26.06.2026 Morning
Hungarian Murli Om Shanti BapDada Madhuban
Lényeg:
Édes
gyermekek, csak az egy Atya végez önzetlen szolgálatot ebben a világban, mert ti
biztosan megkapjátok bármilyen cselekedet gyümölcsét, amit végrehajtotok.
Kérdés:
A drámának
megfelelően melyik aspektus 100%-an biztos, ami benneteket, gyermekeket boldoggá
tesz?
Válasz:
A drámának megfelelően, biztos, hogy az új királyság megalapításra kerül. Ti,
gyermekek boldogsággal rendelkeztek, hogy megalapítjátok a saját királyságotokat
azzal, hogy követitek a shrimatot. Ez az öreg világ biztosan meg fog semmisülni.
Ti, gyerekek minél több erőfeszítést tesztek, annál magasabb státuszt fogtok
kapni.
Ének:
Megtalálva
Téged, megtaláltuk az egész világot. A föld, az ég, minden hozzánk tartozik.
Om shanti.
Ti, gyermekek
bármit mondjatok, Baba is ugyanazt a dolgot mondja. Ti, gyerekek azt mondjátok:
„Baba, megtalálva Téged, a mennyország mestereivé válunk.” Az Atya is azt mondja:
Gyermekek, Manmanabhav! Ez ugyanazt a dolgot jelenti. Emlékezzetek Rám és a
mennyország mestereivé fogtok válni. Az emberek megkérdezik tőletek Brahma
Kumaroktól és Kumariktól, hogy mit kaptok azzal, hogy ebbe a szellemi
gyülekezetbe jártok. Így ti Brahma Kumarok és kumarik azt mondjátok: A világ
mestereivé válunk BapDadán keresztül. Senki más nem tud a világ mesterévé válni.
Lakshmi és Narayan a világ mesterei. Shiv Babát nem lehet a világ mesterének
nevezni. Ti, gyermekek váltok a világ mestereivé. Az Atyátok nem válik a világ
mesterévé. Nincs senki más, aki ilyen önzetlen szolgálatot végezne. Mindenki
biztosan megkapja bármilyen szolgálat gyümölcsét, amit végez. Legyen az
társadalmi munka vagy bármi más dolog, amit az emberek az odaadás ösvényén, vagy
bárhol máshol tesznek, ők biztosan megkapják annak a gyümölcsét, amit végeznek;
a Kormány fizet nekik. Az Atya azt mondja: Egyedül én végzek önzetlen
szolgálatot, amivel a világ mestereivé teszlek titeket, gyermekeket, míg én nem
válok azzá. Én boldoggá teszlek titeket, gyermekeket. A boldogság földjének a
mestereivé teszlek benneteket és boldogságot adok nektek 21 születésre, aztán
visszamegyek a nirvána földjére és a visszavonulás állapotában ülök. A testetlen
világra mondják azt, hogy visszavonulás. Az emberek visszavonulnak. Átadnak
mindent a gyermekeiknek és elmennek egy szellemi gyülekezetekbe. Gurukat
fogadnak, hogy megmutassák nekik a felszabadulásba vezető ösvényt. Gyerekek,
most tudjátok, hogy semmilyen emberi lény nem tudja megmutatni senkinek a
felszabadulásba vagy az életben való felszabadulásba vezető ösvényt. Ők nem
tudnak megváltást adni senkinek. Még önmaguknak sem tudják átadni azt. Ha
megváltást tudnának adni önmaguknak, akkor azt át tudnák adni másoknak is. Az
Atya eljön a legfelső régióból. Ő annak a helynek a Lakója. Ti gyermekek is
annak a helynek vagytok a lakói. Nektek el kell játszanotok a szerepeiteket a
tetteknek ezen a mezején. Babának el kell ide jönnie újból értetek, gyermekek.
