25.06.2026       Morning Hungarian Murli        Om Shanti      BapDada       Madhuban


Lényeg:
Édes gyerekek, a tisztává válásnak csak egyetlen módja van – az Atyára való emlékezés. A végén csak az emlékezésért tett erőfeszítés lesz hasznos.

Kérdés:
Milyen tilakot kellene feltennetek az átmeneti korban, hogy megkapjátok királyság tilakját az aranykorban?

Válasz:
Az átmeneti korban alkalmazzátok egy léleknek, egy pontnak és nem egy testnek lenni tilakját. Folyamatosan tegyétek szilárddá önmagatokban, hogy lelkek vagytok és igényelnetek kell az örökségeteket az Atyától. Baba egy pont és én is egy pont vagyok: ezzel a tilakkal fogjátok elérni a mennyország királysága tilakját. Baba azt mondja: Ha emlékeztek Rám, garantálom, hogy védve lesztek a sírástól fél ciklusra.

Om shanti.
Ezzel a törekvéssel szükséges rendelkeznetek: Nekem, a léleknek biztosan emlékeznem kell az Atyára, mert csak akkor tudok tisztává válni. Az összes erőfeszítés csak ezért szükséges. Ugyanakkor ti, gyerekek képtelenek vagytok megtenni ezt az erőfeszítést. Maya sokat háborgat benneteket; arra késztet, hogy felejtsétek az egy Atyára való emlékezést, mert más lényekre emlékeztek. Azután nem emlékeztek az Atyára vagy a Vőlegényre. Minimum 8 órán át kellene elvégeznetek annak a szolgálatát, hogy egy ilyen Vőlegényre emlékeztek; segítenetek kell a Vőlegényeteket azzal, hogy Rá emlékeztek, vagyis, nektek, gyerekeknek emlékeznetek kellene az Atyára. Ez a törekvés nagyszerű. A „Manmanabhav” kifejezést megemlítik a Gitában. Folyamatosan emlékezzetek az Atyára; folyamatosan emlékezzetek az Atyára, miközben sétáltok és mozogtok. Nincs semmi más, amit tennetek kellene. A végén egyedül ez az emlékezés az, ami hasznos lesz. Tekintsétek magatokat testetlen lelkeknek, akiknek most haza kell térniük. Ezt az erőfeszítést sokszor meg kell tennetek. Reggel fürdés után gyertek és üljetek magányban a tetőteraszon vagy a teremben. Minél több a magány, annál jobb. Mindig gondoljatok arra, hogy az Atyára kell emlékeznetek. Igényelnetek kell a teljes örökségeteket az Atyától. Ezt az erőfeszítést minden 5.000 évben meg kell tennetek. Az arany-, ezüst-, réz- és vaskorban nem kell megtennetek ezt az erőfeszítést. Csak az átmeneti korban mondja az Atya nektek: Emlékezzetek Rám! Ez minden. Ez az az időszak, amikor az Atya azt mondja: Emlékezzetek rám! Az Atya csak az átmeneti korban jön el. Nem jön el más időben. Ti is sorszám szerint tudjátok ezt az erőfeszítéseiteknek megfelelően. Sok gyerek elfelejti az Atyát, ezért nagymértékben becsapottá válnak. Ravan nagyon becsapós. Fél ciklus óta az ellenségetek. Ezért az Atya azt mondja: Ébredjetek fel korán minden reggel és köpüljétek ezen tudás óceánját és vezessétek a feljegyzéseiteket arról, mennyit emlékeztetek az Atyára és mennyi rozsda került eltávolításra. Minden az emlékezéstől függ. Nektek, gyerekeknek nagyon keményen kell próbálkoznotok, hogy igényeljétek a teljes örökségeteket. Egy hétköznapi emberből Narayanná kell válnotok. Ez az igaz Narayan története. A hívő lelkek telihold napján összegyülnek, amikor elmondják az igaz Narayan történetét. Most tudjátok, hogy 16 mennyei fok teljessé kell válnotok. Csak az igaz Atyára való emlékezésen keresztül válhattok azzá. Az Atya az Egy, aki adja nektek a shrimatot. Az Atya azt mondja: Otthon élhettek és végezhetitek az üzleti tevékenységeiteket, stb., de feltétlenül emlékeznetek kell az Atyára, és váljatok tisztává; ez minden. Ha nem emlékeztek az Atyára, Ravan ilyen vagy olyan módon be fog csapni benneteket. Ezért magyarázták el nektek, hogy a fő dolog az emlékezés. Shív Babára kell emlékeznetek. Felejtsétek el az összes testi kapcsolatotokat, beleértve a testeteket is és legyen hitetek abban, hogy mindannyian lelkek vagytok. Az Atya ismételten azt mondja: Tekintsétek magatokat egy léleknek és emlékezzetek az Atyára. Máskülönben nagymértékben becsapottá váltok és a végén sok bűnbánatnak kell lennie. Maya olyan keményen meg fog ütni benneteket, hogy az arcotok teljesen csúnyává válik. Az Atya eljött, hogy gyönyörűvé tegye az arcotokat. Ebben az időben mindenki folyamatosan csúnyává teszi egymás arcát. Csak az egy Atya az, aki gyönyörűvé tud tenni titeket és azzal, hogy Rá emlékeztek fogtok a mennyország gyönyörű mestereivé válni. Ez a világ tisztátalan. Az Atya eljön és tisztává teszi a tisztátalanokat. Babának nincs kapcsolata az üzleti dolgaitokkal, stb. A testetek megélhetéséért továbbra is megtehettek bármit, amire szükségetek van. Az Atya