27.06.2026 Morning
Hungarian Murli Om Shanti BapDada Madhuban
Lényeg:
Édes
gyermekek, folyamatosan távolítsátok el a szemetet a lelketekből emlékezéssel. A
lelkek csak akkor tudnak hazatérni, amikor teljesen tisztává váltak.
Kérdés:
Az Atya
melyik utasításainak követésével van az, hogy ti, gyermekek hasznot tapasztaltok
ebben az utolsó születésben?
Válasz:
Baba azt mondja: Édes gyermekek, igényeljétek a teljes örökségeteket az Atyától
ebben az utolsó születésben. Ne engedjétek meg az intellektusotoknak, hogy
kifelé vándoroljon. Mondjatok le a méregről és igyatok nektárt. Csak ebben az
utolsó születésben van az, hogy véget kell vetnetek a 63 születés szokásainak.
Ezért tegyetek erőfeszítést éjszaka és nappal és váljatok lélektudatossá.
Om shanti.
A béke földje
a pihenés földje. Mindannyian belefáradtak ebbe a világba. El akarnak menni a
boldogság földjére. Nem szeretik ezt a világot. Amikor látják a mennyországot,
hogyan ragaszkodhatnának a pokolhoz a szívükkel? Ezért azt mondják: Baba, siess,
vigyél el minket a szomorúságnak erről a földjéről. Az Atya elmagyarázza: Ez egy
piszkos világ. Ezt hívják az ördögi világnak, pokolnak. Ez egy jó név? Ezért
olyan nagy a különbség az isteni világ és az ördögi világ között. Mindenkinek
elege van ebből az ördögi világból, de senki nem tud hazatérni. Ott van a
tamopradhan ötvözet bennetek, lelkekben. Ti lelkek erőfeszítést tesztek, hogy
eltávolítsátok azt az ötvözetet. Azok, akik jó erőfeszítés tévők, egy jó
állapottal fognak rendelkezni a végén. Ez az öreg világ meg fog semmisülni. Csak
néhány nap maradt hátra. Senki nem tud hazatérni mindaddig, amíg az Atya nem jön
el és visz benneteket vissza. Szomorúság van a világban. Otthon is szomorúsággal
rendelkeznek valami miatt. Ott van nektek, gyermekek szívében, hogy Baba eljött,
hogy szabaddá tegyen benneteket a szomorúságtól. Azok, akik intellektusában
nagyon jó hit van, soha nem felejtenek emlékezni az Atyára. Őt hívják mindenki
Szomorúsága Eltávolítójának. Csak ti, gyermekek ismeritek fel Őt. Ha mindenki
felismerné Őt, akkor hol ülnének mindannyian? Ezért az lehetetlenség. Ezért egy
ilyen módszer lett megteremtve a drámában. Csak azok tudnak egy magas státuszt
igényelni, akik követik a shrimatot. Ez korrekt. A lelkek büntetést tapasztalnak,
aztán elmennek a béke földjére és a tiszta világba, de erőfeszítést kell tenni,
hogy egy magas státuszt igényeljenek. Másodsorban, senki nem tud elmenni a
tiszta világba anélkül, hogy tisztává válna. Amikor azt mondják, hogy ez és ez
elmerült a fényben, vagy, hazatértek, az lehetetlenség. Ha azok, akik először
jöttek a földre, Lakshmi és Narayan képtelenek arra, hogy hazatérjenek, akkor
hogyan tudna bárki más hazatérni? A 84 születésük most a végéhez ért. Ti most
tapaszyát végeztek, hogy hazatérjetek. Mindannyian az egy Atyához kiáltanak: Ó
Isten, Atya, ó Felszabadító. Isten, Atya, Szomorúság Eltávolítója és Boldogság
Adományozója. Ők nem Krishnához, stb. kiáltanak Függetlenül attól, hogy
keresztények vagy muzulmánok, mindannyian így kiáltanak: Oh, Isten, Atya. A
lelkek az Atyjukhoz kiáltanak. Akkor mondjátok ezt, amikor megértitek, hogy
lelkek vagytok. Egy léleknek valaminek lennie kell. A lelkek nem nagy dolgok,
azok csak csillagok és extrém módon szubtilisak. Amilyen Baba formája, olyan egy
lélek formája. Ti mindannyian dicséritek az Atyát. Ő az Igazság, az Érző lény, a
Tudás Óceánja és az Üdvösség Óceánja. Ti, lelkek egyenlővé váltok Vele.