Mivel a mennyország megalapításra kerül, a pokolnak biztosan meg kell
semmisülnie. Most tudjátok, hogy Shiv Baba véghezviszi az eredeti, örökkévaló,
istenségi vallás megalapítását Brahmán keresztül. Gyerekek, tudjátok, hogy
emberi lényekből újból istenségekké váltok. Ott van nektek, gyermekek
intellektusában, hogy minden 5.000 évben eljöttök és Shiv Baba gyermekeivé
váltok Brahmán keresztül, hogy megkapjátok az örökségeteket. Őt hívják a
Tisztítónak. Ő tudás-teljes, Ő a Tudás Óceánja. Jógát, vagyis emlékezést tanít
nektek, de hogyan tud az Egyetlen, aki testetlen, magyarázni nektek? Azért
mondja azt: Brahmán keresztül van az, hogy emberekből istenségekké teszlek
benneteket, vagyis inspirálom az istenségi vallás megalapítását. Az a vallás
most nem létezik. Azt újból meg kell teremteni. Újból inspirálom az eredeti,
örökkévaló, istenségi vallás megalapítását és mindenkit visszaviszek a
felszabadulás földjére. Bharat az ősi föld, ezért igazából Bharat népességének
kellene a legnagyobbnak lennie. Az ilyen dolgok nem lépnek be senki más
intellektusába. Az eredeti örökkévaló istenségi vallás népességének kellene a
legnagyobbnak lennie. Az 5.000 éve növekszik. Mindenki más 2.500 év után jött
el. Azok népességének az iszlámból kevesebbnek kellene lennie. Aztán egy kis idő
után a buddhisták is elkezdenek létezni, így közöttük egy kis különbségnek kell
lennie. Azok az iszlámból és a buddhisták először szatopradhanok, aztán
fokozatosan tamopradhanná válnak. Ott van az a számla is. A különleges értelmes
gyermekeknek ezeken a dolgokon kellene gondolkozniuk. Manapság azt írják, hogy a
kínaiak népessége a legnagyobb, de az emberek nem rendelkeznek tudással erről a
világciklusról. Ezek a titkok mind ott vannak nektek, gyermekek intellektusában.
Ezt részleteiben is el kell magyarázni azoknak, akik jól képzettek. 5.000 éve
annak, hogy az istenségi vallás elkezdett létezni. Ezért azok népességének
kellene a legnagyobbnak lenni ebben az időben. Ugyanakkor azok, az istenségi
vallásból, áttértek más vallásokba. Először sokan muzulmánokká és aztán sokan
buddhistákká váltak. Itt is sok buddhista és számtalan keresztény van. Az
istenségi vallást nem említik. Még akkor, ha azt mondjuk, hogy Brahminok vagyunk,
a hindukhoz sorolnak minket. Tudjátok, hogy az eredeti örökkévaló istenségi
vallás megalapításra kerül rajtunk, Brahminokon keresztül, a shrimatnak
megfelelően. Ott kellene lennie ennek a megértésnek. Emlékeznek a vallásokra (dhrama).
Itt az emberek hinduknak tekintik önmagukat. Azt mondják, hogy a hindu vallás az
áriavallás, vagyis mindközül a legöregebb vallás. Bharat emberei először ária
emberek voltak (civilizáltak); nagyon gazdagok voltak. Mostanra nem áriákká
váltak. Senki nem rendelkezik semmilyen értelemmel. Egyszerűen csak használják
bármilyen vallás nevét, ami belép a tudatukba. Vannak kisebb ágak és levelek a
fa végén. Van valamilyen tisztelet az újak iránt. Gyermekek, most tudjátok, hogy
igénylitek a mennyországotok örökségét Babától. Ezért mennyit kellene az Atyára
emlékeznetek, aki egy ilyen örökséget ad nektek. Azzal, hogy emlékeztek Rá, egy
örökséget kaptok és tisztává váltok. Megkapjátok a gazdagság örökségét a világi
apátoktól. Ezzel együtt egy örökséget is kaptok, hogy tisztátalanná váljatok. Az
egyik a világi apátok, a másik az Atya, túl erről a világról, és ez az egy a
szubtilis atya a kettő között. Ez az egy a kettő között összekapcsolódik mindkét
oldallal. Shiv Babának nincs semmilyen nehézsége. Ennek az egynek sok
inzultussal kell szembenéznie. Valójában Krishnát nem inzultálják. Ez az egy
csapdában van a kettő között. Azt mondják, hogy a brahmin csapdába esett,
miközben előrehaladt a saját útján. Ez az egy is csapdába esett a kettő között,
hogy vegye az inzultusokat. Csak a szubtilis atyának kell tolerálnia ezeket a
dolgokat. Senki nem tudja, hogy Shiv Baba belép ebbe az egybe és megtisztítja a
tisztátalant. A tisztaság miatt van az, hogy ütnek néhányakat. Az Atya azt
mondja: Eljöttem, hogy hazavigyek mindenkit. Tudjátok, hogy a halál ott áll
előttetek. A pusztulásra biztosan szükség van. Hogyan lehetne béke és boldogság
pusztulás nélkül? Amikor egy háború kezdődik, az emberek áldozati tüzeket
készítenek, hogy a háború véget érjen. Ti. a Brahmin klán dísze megértitek, hogy
a pusztulásnak biztosan be kell következnie. A mennyország kapui hogyan másként
tudnának megnyílni? Nem mindenki fog elmenni a mennyországba. Azok fognak oda
elmenni, akik erőfeszítést tesznek, és mindenki más elmegy a felszabadulás
földjére. Mivel az emberek ezt nem értik, bennük olyan nagy a félelem.
