és aztán véget ér – ez egy törvény. Ilyen módon a világ generációinak van egy törvénye. Az életeteknek szakaszai vannak, és a születéseiteknek is állomásai vannak, aztán a generációknak is szakaszai vannak, ami folytatódik. Ilyen módon minden dharmának (vallás) is vannak szakaszai. Az első dharma a legerőteljesebb, és aztán amik fokozatosan jönnek, azoknak kevesebb az erejük. A dharma megosztásra kerül, a dharma folytatódik – minden folytatódik a törvény szerint. Mindezeket a dolgokat meg kell érteni.

Ilyen módon az Atya is azt mondja: Ebben Nekem is van egy szerepem. Én is egy lélek vagyok. Én, Isten vagyok, nem valami más. Én is egy lélek vagyok, de az Én kötelességem nagyon nagy és a legmagasabb, és ezért neveznek Engem Istennek. Mint, ahogy te egy lélek vagy, Én is ugyanolyan vagyok. Mint, ahogy te egy emberi lény vagy, a gyermeked is egy emberi lény. Ugye ebben nincs semmi különbség? Tehát, Én is egy lélek vagyok. A lelkek között nincs különbség, de hatalmas a különbség a kötelezettségeinkben. Ezért mondják azt, hogy az Én kötelességem különbözik mindenki másétól. Én nem egy korlátozott dharma Megalapítója vagyok. Én vagyok a világ Teremtője, míg mások, a saját dharmáik teremtői. Mint, ahogy azok a lelkek a maguk idejében elvégzik a munkájukat, ugyanolyan módon Én is eljövök a Magam idejében. Az Én kötelességem korlátlan és széles, az Én kötelességem nagyszerű és különleges. Ezért mondják azt: A Te munkád különleges. Őt a Mindenható Hatalomnak is nevezik. A legerőteljesebb munka, felszabadítani minden lelket Maya kötéseitől, és az új világ egy facsemetéjét elültetni. Ezért az angolban a Mennyei Isten-Atyának nevezik Őt. Krisztust a kereszténység Atyjának nevezik. Őt nem lehet a Mennyei Isten-Atyának nevezni. Isten, a Legfelső Lélek az, aki megalapítja a mennyországot. Ugye a mennyország az egy világ? A mennyország nem egy dharma. Tehát Ő az Egyetlen, aki megalapítja a világot, és abban a világban egy dharma és egy királyság van. Minden elem meg fog változni, és ezért Őt, a Mennyei Isten-Atyának nevezik. Krisztust a Kereszténység Atyjának nevezik. Őt nem lehet Mennyei Isten-Atyának nevezni. Isten, a Legfelső Lélek az, aki megalapítja a világot, és abban a világban egy dharma és egy királyság van. Minden elem meg fog változni, és ezért nevezik Őt, Mennyei Isten-Atyának.