egyszerűen csak azt mondja: Manmanabhav! Kérdezitek, hogyan válhattok a tiszta világ mestereivé. Az Atya azt mondja. Egyszerűen emlékezzetek Rám! Ez minden. A tisztává válásnak nincs más módszere. Nem számit, mennyit adományoznak, jótékonykodnak, vagy mennyi erőfeszítést tesznek, hogy tűzön járjanak, stb., az Atyára való emlékezésen kívül semmi más nem lesz hasznos. Ez egy nagyon egyszerű dolog; ezt nevezik könnyű jógának. Kérdezzétek meg magatoktól, hogy az egész nap folyamán mennyi ideig emlékeztek az édes Atyára. Amikor alszotok, nem követtek el bűnt; testetlenné váltok abban az időben. Ugyanakkor a nap folyamán sok bűnt követnek el és ott vannak még a múlt bűnei is. Erőfeszítést kell tennetek az emlékezésért. Eljöttetek ide, így meg kell tennetek ezt az erőfeszítést. Fejezzétek be az összes haszontalan gondolatot minden kinti dologgal. Különben az nagyon megrongálja az atmoszférát. Néha folyamatosan az otthonotokra vagy a farmotokra, stb. gondoltok. Néha a gyerekeitekre és néha a gurutokra emlékeztek. Ha folyamatosan ilyen gondolataitok vannak, megrongáljátok az atmoszférát. Akik nem tesznek erőfeszítést, folyamatosan akadályokat okoznak. Ezek ilyen szubtilis dolgok. Ezt csak a mostani időkben tudjátok és nem máskor. Az Atya csak ebben az időkben ad nektek örökséget és azután fél ciklusra gondtalanná válik. Nagyon nagy a különbség a világi apátok és a korlátlan Atyátok törődése között. Az Atya azt mondja: Olyan sok elfoglaltságom van az imádat ösvényén. A hívő lelkek újra és újra nagyon sokat emlékeznek Rám. Az aranykorban senki nem emlékszik Rám. Az Atya azt mondja: Olyan sok boldogságot adok nektek, hogy ott nincs szükségetek a Rám való emlékezésre. Abban az időben tudom, hogy a gyerekeim a béke földjén vagy a boldogság földjén ülnek. Más emberi lények ezt nem érthetik meg. Maya akadályokat okoz az intellektusukban és megállatja őket abban, hogy hitük legyen egy ilyen Atyában. Az Atya azt mondja: Egyszerűen emlékezzetek Rám és az ezüst, réz és vas ötvözete, ami belétek keveredett, eltávolításra kerül. Ahogy az aranykorból az ezüstkorba mentek, két fokkal kevesebb van. Meghallgatjátok és megértitek ezeket a dolgokat. Ezek a dolgok nagyon világosan be fognak ülni azok intellektusába, akik igaz Brahminok. Egyébként nem ül be az intellektusukba. Nem lesznek képesek emlékezésben maradni. Minden az Atyára való emlékezéstől függ. Ő ismételten azt mondja: Gyerekek, emlékezzetek az Atyára! Ez a Baba is azt mondja: Emlékezzetek Shív Babára! Maga Shiv Baba azt mondja: Emlékezzetek Rám, az Atyára. Ő titeket, lelkeket így szólít: Oh, gyerekek! A testetlen Legfelső Lélek a lelkekhez beszél. Ez a fő dolog. Mindenek előtt mondjátok el bárkinek, aki eljön, hogy emlékezzen Alfára. Nincs szükség arra, hogy újból és újból más dolgokba menjetek. Egyszerűen csak mondjátok nekik: Tekintsétek magatokat egy léleknek és emlékezzetek az Atyára! Mindannyitoknak ezt szilárddá kell tennetek magatokban: Én egy lélek vagyok. Arra emlékeznek, hogy Tulsidas megdörzsölte a szantálfát, hogy egy kenőcsöt készítsen belőle és Raghuvir felhelyezte a tilakot (abból a kenőcsből). Ugyanakkor, ez nem egy fizikai tilak kérdése. Megértitek, hogy a tilak valójában ennek az időnek az emléke. Folyamatosan emlékezésben maradtok, azaz átadják nektek a királyság tilakját. Meg fogjátok kapni a királyság tilakját és dupla koronássá váltok. Meg fogjátok kapni a királyság tilakját, azaz a mennyország császáraivá és császárnőivé fogtok válni. Az Atya mindent olyan könnyen magyaráz el nektek. Egyszerűen emlékezzetek arra, hogy lelkek vagytok és nem testek. Meg kell kapnotok az örökségeteket az Atyától. Ti, lelkek tudjátok, hogy pontok vagytok és Baba is egy Pont. Baba a Tudás Óceánja és a Boldogság Óceánja. Ő ad nekünk áldásokat. Ejön és ezen egy mellé ül. Egy guru a követőjét maga mellé ülteti és tanítja. Ez az egy is az Atya mellett ül. Ő egyszerűen azt mondja nektek, gyerekeknek: Tekintsétek magatokat lelkeknek és állandóan egyedül Rám emlékezzetek! Az aranykorban léleknek tekintitek magatokat, de nem ismeritek az Atyát. Én, a lélek levedlek egy testet és veszek egy másikat. A dráma szerint ilyen a szerepetek. Ezért ott hosszú marad az élettartamotok; tiszták maradtok. Az aranykorban hosszú az élettartamotok, míg a vaskorban rövid. Ott jógik, míg itt bhogik vagytok (akik elmerülnek a bűnben). A jógik tiszták. Ott nem létezik Ravan királysága, tehát az élettartam hosszú. Itt az élettartam olyan rövid! Ezt nevezik a karma