Folyamatosan olyan sokat botladoznak a békéért. Folyamatosan konferenciákat
tartanak. Csak ti, Brahminok tudjátok, hogy a boldogság földje és a béke földje
hogyan kerül megalapításra. Nem lehet megalapítás pusztulás nélkül. Ti mostanra
trikaldarshikká váltatok. Mindannyian megkaptátok ezen tudás harmadik szemét.
Azok az emberek folyamatosan megkérdezik, hogyan lehet béke, hogy senki ne
harcoljon. Mindenki azt mondja, hogy egységnek kellene lennie. Ha mindannyian
vennék az utasításokat az egy Atyától, hogy mindannyian testvérek, az egy Atya
gyermekei, akkor lehetne egység. Ha mindannyian az egy Atya gyermekei, nem
szabadna egymás között harcolniuk. Ez így volt az aranykorban. Egyikük sem
harcolt egymással. Az az aranykor kérdése. Itt ez a vaskor. Az aranykorban
biztosan istenségek voltak. Amikor ti ott vagytok, nem tudjátok, hogy a többi
összes lélek hol van. Ti most megértitek, hogy csak az aranykorban van királyság.
Ott béke és boldogság van, ott minden van. Ezek a dolgok mind ott vannak az
intellektusotokban, sorszám szerint, az erőfeszítéseteknek megfelelően.
Megértitek, hogy valóban az aranykorban uralkodtatok és ott nagy volt a
boldogság. Az a vallás osztatlan volt. Senki más nem rendelkezik ezzel a
tudással. Ti tudás-teljesekké váltok ebben az időben. Az Atya egyenlővé tesz
benneteket Önmagával. A dicséreteteknek egyenlővé kell válnia az Atyáéval. Az
csak úgy van, hogy az isteni vízió kulcsa az Atyánál marad. Az Atya elmondta
nektek: Nekem az odaadás ösvényén is dolgoznom kell. Az emberek bárkit imádjanak,
annak megfelelően teljesítem a vágyukat. Az isteni víziók szerepe itt is
folytatódik. Azt mondják, Arjunának volt egy víziója a pusztulásról. A
pusztulásnak biztosan be kell következnie. Biztosan meg fog történni Vishnu
földjének a megalapítása. Az Atya pontosan ugyanúgy magyaráz, ahogy az előző
ciklusban is tette. Baba emberekből istenségekké változtat minket. Amikor
istenségekké válunk, az ördögi világ biztosan meg fog semmisülni. Ott lesz az
elkeseredés sikolya minden irányban. Az intellektus megérti, hogy természeti
katasztrófák lesznek. Hatalmas esőzések is lesznek. Csak, amikor minden
megsemmisül, fog az aranykor megalapításra kerülni. A föld megkapja az öt elem
trágyáját. Nézzétek meg, hogy a föld milyen sok trágyát kap. Az Atya azt mondja:
Mindenki feláldozásra kerül Rudra áldozati tüzében. Nézzétek meg, hogyan
készítik el Rudra tudásának áldozati tüzét az odaadás ösvényén. Shiv Babáról egy
Shiva lingamot és kis szaligrammokat is készítenek, imádják azokat és aztán
megsemmisítik. Aztán a következő nap újból elkészítik azokat. Imádják, majd
megsemmisítik Azokat. Ők ugyanezt teszik azokért is, akik szolgálatot végeztek
Shiv Babával. Az emberek készítenek egy figurát minden évben, aztán azt elégetik.
Általában csak egyszer, vagy kétszer készítenek egy figurát az ellenségről és
azt elégetik. Az nem úgy van, hogy minden évben rendelkeznek az elégetés
rendszerével, csak egyszer távolítják el az összes haragjukat. Ugyanakkor Ravant
minden évben elégetik. Senki nem érti annak a jelentését. Aztán azt is mondják,
hogy Ravan elrabolta Szitát. Nem értik semminek a jelentését. Az emberek
külföldön mit értenének meg ebből? Egyáltalán semmit. Napról-napra Ravan
figuráját egyre nagyobbá és nagyobbá teszik, mert Ravan sok szomorúságot okoz.