Rendelkeztek az egész világ eleje, közepe és vége tudásával az
intellektusotokban. Semmilyen más emberi lény nem rendelkezik ezzel a tudással.
Menjetek el és kutassátok végig egész Bharatot és mindenhol külföldön és nem
fogtok senkit találni, aki ezt tudná. Egy lélek eljátssza a 84 születés szerepét.
Lehetetlenség 8.4 millió születést venni. Senki nem tud még beszélni sem 8.4
millió születésről. Az Atya azt mondja: Ti nem ismeritek a saját születéseiteket.
Én elmondom nektek azokat. Miközben mindezt meghallgatják, azok kőintellektussal,
nem értik, hogyan lenne lehetetlen 8.4 millió születésről beszélni. Tudjátok,
hogy most Brahminok vagytok. 84 születést vettetek. Brahma is 84 születést vett.
Vishnu is 84 születést vett. Brahma válik Vishnuvá és Vishnu válik Brahmává.
Lakshmi és Narayan azok, akik 84 születést vesznek és Saraswativá és Brahmává
válnak. Ez is valami, amit meg kell érteni. Az Atya azt mondja: Én eljövök, és
minden 5.000 évben magyarázok nektek. A ciklus 5.000 év. Ti most megértitek a
klánok titkát. Megértettétek a „hum so” jelentését is. Mi, lelkek istenségekké
válunk, aztán harcosok, kereskedők és shudrák leszünk. Mi ennyi születést
veszünk, aztán Brahminokká válunk. Ott van a Brahminoknak ez az egy születése.
Ez a születés olyan értékes, mint egy gyémánt. Az Atya azt mondja: Ez a ti
emelkedett testetek. Ezen a testen keresztül tudjátok igényelni a
mennyországotok örökségét. Ezért van az, hogy nem szabadna semmilyen más irányba
vándorolnotok. Igyátok ezen tudás nektárját. Megértitek, hogy valóban 84
születést vesztek. Először az aranykorban szatopradhanok voltatok, aztán szatová
váltatok, ahogy az ezüst ötvözete belétek keveredett. Megmutatják a teljes
kalkulációt. Még a kormány is azt mondja mindenkinek, hogy keverjenek ötvözetet
az aranyba. „Viseljetek 14 karátos aranyat.” Bharat emberei értéktelen dolognak
tekinti ötvözetet keverni az aranyba. Amikor esküvőt tartanak, igazi aranyat
viselnek. Bharat emberei nagyon szeretik az aranyat. Miért? Ne is kérdezzetek
Bharatról! Az aranykorban aranypaloták vannak. Ott aranytéglák vannak. Ugyanúgy,
ahogy itt tégla hegyek vannak, ott arany és ezüst hegyek lesznek. Ők egy játékot
mutatnak Mayáról. Az a személy aranytéglákat látott és azt gondolta, hogy majd
visszahozza azokat magával (a szubtilis régióból). Amikor visszatért, látta,
hogy itt nincs semmi. Annak is van valami jelentősége. A nővérek megértik, hogy
újból el fognak menni a mennyországba. Ha a férjeik háborgatják őket, belül
sírnak azon csodálkozva, mikor lesznek képesek elmenni a boldogság földjére.
„Baba siess.” Az Atya azt mondja: Gyermekek, hogyan siethetnék? Először is
távolítsátok el a szemeteteket a jóga erejével. Maradjatok az emlékezés
zarándoklatán. Az Atya türelmet ad nektek. Ti még így is kiáltotok: Ó Tisztító,
jöjj el! Azt éneklitek: Mindenki számára a Megváltás Adományozója az Egyetlen.
