26.06.2026       Morning Hungarian Murli        Om Shanti      BapDada       Madhuban


Lényeg:
Édes gyermekek, csak az egy Atya végez önzetlen szolgálatot ebben a világban, mert ti biztosan megkapjátok bármilyen cselekedet gyümölcsét, amit végrehajtotok.

Kérdés:
A drámának megfelelően melyik aspektus 100%-an biztos, ami benneteket, gyermekeket boldoggá tesz?

Válasz:
A drámának megfelelően, biztos, hogy az új királyság megalapításra kerül. Ti, gyermekek boldogsággal rendelkeztek, hogy megalapítjátok a saját királyságotokat azzal, hogy követitek a shrimatot. Ez az öreg világ biztosan meg fog semmisülni. Ti, gyerekek minél több erőfeszítést tesztek, annál magasabb státuszt fogtok kapni.

Ének:
Megtalálva Téged, megtaláltuk az egész világot. A föld, az ég, minden hozzánk tartozik.

Om shanti.
Ti, gyermekek bármit mondjatok, Baba is ugyanazt a dolgot mondja. Ti, gyerekek azt mondjátok: „Baba, megtalálva Téged, a mennyország mestereivé válunk.” Az Atya is azt mondja: Gyermekek, Manmanabhav! Ez ugyanazt a dolgot jelenti. Emlékezzetek Rám és a mennyország mestereivé fogtok válni. Az emberek megkérdezik tőletek Brahma Kumaroktól és Kumariktól, hogy mit kaptok azzal, hogy ebbe a szellemi gyülekezetbe jártok. Így ti Brahma Kumarok és kumarik azt mondjátok: A világ mestereivé válunk BapDadán keresztül. Senki más nem tud a világ mesterévé válni. Lakshmi és Narayan a világ mesterei. Shiv Babát nem lehet a világ mesterének nevezni. Ti, gyermekek váltok a világ mestereivé. Az Atyátok nem válik a világ mesterévé. Nincs senki más, aki ilyen önzetlen szolgálatot végezne. Mindenki biztosan megkapja bármilyen szolgálat gyümölcsét, amit végez. Legyen az társadalmi munka vagy bármi más dolog, amit az emberek az odaadás ösvényén, vagy bárhol máshol tesznek, ők biztosan megkapják annak a gyümölcsét, amit végeznek; a Kormány fizet nekik. Az Atya azt mondja: Egyedül én végzek önzetlen szolgálatot, amivel a világ mestereivé teszlek titeket, gyermekeket, míg én nem válok azzá. Én boldoggá teszlek titeket, gyermekeket. A boldogság földjének a mestereivé teszlek benneteket és boldogságot adok nektek 21 születésre, aztán visszamegyek a nirvána földjére és a visszavonulás állapotában ülök. A testetlen világra mondják azt, hogy visszavonulás. Az emberek visszavonulnak. Átadnak mindent a gyermekeiknek és elmennek egy szellemi gyülekezetekbe. Gurukat fogadnak, hogy megmutassák nekik a felszabadulásba vezető ösvényt. Gyerekek, most tudjátok, hogy semmilyen emberi lény nem tudja megmutatni senkinek a felszabadulásba vagy az életben való felszabadulásba vezető ösvényt. Ők nem tudnak megváltást adni senkinek. Még önmaguknak sem tudják átadni azt. Ha megváltást tudnának adni önmaguknak, akkor azt át tudnák adni másoknak is. Az Atya eljön a legfelső régióból. Ő annak a helynek a Lakója. Ti gyermekek is annak a helynek vagytok a lakói. Nektek el kell játszanotok a szerepeiteket a tetteknek ezen a mezején. Babának el kell ide jönnie újból értetek, gyermekek. Mivel a mennyország megalapításra kerül, a pokolnak biztosan meg kell semmisülnie. Most tudjátok, hogy Shiv Baba véghezviszi az eredeti, örökkévaló, istenségi vallás megalapítását Brahmán keresztül. Gyerekek, tudjátok, hogy emberi lényekből újból istenségekké váltok. Ott van nektek, gyermekek intellektusában, hogy minden 5.000 évben eljöttök és Shiv Baba gyermekeivé váltok Brahmán keresztül, hogy megkapjátok az örökségeteket. Őt hívják a Tisztítónak. Ő tudás-teljes, Ő a Tudás Óceánja. Jógát, vagyis emlékezést tanít nektek, de hogyan tud az Egyetlen, aki testetlen, magyarázni nektek? Azért mondja azt: Brahmán keresztül van az, hogy emberekből istenségekké teszlek benneteket, vagyis inspirálom az istenségi vallás megalapítását. Az a vallás most nem létezik. Azt újból meg kell teremteni. Újból inspirálom az eredeti, örökkévaló, istenségi vallás megalapítását és mindenkit visszaviszek a felszabadulás földjére. Bharat az ősi föld, ezért igazából Bharat népességének kellene a legnagyobbnak lennie. Az ilyen dolgok nem lépnek be senki más intellektusába. Az eredeti örökkévaló istenségi vallás népességének kellene a legnagyobbnak lennie. Az 5.000 éve növekszik. Mindenki más 2.500 év után jött el. Azok népességének az iszlámból kevesebbnek kellene lennie. Aztán egy kis idő után a buddhisták is elkezdenek létezni, így közöttük egy kis különbségnek kell lennie. Azok az iszlámból és a buddhisták először szatopradhanok, aztán fokozatosan tamopradhanná válnak. Ott van az a számla is. A különleges értelmes gyermekeknek ezeken a dolgokon kellene gondolkozniuk. Manapság azt írják, hogy a kínaiak népessége a legnagyobb, de az emberek nem rendelkeznek tudással erről a világciklusról. Ezek a titkok mind ott vannak nektek, gyermekek intellektusában. Ezt részleteiben is el kell magyarázni azoknak, akik jól képzettek. 