szenvedésének. Ott soha nincs időelőtti halál. Az Atya azt mondja: Felismertétek az Atyát, így követnetek kell a shrimatot. Emlékezzetek az egy Atyára. Tekintsétek magatokat egy léleknek! Most haza kell térnem és így le kell vedlenem ezt a testet. Az életetek hátralévő részét használjátok a szolgálatra. Ti, gyerekek nagyon szegények vagytok és ezért az Atya kegyelmet érez irántatok. Ő nem állít nehézségeket elétek, öreg anyák és hajlott-hátúak. Az időseket nevezik hajlott-hátúaknak. Elmagyarázzák az idős anyáknak: Emlékezzetek az Atyára! Amikor valaki azt kérdezi tőletek, hová mentek, mondjátok neki, hogy egy Gíta Pathsalába mentek. Néhány gyermek sokat költ a kiállításokra, stb. Még azt is leírják, hogy ez és ez mennyre elámult, ugyanakkor Baba azt mondja: Egyikőjük sem ír arról, hogy a korlátlan Atya most valóban eljött Brahma testébe, és csak Tőle kaphatjátok meg a mennyország örökségét. Akkor Baba megérti, hogy egyetlen egy sem rendelkezett azzal a hittel. Egyszerűen csak hatással van rájuk az, hogy ez a tudás nagyon jó és nagyon jól elmagyaráztátok a létra képét, de ők maguk nem maradnak jógában és nem válnak tamopradhanból satopradhanná. Egyszerűen csak azt mondják, hogy az a magyarázat, amit adtok az örökségről Istentől, nagyon jó, de ők maguk nem akarják megkapni. Egyáltalán nem tesznek semmilyen erőfeszítést ezért. Sok alattvaló fog teremtődni, de egy királlyá váláshoz erőfeszítés szükséges. Mindannyian megkérdezhetitek a szíveteket: Milyen mértékben maradok az Atyára való emlékezésben és mennyire vagyok vidám? Most újra istenségekké válunk. Üljetek magányban és beszéljetek önmagatokhoz. Ezt próbáljátok ki saját magatokért. Folyamatosan emlékezzetek az Atyára, mert Ő garantálja, hogy fél ciklusra soha nem fogtok sírni. Most azt mondjátok, hogy Baba eljön és képessé tesz benneteket arra, hogy legyőzzétek Mayát, Ravant. Mindannyian bármilyen erőfeszítést tesztek, azt önmagatokért teszitek. Azután elmentek az új világba. Mivel tamopradhanból satopradhanná kell válnotok, el kell rendeznetek a régi világgal kapcsolatos karmikus számláitokat. Megmutatja a tisztává válásotok módszerét is. Most ez az elrendezések időszaka és mindennek meg kell semmisülnie. Most az új világ megalapításra kerül. Tudjátok, hogy le fogjátok vetni a testeteket a halálnak ezen a földjén és aztán elmentek a halhatatlanság új világába. Most az új világért tanulunk. Nincs más olyan tanulmányhely, mint ez, ahol a jövőért tanítanak. Igen, azok, akik sokat adományoznak és jótékonykodnak, egy királynál fognak születést venni. Ott van a mondás: „Egy aranykanál a szájban.” Azt az aranykorban kapjátok meg. Még azok is megkapják ezt, akik a vaskorban vesznek születést egy királyi családban. Ugyanakkor itt most nagyon sok típusú szomorúság van. Ti nem fogtok semmilyen szomorúsággal rendelkezni a jövőtök 21 születésére. Ott soha nem lesztek betegek. Egy aranykanállal rendelkeztek a mennyországban. Itt most az emberek királysága ideiglenes. Ti azt megkapjátok 21 születésre. Az intellektusotokat nagyon jól kell használnotok ezen dolgokkal kapcsolatban és aztán magyarázzátok el másoknak. Az nem úgy van, hogy az imádat ösvényén nem válhattok királyokká. Ha valaki egy kollégiumot vagy egy korházat épít, megkapja annak a viszonzását. Ha egy korházat nyit, a következő születésében jó lesz az egészségi állapota. Azt mondják: Egész életében még lázas sem volt. Nekik hosszú az élettartamúk. Itt örökké egészségesekké és gazdagokká váltok a jóga által; azzal, hogy jógáztok, jó egészséget kaptok 21 születésre. Ez egy nagyon nagy kórház és egy nagy kollégium. Az Atya mindent nagyon világosan elmagyaráz. Az Atya azt mondja: Bármelyiktök elmehet és bárhol tanulhattak a szívetek szerint és bármelyik centrumban, ahol jól érzitek magatokat. Senkinek nem szabadna azt mondania: Neked csak a mi centrumunkba kellene járnod. Miért jársz abba a centrumba? Nem; bármelyiktök elmehet bármelyik centrumba, ahová akartok. Az ugyanaz a dolog; ugyanazt a murlit olvassák mindenhol. Ezt a murlit innen (Madhubanból) küldik, és aztán néhányan nagyon jól felolvassák magyarázatokkal, míg mások egyszerűen csak elolvassák. Azok, akik előadásokat tartanak, nagyon jó kihívásokat adnak. Bárhol tartsatok egy előadást, mindenek előtt mondjátok el nekik: Shív Baba azt mondja: Tekintsétek magatokat egy léleknek és emlékezzetek Rám, az Atyátokra, és a bűneitek meg fognak semmisülni és tisztává és a tiszta világ mestereivé váltok. Ő olyan könnyedén magyaráz nektek. Achcha.