Ti most legyőzitek Ravant. Ő nem fog létezni az aranykorban. A karma szenvedése,
a betegségek, stb., mind Ravan miatt vannak. Az emberek bármilyen tettet
hajtsanak végre, azok bűnösek Ravan létezése miatt. Ez a játék, ami
megteremtődött, a boldogságról és szomorúságról szól. Senki nem ismeri ezt a
történelmet és földrajzot. Lakshmi és Narayan hogyan kapták meg azt a
királyságot? Senki nem tudja. Ti kisgyermekek elmagyarázzátok: Lakshmi és
Narayan az aranykorban uralkodtak. Raja jógát tanultak az átmeneti korban és
megkapták azt a státuszt. A fiatal Brahma Kumariknak el kellene menniük és
magyarázniuk kellene Birlának arról, hogy ők (Lakshmi és Narayan) hogyan érték
el a királyságukat. Ez most a vaskor. Ezt nem lehet aranykornak nevezni.
Jelenleg nincs királyság. A királyok koronáit eltávolították. Csak négy vallásos
szentírás van. A Gita vallásos szentírásán keresztül három vallás kerül
megalapításra ebben az időben, nem az aranykorban. Az nem úgy van, hogy Lakshmi
és Narayan, vagy Ráma egy vallást alapítottak. Ezek a vallások most kerülnek
megalapításra. Aztán ott lesz az iszlám, a buddhizmus és a keresztény vallás. A
keresztényeknek csak egy vallásos szentírásuk van, a Biblia. Ez minden. Aztán a
fejlődés később megtörténik. Az istenségi vallás az ősi és eredeti vallás. Az
istenségi vallás most kerül újra megalapításra. Nagyon jól megértitek a dráma
jelentőségét. Boldogsággal is rendelkeztek. Mivel ti gyermekek 100%-an biztosak
vagytok abban, hogy újból megalapítjátok a királyságotok szerencséjét, így a
harc nem kérdéses ebben. Egy királyság kerül megalapításra. Ez biztos. Ez olyan
biztos, mint a halál. Tudjátok, hogy újból igénylitek a királyságotok
szerencséjét. Minden ciklusban igénylitek az örökségeteket az Atyától. Minél
több erőfeszítést tesztek, annál magasabb státuszt igényeltek. Achcha.
Nektek, legédesebb,
szeretett, régelvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és
jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A szellemi Atya namastet mond a
szellemi gyermekeknek.
Lényeg a dharnához:
1. Szívjátok
önmagatokba az Atya dicséretét és váljatok olyan dicséretre méltókká, mint az
Atya. Igényeljétek a tisztaságotok örökségét az Atyától, túl erről a világról.
Csak azzal kapjátok meg a mennyországotok örökségét, hogy tisztává váltok.
2. Kövessétek a
shrimatot és alapítsátok meg az eredeti, örökkévaló istenségi dharmát a
testetekkel, a tudatotokkal és gazdagságotokkal.
Áldás:
Váljatok
egyenlővé, teljessé és tökéletessé azzal, hogy elmerítitek a régi szanszkaráitok
a teljes és tökéletes állapototok óceánjába.
Ahhoz, hogy teljessé,
tökéletessé és egyenlővé váljatok az Atyával, semmisítsétek meg a
gyengeségeiteket és hibáitokat a világ pusztulása előtt. Tegyétek magatokat
olyan ragyogóvá, hogy a zavarodottság semmilyen neve vagy nyoma ne maradjon meg.
Amikor újjászülettek, elfelejtetek mindent az előző életetekből. Ugyanígy
égessétek el a régi dolgaitokat és szanszkaráitokat és merítsétek el azok
hamvait a teljes és tökéletes állapototok óceánjába. Akkor fogják azt mondani
rólatok, hogy egyenlők, teljesek és tökéletesek vagytok.
Slogen:
Tanuljátok
meg annak a varázslatát, hogy elmerítetek bármilyen kiterjedést annak a
lényegébe és egyenlővé fogtok válni az Atyával.
Avyakt jelzés: Ahhoz,
hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsak.
Azok, akik
toleránsak, nem fognak félni sem a kifelé fordultság rezgéseitől, sem a saját
tudatukban felmerülő gondolatoktól. A toleranciájukkal szembe fognak nézni
mindennel. Az arcuk állandóan elégedettnek és a boldognak fog látszani. A
szemükben és a viselkedésükben soha nem fog látszani elégedetlenség. Mivel a
megelégedettség ékkövei, állandóan elégedettek maradnak.