27.06.2026       Morning Hungarian Murli        Om Shanti      BapDada       Madhuban


Lényeg:
Édes gyermekek, folyamatosan távolítsátok el a szemetet a lelketekből emlékezéssel. A lelkek csak akkor tudnak hazatérni, amikor teljesen tisztává váltak.

Kérdés:
Az Atya melyik utasításainak követésével van az, hogy ti, gyermekek hasznot tapasztaltok ebben az utolsó születésben?

Válasz:
Baba azt mondja: Édes gyermekek, igényeljétek a teljes örökségeteket az Atyától ebben az utolsó születésben. Ne engedjétek meg az intellektusotoknak, hogy kifelé vándoroljon. Mondjatok le a méregről és igyatok nektárt. Csak ebben az utolsó születésben van az, hogy véget kell vetnetek a 63 születés szokásainak. Ezért tegyetek erőfeszítést éjszaka és nappal és váljatok lélektudatossá.

Om shanti.
A béke földje a pihenés földje. Mindannyian belefáradtak ebbe a világba. El akarnak menni a boldogság földjére. Nem szeretik ezt a világot. Amikor látják a mennyországot, hogyan ragaszkodhatnának a pokolhoz a szívükkel? Ezért azt mondják: Baba, siess, vigyél el minket a szomorúságnak erről a földjéről. Az Atya elmagyarázza: Ez egy piszkos világ. Ezt hívják az ördögi világnak, pokolnak. Ez egy jó név? Ezért olyan nagy a különbség az isteni világ és az ördögi világ között. Mindenkinek elege van ebből az ördögi világból, de senki nem tud hazatérni. Ott van a tamopradhan ötvözet bennetek, lelkekben. Ti lelkek erőfeszítést tesztek, hogy eltávolítsátok azt az ötvözetet. Azok, akik jó erőfeszítés tévők, egy jó állapottal fognak rendelkezni a végén. Ez az öreg világ meg fog semmisülni. Csak néhány nap maradt hátra. Senki nem tud hazatérni mindaddig, amíg az Atya nem jön el és visz benneteket vissza. Szomorúság van a világban. Otthon is szomorúsággal rendelkeznek valami miatt. Ott van nektek, gyermekek szívében, hogy Baba eljött, hogy szabaddá tegyen benneteket a szomorúságtól. Azok, akik intellektusában nagyon jó hit van, soha nem felejtenek emlékezni az Atyára. Őt hívják mindenki Szomorúsága Eltávolítójának. Csak ti, gyermekek ismeritek fel Őt. Ha mindenki felismerné Őt, akkor hol ülnének mindannyian? Ezért az lehetetlenség. Ezért egy ilyen módszer lett megteremtve a drámában. Csak azok tudnak egy magas státuszt igényelni, akik követik a shrimatot. Ez korrekt. A lelkek büntetést tapasztalnak, aztán elmennek a béke földjére és a tiszta világba, de erőfeszítést kell tenni, hogy egy magas státuszt igényeljenek. Másodsorban, senki nem tud elmenni a tiszta világba anélkül, hogy tisztává válna. Amikor azt mondják, hogy ez és ez elmerült a fényben, vagy, hazatértek, az lehetetlenség. Ha azok, akik először jöttek a földre, Lakshmi és Narayan képtelenek arra, hogy hazatérjenek, akkor hogyan tudna bárki más hazatérni? A 84 születésük most a végéhez ért. Ti most tapaszyát végeztek, hogy hazatérjetek. Mindannyian az egy Atyához kiáltanak: Ó Isten, Atya, ó Felszabadító. Isten, Atya, Szomorúság Eltávolítója és Boldogság Adományozója. Ők nem Krishnához, stb. kiáltanak Függetlenül attól, hogy keresztények vagy muzulmánok, mindannyian így kiáltanak: Oh, Isten, Atya. A lelkek az Atyjukhoz kiáltanak. Akkor mondjátok ezt, amikor megértitek, hogy lelkek vagytok. Egy léleknek valaminek lennie kell. A lelkek nem nagy dolgok, azok csak csillagok és extrém módon szubtilisak. Amilyen Baba formája, olyan egy lélek formája. Ti mindannyian dicséritek az Atyát. Ő az Igazság, az Érző lény, a Tudás Óceánja és az Üdvösség Óceánja. Ti, lelkek egyenlővé váltok Vele. Rendelkeztek az egész világ eleje, közepe és vége tudásával az intellektusotokban. Semmilyen más emberi lény nem rendelkezik ezzel a tudással. Menjetek el és kutassátok végig egész Bharatot és mindenhol külföldön és nem fogtok senkit találni, aki ezt tudná. Egy lélek eljátssza a 84 születés szerepét. Lehetetlenség 8.4 millió születést venni. Senki nem tud még beszélni sem 8.4 millió születésről. Az Atya azt mondja: Ti nem ismeritek a saját születéseiteket. Én elmondom nektek azokat. Miközben mindezt meghallgatják, azok kőintellektussal, nem értik, hogyan lenne lehetetlen 8.4 millió születésről beszélni. Tudjátok, hogy most Brahminok vagytok. 