Nektek, legédesebb, szeretett, régelvesztett, és most megtalált gyerekeknek, szeretet, emlékezés és jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A szellemi Atya namastét mond a szellemi gyerekeknek.

Lényeg a dharnához:
1. Engedjétek el a külvilággal kapcsolatos haszontalan gondolatokat. Üljetek magányban és tegyetek erőfeszítést, hogy az Atyára emlékezzetek. Ébredjetek fel kora reggel és köpüljétek ezen tudás óceánját és nézzétek meg a táblázatotokat.

2. Amennyire fontos az adományozás és a jótékonykodás az imádat ösvényén, annyira fontos az emlékezés ezen tudás ösvényén. Tegyétek a lelketeket örökké egészségessé és gazdaggá az emlékezés által. Gyakoroljátok a testetlennek maradást.

Áldás:
Szolgáljatok az összekapcsolt formátokban és hozzátok a lelkeket egy közeli kapcsolatba.

Egyszerűen a hanggal való szolgálatotokkal alattvalók teremtetek. Ezért stabilizáljátok magatokat a túl lenni a hangon állapotban és aztán gyertek a hangba; először legyetek az avyakt állapotban, aztán lépjetek be a hangba. Az általatok ebben az összekapcsolt formában végzett szolgálat örökösöket fog teremteni. A hang által elámult lelkek sokféle hangot fognak hallani és jönnek-mennek, de amikor az összekapcsolt formátokban vagytok és ebben a formában szolgáltok, semmilyen más forma nem fogja befolyásolni őket.

Slogen:
Használjátok a lehetőségeket, de ne engedjétek, hogy a szellemi törekvésetek elmerült formában rendelkezzen a korlátlan érdektelenség egy hozzáállásával.

Avyakt jelzés: Ahhoz, hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és türelmesek.

A türelmes gyermekek a türelmük erejét használják, hogy megnyugtassák és könnyűvé tegyék azokat, akiknek durva a szanszkarájuk és nehéz feladataik vannak. Azok, akik rendelkeznek a türelem erényével, érettek lesznek és minden dolog mélyére mennek. Soha nem fognak félni. Elmerülnek a mélységekben és sikert érnek el.