Ez erre az időre utal. Az ördögök nevei, mint Akasur és Bakasur, az átmeneti kor
jelenlegi idejére utalnak. Ez az ördögi világ. Az Atya elmagyarázza, Én eljövök
minden ciklus átmeneti korában, amikor az egész fa elérte a teljes lecsúszás
állapotát. Tudjátok, hogy az aranykorban minden szatopradhan. Itt olyan sok
madár és állat van. Ott nem lesz ilyen sok faj. A nagy emberek körül nagy a
tisztaság. A lakhelyük, a bútorzatok, stb., mind nagyon jó. Ti is olyan
emelkedett istenségekké váltok. Ott nem lehet semmi tisztátalan. Itt olyan sok a
moszkitó és soktípusú betegség van. Mindenhol olyan nagy a piszok. A falvakban
nincs olyan sok piszok. A nagyvárosokban nagy a piszok, mert ott sok ember él és
nincs elegendő hely számukra, hogy éljenek. Ti váltok az egész világ mestereivé.
Az emberek azt éneklik: „Brahma az univerzumban létezik, Vishnu az univerzumban
létezik és 900.000 csillag létezik az univerzumban.” Brahma válik Vishnuvá.
Vishnuval együtt ott vannak a csillagok is. Ők istenségekké válnak az
aranykorban, így nem lennének annyian. A fa először kicsi, aztán növekszik. Az
aranykorban nagyon kevesen lesznek. Ők ott az édesvizű folyóknál élnek. Itt
olyan sok csatornát építenek a folyóknál. Ott nem lesz semmilyen csatorna. Ott
csak néhány ember lesz. A Gangesz és a Jamuna folyók elegendő azon emberek
számára. Ők mindannyian közel élnek azokhoz a folyókhoz. Ott még az öt elem is
az istenségek rabszolgájává válnak. Ott soha nem lesz nem időszerű esőzés. A
folyók soha nem áradnak ki. Annak a neve, mennyország, így mi több lehetne ott.
Az emberek azt mondják, hogy a mennyország időtartama olyan sok százezer év.
O.K. Mondjátok el nekünk, hogy ott kik uralkodtak? Ők folyamatosan olyan sok
hazugságot mondanak. Tudjátok, hogy eljátsszátok a szerepeiteket ugyanúgy, ahogy
az előző ciklusban is tettétek. Olyan soktípusú akadály lesz az ördögöktől Rudra
tudásának ezen áldozati tüzében. Az emberek azt gondolják, hogy az ördögök
szemetet és tehéntrágyát dobáltak onnan fentről. De nem. Láthatjátok, hogy
milyen sok az akadály. Az ártatlanokat bántalmazzák. Csak akkor tud a bűn urnája
telivé válni. Az Atya azt mondja: Egy kicsit tolerálni kell. Folyamatosan
emlékezzetek az Atyátokra és az örökségetekre. Még akkor is, amikor ütnek, ott
kell tartanotok Shiv Babát az intellektusotokban. Ezzel a tudással rendelkeztek
az intellektusotokban. Amikor valakit felakasztanak, a pap megkéri őt, hogy
emlékezzen Istenre, az Atyára. Ő nem azt mondja: Emlékezz Krisztusra. Ő egy
jelzést ad annak a személynek, hogy emlékezzen Istenre. Ő ilyen szeretetteljes.
Mindenki Hozzá kiált. A lélek az, aki kiált. Erőfeszítés kell, hogy
lélektudatossá váljatok. Testi tudatosak voltatok 63 születésen át. Most
vessetek véget a fél ciklus szokásának ebben az egy születésben. Tudjátok, hogy
azzal, hogy lélektudatossá váltok, a mennyország mesterei lesztek. Ez egy ilyen
emelkedett elérés. Ezért erőfeszítést kell tennetek éjszaka és nappal. Az
emberek olyan sok erőfeszítést tesznek a saját üzletükben. Ők nem bóbiskolnak
vagy ásítoznak, amikor egy bevételt keresnek. Ők rendelkeznek a pénz
megkeresésének a boldogságával. Ott a fáradttá válás nem kérdéses. Baba is
tapasztalt. Amikor a gőzösök éjszaka megérkeznek, az emberek leszállnak, hogy jó
árukat vásároljanak. A bolt-tulajdonosok nem hagyják ott a vásárlóikat mindaddig,
amíg nem ürítették ki a zsebeiket. Baba egy nagyon tapasztalt szekeret vett. Ez
az egy mindent megtapasztalt. Ő egy falusi lurkó volt. Eladott körülbelül 40
uncia gabonát 10 annáért (62 pajszáért). Nézzétek, most a világ mesterévé válik.