5.000 éve annak, hogy az istenségi vallás elkezdett létezni. Ezért azok népességének kellene a legnagyobbnak lenni ebben az időben. Ugyanakkor azok, az istenségi vallásból, áttértek más vallásokba. Először sokan muzulmánokká és aztán sokan buddhistákká váltak. Itt is sok buddhista és számtalan keresztény van. Az istenségi vallást nem említik. Még akkor, ha azt mondjuk, hogy Brahminok vagyunk, a hindukhoz sorolnak minket. Tudjátok, hogy az eredeti örökkévaló istenségi vallás megalapításra kerül rajtunk, Brahminokon keresztül, a shrimatnak megfelelően. Ott kellene lennie ennek a megértésnek. Emlékeznek a vallásokra (dhrama). Itt az emberek hinduknak tekintik önmagukat. Azt mondják, hogy a hindu vallás az áriavallás, vagyis mindközül a legöregebb vallás. Bharat emberei először ária emberek voltak (civilizáltak); nagyon gazdagok voltak. Mostanra nem áriákká váltak. Senki nem rendelkezik semmilyen értelemmel. Egyszerűen csak használják bármilyen vallás nevét, ami belép a tudatukba. Vannak kisebb ágak és levelek a fa végén. Van valamilyen tisztelet az újak iránt. Gyermekek, most tudjátok, hogy igénylitek a mennyországotok örökségét Babától. Ezért mennyit kellene az Atyára emlékeznetek, aki egy ilyen örökséget ad nektek. Azzal, hogy emlékeztek Rá, egy örökséget kaptok és tisztává váltok. Megkapjátok a gazdagság örökségét a világi apátoktól. Ezzel együtt egy örökséget is kaptok, hogy tisztátalanná váljatok. Az egyik a világi apátok, a másik az Atya, túl erről a világról, és ez az egy a szubtilis atya a kettő között. Ez az egy a kettő között összekapcsolódik mindkét oldallal. Shiv Babának nincs semmilyen nehézsége. Ennek az egynek sok inzultussal kell szembenéznie. Valójában Krishnát nem inzultálják. Ez az egy csapdában van a kettő között. Azt mondják, hogy a brahmin csapdába esett, miközben előrehaladt a saját útján. Ez az egy is csapdába esett a kettő között, hogy vegye az inzultusokat. Csak a szubtilis atyának kell tolerálnia ezeket a dolgokat. Senki nem tudja, hogy Shiv Baba belép ebbe az egybe és megtisztítja a tisztátalant. A tisztaság miatt van az, hogy ütnek néhányakat. Az Atya azt mondja: Eljöttem, hogy hazavigyek mindenkit. Tudjátok, hogy a halál ott áll előttetek. A pusztulásra biztosan szükség van. Hogyan lehetne béke és boldogság pusztulás nélkül? Amikor egy háború kezdődik, az emberek áldozati tüzeket készítenek, hogy a háború véget érjen. Ti. a Brahmin klán dísze megértitek, hogy a pusztulásnak biztosan be kell következnie. A mennyország kapui hogyan másként tudnának megnyílni? Nem mindenki fog elmenni a mennyországba. Azok fognak oda elmenni, akik erőfeszítést tesznek, és mindenki más elmegy a felszabadulás földjére. Mivel az emberek ezt nem értik, bennük olyan nagy a félelem. Folyamatosan olyan sokat botladoznak a békéért. Folyamatosan konferenciákat tartanak. Csak ti, Brahminok tudjátok, hogy a boldogság földje és a béke földje hogyan kerül megalapításra. Nem lehet megalapítás pusztulás nélkül. Ti mostanra trikaldarshikká váltatok. Mindannyian megkaptátok ezen tudás harmadik szemét. Azok az emberek folyamatosan megkérdezik, hogyan lehet béke, hogy senki ne harcoljon. Mindenki azt mondja, hogy egységnek kellene lennie. Ha mindannyian vennék az utasításokat az egy Atyától, hogy mindannyian testvérek, az egy Atya gyermekei, akkor lehetne egység. Ha mindannyian az egy Atya gyermekei, nem szabadna egymás között harcolniuk. Ez így volt az aranykorban. Egyikük sem harcolt egymással. Az az aranykor kérdése. Itt ez a vaskor. Az aranykorban biztosan istenségek voltak. Amikor ti ott vagytok, nem tudjátok, hogy a többi összes lélek hol van. Ti most megértitek, hogy csak az