Másodszor azt mondják: Isten, az Igazság. Tehát, mi az Igazság? Miben van az igazság? Ez is valami, amit meg kell érteni. Néhányan azt gondolják, hogy akik az igazat mondják, azok Isten. Isten, nem valami más, hanem az, akinek csak igazságot kellene mondania. De, nem. Annak a jelentése, hogy „Isten az igazság” az, hogy Isten eljött és elmondta nekünk mindenről az igazat. „Isten az igazság” azt jelenti, hogy Isten elmondja nekünk az igazat. Csak Ő rendelkezik az igazsággal, és ezért nevezik Őt tudásteljesnek. A Tudás Óceánja, az Üdvösség Óceánja, Isten tudja. Tehát, biztosan van valami, amit Ő tud. Tehát, mi az az információ, hogy Ő tudja. Isten nem azt tudja, hogy „ez a valaki ellopott valamit”. Bár Ő mindent tud, de az Ő dicsérete azon alapszik, hogy a világunk, ami elbukott, hogyan emelhető fel újból. Ő mindent tud erről a ciklusról, és ezért mondják azt, hogy Isten tudja. Tehát ez az, ahogy Istent dicsérik, ez különbözik az emberi lényekétől azért, mert az, hogy Ő tud, az teljesen más. Az emberi lények tudása korlátozott. Azt mondják, hogy amit az emberi lények tudnak, az rövid életű, és Istenről azt mondják, hogy Ő mindent tud. Angolban azt mondanák, „tudásteljes”, azaz Ő Mindennek a Tudója, azaz az Egyetlen, aki mindent tud. Csak az Egyetlen, aki mindent tud, tudhatja az igazat. Csak az Egyetlen, akinek mindenről pontos tudása van, lesz képes arra, hogy azt mindenkinek átadja. Ha Neki, Magának tudása van, és azt nem adja át másoknak, akkor nekünk mi abban a haszon? Tehát, engedjük, hogy Ő tudja. De nem. Mi valamennyi hasznot kapunk azon keresztül, hogy Ő mindent tud, és ezért az Ő minőségeinek a dicséretét énekeljük. Mi futunk utána. Amikor valami történik, akkor azt mondjuk, „Ó Isten! Most, Te ezt teszed!” Legyél kedves! Légy könyörületes! Távolítsd el a bánatom! Tehát, ugye mi erre kérjük Őt? Valamennyi kapcsolatunk van Vele, és ezért emlékszünk Rá olyan módon, mintha egy szívességet tenne nekünk. Ha Ő nem tenne értünk semmit, akkor miért ütnénk a fejünket Érte? Amikor valaki segít nektek a nehézség idején, akkor a szívetekben azt érzitek: Ez a valaki sokat segített nekem a nehézség idején. Megvédett, amikor szükség volt rá. Tehát, szeretet van iránta a szívetekben. Ez hasonló Isten irányába is, nektek is ugyanaz a szeretetetek van, hogy Ő segített a szükség idején. Azonban nem az van, hogy amikor valami jó történik egy személlyel, akkor azt mondaná, hogy azt Isten tette, hogy Isten ilyen módon működik. Az Ő munkája nagyszerű, az Ő munkája a világért van. Az, az egész világgal összefügg. De az nem úgy van, hogy amikor valaki egy kevés pénzt kap, hogy azt Isten tette. Az a mi jó cselekedetünk, tehát azoknak a jó cselekedeteknek a gyümölcsét mi kapjuk meg. Ott van a jó és a rossz cselekedetek számlája. Azt mi folyamatosan megkapjuk, de a cselekedetek gyümölcse az, hogy Isten eljött, és külön tanít bennünket. Az időleges boldogságot is az intellektusotok alapján kapjátok. A tudás, amit Ő adott nekünk, az nekünk minden időkre boldogságot ad. Tehát Isten munkája más. Ezért mondják azt: Én eljövök és megtanítom nektek a cselekedetek valódi tudását, ami arra vonatkozik; a karma jóga emelkedett. Ebben a cselekedetekről, vagy az otthonotokról való lemondás kérdése nem merül fel. Én egyszerűen tudást adok nektek arról, hogy hogyan tehetitek a cselekedeteiteket tisztákká. Tehát, meg kell tisztítanotok a cselekedeteiteket, nem kell azokról lemondanotok. A cselekedetek örökkévalóak. A cselekedeteknek ez a földje is örökkévaló. Ahol emberi lények vannak, ott cselekedetek is lesznek, de Én eljövök és megtanítom nektek, hogy hogyan tehetitek azokat a cselekedeteket emelkedettekké, amin keresztül a cselekedeteitek számlája semleges lesz. A semleges cselekedet azt jelenti, hogy semmi rosszat nem halmoztok fel.

Az Atya azt mondja: Én eljöttem ebbe a testi világba, ebben a rövid átmenetikorban, csak értetek. Tehát akármennyi időről is van szó, legalább Rólam gondolkodjatok ezalatt a rövid időtök alatt. Most, hogy Babához tartoztok, legalább maradjatok tiszták arra az időre. Aztán egy olyan jutalmat fogtok teremteni, hogy nem fog kellenetek keményen dolgoznotok. Most egy kicsi erőfeszítést kell tenni. Azonban ez csak akkor lehetséges, ha egy ígéretet tesztek arra, hogy tiszták maradtok, még akkor is, ha meg kell halnotok. Legyetek határozottak! Tegyetek teljes erőfeszítést, hogy fenntartsátok a dharnátokat! Az Atya nagyon világosan elmondja nektek: Egyszerűen tegyetek erőfeszítést ezalatt a rövid idő alatt. Én nem késztetlek benneteket arra, hogy bármi másért erőfeszítést tegyetek. Ha azt nézzük, hogy mennyit kaptok, ahhoz képest az erőfeszítés semmi.