Ő egy falusi lurkó volt. Aztán, amikor magasra emelkedett, teljesen elfoglalta
magát az ékszerész üzletben. Nem volt más, csak ékszerek. Ez most az igazi
ékszerek üzlete. Ez egy királyi üzlet. Baba nagyon tapasztalt. Baba korábban úgy
ment az alkirály otthonába, mintha az a saját otthona lenne. Ezeket hívják ezen
tudás múlhatatlan ékszereinek. Az intellektusotok minél többet szív önmagába,
annál inkább fogtok multimilliomosokká válni. Shiv Babát hívják az Üzletembernek
és az Ékszerkereskedőnek. Az emberek az Ő dicséretét éneklik, és aztán azt
mondják, hogy Ő mindenütt jelenvaló. A dicséretével együtt ott van a rágalmazása
is. Nézzétek meg, hogy az odaadás ösvényének az állapota milyenné vált. Az Atya
azt mondja: Amikor az odaadás a végéhez ér, az Atya, a Hívők Védelmezője eljön.
Azt is bebizonyítják, hogy ki az, aki a legtöbb odaadást végezte. Ti végzitek a
legtöbb odaadást. Csak az ilyenek fognak eljönni ide és válnak először
Brahminokká és igénylik újból az örökségüket az Atyától, hogy imádatra méltóvá
váljanak. Ravan imádókká tett benneteket és az Atya imádatra méltókká tesz. Ezek
Isten verziói. Isten az Egyetlen. Nem lehet két, vagy három Isten. Emlékeznek a
Gita Istenére. Ahelyett, hogy azt írnák, hogy Shiva Isten beszél, ők beletették
Krishna nevét, és így egy ilyen nagy különbséget teremtettek. A drámának
megfelelően a Gita nevét meg kellett változtatni ily módon. Aztán így kiáltanak:
Ó Tisztító, jöjj el. Az Atya tisztává és Ravan tisztátalanná tesz benneteket.
Egy okos intellektusra van szükség, hogy megértsétek mindezt. A shrimat, a
legemelkedettebb utasítások az egy Atyától vannak. Lakshmi és Narayan a
mennyország mestereivé váltak azzal, hogy követték az Atya utasításait. Achcha.
Nektek, legédesebb,
szeretett, régelvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és
jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A szellemi Atya namastet mond a
szellemi gyermekeknek.
Lényeg a dharnához:
1. Tegyetek
erőfeszítést ebben az egy születésben, hogy eltávolítsátok a 63 születésetek
testi tudatosságának öreg szokását. Váljatok lélektudatossá és váljatok a
mennyország mesterévé.
2. Ebben az
emelkedett születésben, ami olyan értékes, mint egy gyémánt, ne engedjétek meg
az intellektusotoknak, hogy vándoroljon. Váljatok szatoprahanná. Toleráljatok
bármilyen inzultust és igényeljétek a teljes örökségeteket az Atyától.
Áldás:
Váljatok a
támasz és a felemelés egy képmásává és úgy, mint a testi atya, tegyétek minden
cselekedeteteket egy emlékké.
Ahogyan a testi atya
minden cselekedetét egy emlékké tette, ugyanígy minden cselekedetetek emlékké
fog válni, amikor úgy haladtok előre, hogy a támasz és a felemelés képmásának
tekintitek magatokat. Azok minden cselekedete, akik a világ átalakulása
támaszának tekintik önmagukat, a legmagasabb lesz. Amikor a látásmódotok és a
hozzáállásotok azzal az érzéssel rendelkezik, hogy mindenki javát szolgáljátok,
minden cselekedetetek emelkedetté válik. Az ilyen emelkedett cselekedetek válnak
emlékké.
Slogen:
Ahhoz, hogy
önmagatokba szívjátok az igazság erejét, rendelkezzetek toleranciával.
Avyakt jelzés: Ahhoz,
hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsak.
Ha nehézségeket
tapasztaltok ebben a könnyű jógi életben, akkor hogyan tudnátok könnyedén
uralkodni? Az innen származó szanszkárok visznek oda benneteket. Nézzétek meg az
istenségek képeit, az arcuk biztosan könnyűséget és egyszerűséget mutat.
Amennyire valaki egy könnyű erőfeszítést tevő, annak megfelelően lesz egyszerű a
tudatában, egyszerű a szavaival és egyszerű a cselekedeteiben. Egy ilyen lelket
neveznek egy angyalnak.