aranykorban van királyság. Ott béke és boldogság van, ott minden van. Ezek a dolgok mind ott vannak az intellektusotokban, sorszám szerint, az erőfeszítéseteknek megfelelően. Megértitek, hogy valóban az aranykorban uralkodtatok és ott nagy volt a boldogság. Az a vallás osztatlan volt. Senki más nem rendelkezik ezzel a tudással. Ti tudás-teljesekké váltok ebben az időben. Az Atya egyenlővé tesz benneteket Önmagával. A dicséreteteknek egyenlővé kell válnia az Atyáéval. Az csak úgy van, hogy az isteni vízió kulcsa az Atyánál marad. Az Atya elmondta nektek: Nekem az odaadás ösvényén is dolgoznom kell. Az emberek bárkit imádjanak, annak megfelelően teljesítem a vágyukat. Az isteni víziók szerepe itt is folytatódik. Azt mondják, Arjunának volt egy víziója a pusztulásról. A pusztulásnak biztosan be kell következnie. Biztosan meg fog történni Vishnu földjének a megalapítása. Az Atya pontosan ugyanúgy magyaráz, ahogy az előző ciklusban is tette. Baba emberekből istenségekké változtat minket. Amikor istenségekké válunk, az ördögi világ biztosan meg fog semmisülni. Ott lesz az elkeseredés sikolya minden irányban. Az intellektus megérti, hogy természeti katasztrófák lesznek. Hatalmas esőzések is lesznek. Csak, amikor minden megsemmisül, fog az aranykor megalapításra kerülni. A föld megkapja az öt elem trágyáját. Nézzétek meg, hogy a föld milyen sok trágyát kap. Az Atya azt mondja: Mindenki feláldozásra kerül Rudra áldozati tüzében. Nézzétek meg, hogyan készítik el Rudra tudásának áldozati tüzét az odaadás ösvényén. Shiv Babáról egy Shiva lingamot és kis szaligrammokat is készítenek, imádják azokat és aztán megsemmisítik. Aztán a következő nap újból elkészítik azokat. Imádják, majd megsemmisítik Azokat. Ők ugyanezt teszik azokért is, akik szolgálatot végeztek Shiv Babával. Az emberek készítenek egy figurát minden évben, aztán azt elégetik. Általában csak egyszer, vagy kétszer készítenek egy figurát az ellenségről és azt elégetik. Az nem úgy van, hogy minden évben rendelkeznek az elégetés rendszerével, csak egyszer távolítják el az összes haragjukat. Ugyanakkor Ravant minden évben elégetik. Senki nem érti annak a jelentését. Aztán azt is mondják, hogy Ravan elrabolta Szitát. Nem értik semminek a jelentését. Az emberek külföldön mit értenének meg ebből? Egyáltalán semmit. Napról-napra Ravan figuráját egyre nagyobbá és nagyobbá teszik, mert Ravan sok szomorúságot okoz. Ti most legyőzitek Ravant. Ő nem fog létezni az aranykorban. A karma szenvedése, a betegségek, stb., mind Ravan miatt vannak. Az emberek bármilyen tettet hajtsanak végre, azok bűnösek Ravan létezése miatt. Ez a játék, ami megteremtődött, a boldogságról és szomorúságról szól. Senki nem ismeri ezt a történelmet és földrajzot. Lakshmi és Narayan hogyan kapták meg azt a királyságot? Senki nem tudja. Ti kisgyermekek elmagyarázzátok: Lakshmi és Narayan az aranykorban uralkodtak. Raja jógát tanultak az átmeneti korban és megkapták azt a státuszt. A fiatal Brahma Kumariknak el kellene menniük és magyarázniuk kellene Birlának arról, hogy ők (Lakshmi és Narayan) hogyan érték el a királyságukat. Ez most a vaskor. Ezt nem lehet aranykornak nevezni. Jelenleg nincs királyság. A királyok koronáit eltávolították. Csak négy vallásos szentírás van. A Gita vallásos szentírásán keresztül három vallás kerül megalapításra ebben az időben, nem az aranykorban. Az nem úgy van, hogy Lakshmi és Narayan, vagy Ráma egy vallást alapítottak. Ezek a vallások most kerülnek megalapításra. Aztán ott lesz az iszlám, a buddhizmus és a keresztény vallás. A keresztényeknek csak egy vallásos szentírásuk van, a Biblia. Ez minden. Aztán a fejlődés később megtörténik. Az istenségi vallás az ősi és eredeti vallás. Az istenségi vallás most kerül újra megalapításra. Nagyon jól megértitek a dráma jelentőségét. Boldogsággal is rendelkeztek. Mivel ti gyermekek 100%-an biztosak vagytok abban, hogy újból megalapítjátok a királyságotok szerencséjét, így a harc nem kérdéses ebben. Egy királyság kerül megalapításra. Ez biztos. Ez olyan biztos, mint a halál. Tudjátok, hogy újból igénylitek a királyságotok szerencséjét. Minden ciklusban igénylitek az örökségeteket az Atyától. Minél több erőfeszítést tesztek, annál magasabb státuszt igényeltek. Achcha.