84 születést vettetek. Brahma is 84 születést vett. Vishnu is 84 születést vett. Brahma válik Vishnuvá és Vishnu válik Brahmává. Lakshmi és Narayan azok, akik 84 születést vesznek és Saraswativá és Brahmává válnak. Ez is valami, amit meg kell érteni. Az Atya azt mondja: Én eljövök, és minden 5.000 évben magyarázok nektek. A ciklus 5.000 év. Ti most megértitek a klánok titkát. Megértettétek a „hum so” jelentését is. Mi, lelkek istenségekké válunk, aztán harcosok, kereskedők és shudrák leszünk. Mi ennyi születést veszünk, aztán Brahminokká válunk. Ott van a Brahminoknak ez az egy születése. Ez a születés olyan értékes, mint egy gyémánt. Az Atya azt mondja: Ez a ti emelkedett testetek. Ezen a testen keresztül tudjátok igényelni a mennyországotok örökségét. Ezért van az, hogy nem szabadna semmilyen más irányba vándorolnotok. Igyátok ezen tudás nektárját. Megértitek, hogy valóban 84 születést vesztek. Először az aranykorban szatopradhanok voltatok, aztán szatová váltatok, ahogy az ezüst ötvözete belétek keveredett. Megmutatják a teljes kalkulációt. Még a kormány is azt mondja mindenkinek, hogy keverjenek ötvözetet az aranyba. „Viseljetek 14 karátos aranyat.” Bharat emberei értéktelen dolognak tekinti ötvözetet keverni az aranyba. Amikor esküvőt tartanak, igazi aranyat viselnek. Bharat emberei nagyon szeretik az aranyat. Miért? Ne is kérdezzetek Bharatról! Az aranykorban aranypaloták vannak. Ott aranytéglák vannak. Ugyanúgy, ahogy itt tégla hegyek vannak, ott arany és ezüst hegyek lesznek. Ők egy játékot mutatnak Mayáról. Az a személy aranytéglákat látott és azt gondolta, hogy majd visszahozza azokat magával (a szubtilis régióból). Amikor visszatért, látta, hogy itt nincs semmi. Annak is van valami jelentősége. A nővérek megértik, hogy újból el fognak menni a mennyországba. Ha a férjeik háborgatják őket, belül sírnak azon csodálkozva, mikor lesznek képesek elmenni a boldogság földjére. „Baba siess.” Az Atya azt mondja: Gyermekek, hogyan siethetnék? Először is távolítsátok el a szemeteteket a jóga erejével. Maradjatok az emlékezés zarándoklatán. Az Atya türelmet ad nektek. Ti még így is kiáltotok: Ó Tisztító, jöjj el! Azt éneklitek: Mindenki számára a Megváltás Adományozója az Egyetlen. Ez erre az időre utal. Az ördögök nevei, mint Akasur és Bakasur, az átmeneti kor jelenlegi idejére utalnak. Ez az ördögi világ. Az Atya elmagyarázza, Én eljövök minden ciklus átmeneti korában, amikor az egész fa elérte a teljes lecsúszás állapotát. Tudjátok, hogy az aranykorban minden szatopradhan. Itt olyan sok madár és állat van. Ott nem lesz ilyen sok faj. A nagy emberek körül nagy a tisztaság. A lakhelyük, a bútorzatok, stb., mind nagyon jó. Ti is olyan emelkedett istenségekké váltok. Ott nem lehet semmi tisztátalan. Itt olyan sok a moszkitó és soktípusú betegség van. Mindenhol olyan nagy a piszok. A falvakban nincs olyan sok piszok. A nagyvárosokban nagy a piszok, mert ott sok ember él és nincs elegendő hely számukra, hogy éljenek. Ti váltok az egész világ mestereivé. Az emberek azt éneklik: „Brahma az univerzumban