Ne csak folyamatosan azt mondjátok: „Ezt meg fogom tenni, azt meg fogom tenni. Mit fog mondani a világ? Mit fog mondani az a valaki? Ó, mit fog mondani a világ?” Azt csak hagyjátok az egyik oldalon. Most ez a világ véget fog érni. Most, a halál csak ott van előttetek. Bármilyen nagy és bonyolult dolgokat teremtettetek itt, az mind veszteség. Azt Atya most azt mondja: Most takarítsátok meg azt a veszteséget. Bármire van szükségetek a testetek megélhetéséért, akkor azt tegyétek meg. Bármilyen számlátok van a teremtményetekkel, akkor annyit meg kell tennetek. Én nem fogok arról gondoskodni. Nektek kell azokról gondoskodnotok. Bármire is van szükség, Én attól szabaddá teszlek benneteket, de az, az extra, amit most teremtetek, Én azt mondom, hogy azt ne tegyétek meg, mert most minden elbukik, akkor miért vesztegetnétek az időtöket szükségtelenül? Ti bánatot tapasztaltok, mindezen hasznavehetetlen bonyodalmak miatt. Hogyan válhattok szabadokká mindazoktól a bonyodalmaktól? Ez az, amit elmondok nektek! De még aztán is leülni és sok kifogást találni, hogyan tehettek ilyet? Aztán az Atya is azt mondaná: Csak nézzétek, ha nem adjátok Nekem egyenesen az újatokat, ha nem adjátok Nekem egyenesen a kezeteket, akkor el foglak kapni titeket az orrotoknál fogva, és elviszlek Magammal. Ha az orrotoknál fogva vagytok elkapva, akkor fuldokolni fogtok és aztán bánatot éreztek, és büntetést kell tapasztalnotok. Ezért mondják azt nektek: Az idő most eljött, hogy adjátok a kezeteket az Ő kezébe, és csak egyenesen menjetek Vele. Ha nem mentek Velem egyenesen (közvetlenül), akkor az orrotok fog a Kezembe kerülni, aztán csak nézzétek meg! Aztán abban az időben már semmit nem lehet tenni. Nem lesztek képesek bármit is tenni, és ezért az Atya azt mondja: Gyermekek, most tartozzatok Hozzám, jöjjetek Hozzám, hallgassatok meg Engem, és ha még aztán sem tesztek semmit, akkor azért hatalmas büntetés lesz. Azoknak, akik semmit nem tudnak, az egy más dolog. De azoknak, akik tudnak, azok számára, akik itt ülnek, meghallgatják ezt a dolgot, és mégis gondatlanok, azokért semmit nem lehet tenni. Mint, ahogy ott van a tízszeres haszon, ugyanúgy ott van a tízszeres veszteség is. Ezért azt mondják: „Értsétek meg nagyon jól a veszteségeiteket. Nagyon jól nyissátok meg az intellektusotokat.” Ha az intellektusotok jógáját az Atyával kötitek össze, akkor erőt fogtok kapni. Tehát, értsétek meg mindezeket a dolgokat. Ne felejtsetek.

Ismerjétek fel az időt, ami most eltelik. Nyissátok ki a szemeteket, nyissátok ki az intellektusotokat, és vegyétek ennek az időnek a teljes hasznát. A szerencséteket teljesen ébresszétek fel. Azt mondják: „Amilyen a társaság, olyan színnel vagytok beszínezve.” Ezért amikor valakinek nincs teljes dharnája, akkor Maya társaságának a színével lesztek beszínezve. Ezért mondják azt: Ne halljatok ördögit, ne lássatok ördögit, ne beszéljetek ördögit. Van néhány ördögi, akik nem hagynak másokat békén még itt sem, és aztán egymás befolyása alá kerültök. Ezért mondják azt nektek, hogy védjétek meg magatokat a társaság befolyásától. Ne gondoljátok azt, hogy a társaság befolyása csak kint van, és itt nincs. Nem. Itt is ők folyamatosan körbe vándorolnak, mert ugye ez az ő királyságuk? Ezért az Atya azt mondja: Nagyon jól viseljétek a páncélotokat. Ha a páncélotok rajtatok van, akkor a golyó nem fog megütni titeket. A jóga a páncél és a tudás a kard. Ezeket a fegyvereket nagyon jól megőrizve tartsátok magatoknál.

Azt mondják: Akik tesznek valamit, azok megkapják annak a jutalmát. Ez is egy dolog, hogy a jövőtök jutalmát megteremtsétek. Ti nem itt fogjátok megtapasztalni a jutalmatokat. Nem. Ti nem fogtok itt ülni, mint néhány guru. Mindezek a dolgok elmagyarázásra kerülnek nektek azért, hogy ne legyen semmilyen félreértés. Tehát, mindezeket a dolgokat tartsátok a figyelmetekben, és tartsátok magatokat védetten. Itt semmilyen kiadásról nem szabad beszélnetek. Mindezeknek a kiadásoknak mások hasznára kell lenniük. Most minden egyes fillért erre a feladatra kell használni. Achcha.