Nektek, legédesebb, szeretett, régelvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A szellemi Atya namastet mond a szellemi gyermekeknek.

Lényeg a dharnához:
1. Szívjátok önmagatokba az Atya dicséretét és váljatok olyan dicséretre méltókká, mint az Atya. Igényeljétek a tisztaságotok örökségét az Atyától, túl erről a világról. Csak azzal kapjátok meg a mennyországotok örökségét, hogy tisztává váltok.

2. Kövessétek a shrimatot és alapítsátok meg az eredeti, örökkévaló istenségi dharmát a testetekkel, a tudatotokkal és gazdagságotokkal.

Áldás:
Váljatok egyenlővé, teljessé és tökéletessé azzal, hogy elmerítitek a régi szanszkaráitok a teljes és tökéletes állapototok óceánjába.

Ahhoz, hogy teljessé, tökéletessé és egyenlővé váljatok az Atyával, semmisítsétek meg a gyengeségeiteket és hibáitokat a világ pusztulása előtt. Tegyétek magatokat olyan ragyogóvá, hogy a zavarodottság semmilyen neve vagy nyoma ne maradjon meg. Amikor újjászülettek, elfelejtetek mindent az előző életetekből. Ugyanígy égessétek el a régi dolgaitokat és szanszkaráitokat és merítsétek el azok hamvait a teljes és tökéletes állapototok óceánjába. Akkor fogják azt mondani rólatok, hogy egyenlők, teljesek és tökéletesek vagytok.

Slogen:
Tanuljátok meg annak a varázslatát, hogy elmerítetek bármilyen kiterjedést annak a lényegébe és egyenlővé fogtok válni az Atyával.

Avyakt jelzés: Ahhoz, hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsak.

Azok, akik toleránsak, nem fognak félni sem a kifelé fordultság rezgéseitől, sem a saját tudatukban felmerülő gondolatoktól. A toleranciájukkal szembe fognak nézni mindennel. Az arcuk állandóan elégedettnek és a boldognak fog látszani. A szemükben és a viselkedésükben soha nem fog látszani elégedetlenség. Mivel a megelégedettség ékkövei, állandóan elégedettek maradnak.