A legédesebb, nagyon jó gyermekeknek, akik óvatosak maradnak, BapDada és a Maa-nk szeretete, emlékezése és jó reggelt. Achcha.

Kérdés: Mama, miközben sétálunk és körbe mozgunk, hogyan válhatunk stabilakká a jóga egy magas állapotában?

Válasz: Valójában az életünknek a természetes jógáénak kell lennie azért, mert a jóga hit. Tehát őrizzétek a hitet szilárdan, és váljatok annak a megtestesítőivé egy gyakorlati módon. Váljatok annak a hitnek a formájává, és a fizikai szerveitekkel hajtsatok végre cselekedeteket. Engedjétek, hogy a fizikai szerveitek folyamatosan bármilyen munkát elvégezzenek, de nektek, magatoknak elmerülteknek kell maradnotok a boldogság megtestesítőjének abban az állapotában. Engedjétek, hogy az arcotokon mindig a boldogság és a szórakozás megtestesítője látszódjon. Ne legyen egyetlen tisztátalan vagy bűnös gondolat. Maradjatok a belső szeretet állapotában, Isten üdvösségében, és nem lesz egyetlen tisztátalan vagy bűnös gondolatotok sem. Bármilyen gondolat merül fel egy tiszta földben, az, az emberek hasznáért és a ti saját előre haladásotokért lesz. Ez egy nagyon édes állapot, ami sokat segít a szükség idején. Ez az arany lehetőségetek csak ebben az időben van ahhoz, hogy megteremtsetek egy édes és tiszta életet. Tehát annak érdekében, hogy egy ilyen állapotot megteremtsetek, tegyetek egy kis erőfeszítést.

Amikor jógában ülünk, akkor nekünk nincs semmilyen mantránk, imádatunk vagy belső kántálásunk. Az imádat ösvényén néhányan belülről mondják az imájukat, a rózsafűzér gyöngyszemeit morzsolják, maguk előtt tartanak egy bálványt és virágokat helyeznek rá. Mindezeket belülről, magukban csinálják, amit a tudattal való imádatnak neveznek. Azonban a mi jógánkban, mi egyszerűen stabilakká válunk az eredeti formánkban, és a boldogság megtestesítőivé válunk. Ellenőrizzük minden fizikai szervünket, beleértve a tudatunkat is, koncentráltakká válunk, és az Isteni boldogság megtestesítőivé. Ehhez, a jógánk számára az idő személyesen rögzített. Leülünk és ugyanabban az időben gyakorlunk. Egyszerűen megtörjük a kapcsolatainkat minden durva dologgal, egy kapcsolatot kovácsolunk az avyakttal, és aztán az emlékezés könnyűvé fog válni. Achcha.

Áldás:
Tegyétek Mayát már távolról öntudatlanná azzal, hogy megőrzitek BapDada társaságát, és Maya és a világ legyőzőivé váltok.

Mint, ahogy szeretők vagytok az Atya iránt, úgy tegyétek az Atyát a Társatokká is, és Maya már távolról öntudatlanná fog válni. Az ígéret, amit az elején tettetek, „Én Veled fogok enni, Veled fogok ülni, Veled fogom a lelkem megvigasztalni…” Hajtsátok végre a napi cselekedeteiteket az Atyával, ezen ígéretetek szerint, és Maya nem fog benneteket megzavarni; a megsemmisülése meg fog történni. Tehát a Társatokat mindig őrizzétek meg magatokkal. Az Ő társaságának az erejével és azzal, hogy elveszettek vagytok a Vele való találkozásban, Maya legyőzőivé és a világ legyőzőivé fogtok válni.

Slogen:
A legmagasabb hozzáállásotokkal, változtassátok meg a háztartásotok helyzetét.

Avyakt Szignál: Ahhoz, hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyűtermészetűek és toleránsak.

Annak érdekében, hogy az avyakt állapototok tükrét tisztán és világosan tartsátok, három dologra legyetek figyelemmel; könnyűség, nagyszerűség és tolerancia. Ha ebből a háromból csak egy is hiányzik, akkor annak a hiánynak egy foltja látható lesz a tükörben. Ezért, bármilyen munkát végeztek, ne engedjétek, hogy abban a közönségesség legyen látható. A közönségességet alakítsátok át nagyszerűséggé, minden egyes feladatban legyen tolerancia, és szívjátok a könnyűséget minden szavatokba, és a siker látható lesz a szolgálatotokból.