létezik, Vishnu az univerzumban létezik és 900.000 csillag létezik az univerzumban.” Brahma válik Vishnuvá. Vishnuval együtt ott vannak a csillagok is. Ők istenségekké válnak az aranykorban, így nem lennének annyian. A fa először kicsi, aztán növekszik. Az aranykorban nagyon kevesen lesznek. Ők ott az édesvizű folyóknál élnek. Itt olyan sok csatornát építenek a folyóknál. Ott nem lesz semmilyen csatorna. Ott csak néhány ember lesz. A Gangesz és a Jamuna folyók elegendő azon emberek számára. Ők mindannyian közel élnek azokhoz a folyókhoz. Ott még az öt elem is az istenségek rabszolgájává válnak. Ott soha nem lesz nem időszerű esőzés. A folyók soha nem áradnak ki. Annak a neve, mennyország, így mi több lehetne ott. Az emberek azt mondják, hogy a mennyország időtartama olyan sok százezer év. O.K. Mondjátok el nekünk, hogy ott kik uralkodtak? Ők folyamatosan olyan sok hazugságot mondanak. Tudjátok, hogy eljátsszátok a szerepeiteket ugyanúgy, ahogy az előző ciklusban is tettétek. Olyan soktípusú akadály lesz az ördögöktől Rudra tudásának ezen áldozati tüzében. Az emberek azt gondolják, hogy az ördögök szemetet és tehéntrágyát dobáltak onnan fentről. De nem. Láthatjátok, hogy milyen sok az akadály. Az ártatlanokat bántalmazzák. Csak akkor tud a bűn urnája telivé válni. Az Atya azt mondja: Egy kicsit tolerálni kell. Folyamatosan emlékezzetek az Atyátokra és az örökségetekre. Még akkor is, amikor ütnek, ott kell tartanotok Shiv Babát az intellektusotokban. Ezzel a tudással rendelkeztek az intellektusotokban. Amikor valakit felakasztanak, a pap megkéri őt, hogy emlékezzen Istenre, az Atyára. Ő nem azt mondja: Emlékezz Krisztusra. Ő egy jelzést ad annak a személynek, hogy emlékezzen Istenre. Ő ilyen szeretetteljes. Mindenki Hozzá kiált. A lélek az, aki kiált. Erőfeszítés kell, hogy lélektudatossá váljatok. Testi tudatosak voltatok 63 születésen át. Most vessetek véget a fél ciklus szokásának ebben az egy születésben. Tudjátok, hogy azzal, hogy lélektudatossá váltok, a mennyország mesterei lesztek. Ez egy ilyen emelkedett elérés. Ezért erőfeszítést kell tennetek éjszaka és nappal. Az emberek olyan sok erőfeszítést tesznek a saját üzletükben. Ők nem bóbiskolnak vagy ásítoznak, amikor egy bevételt keresnek. Ők rendelkeznek a pénz megkeresésének a boldogságával. Ott a fáradttá válás nem kérdéses. Baba is tapasztalt. Amikor a gőzösök éjszaka megérkeznek, az emberek leszállnak, hogy jó árukat vásároljanak. A bolt-tulajdonosok nem hagyják ott a vásárlóikat mindaddig, amíg nem ürítették ki a zsebeiket. Baba egy nagyon tapasztalt szekeret vett. Ez az egy mindent megtapasztalt. Ő egy falusi lurkó volt. Eladott körülbelül 40 uncia gabonát 10 annáért (62 pajszáért). Nézzétek, most a világ mesterévé válik. Ő egy falusi lurkó volt. Aztán, amikor magasra emelkedett, teljesen elfoglalta magát az ékszerész üzletben. Nem volt más, csak ékszerek. Ez most az igazi ékszerek üzlete. Ez egy királyi üzlet. Baba nagyon tapasztalt. Baba korábban úgy ment az alkirály otthonába, mintha az a saját otthona lenne. Ezeket hívják ezen tudás múlhatatlan ékszereinek. Az intellektusotok minél többet szív önmagába, annál inkább fogtok multimilliomosokká válni. Shiv Babát hívják az Üzletembernek és az Ékszerkereskedőnek. Az emberek az Ő dicséretét éneklik, és aztán azt mondják, hogy Ő mindenütt jelenvaló. A dicséretével együtt ott van a rágalmazása is. Nézzétek meg, hogy az odaadás ösvényének az állapota milyenné vált. Az Atya azt mondja: Amikor az odaadás a végéhez ér, az Atya, a Hívők Védelmezője eljön. Azt is bebizonyítják, hogy ki az, aki a legtöbb odaadást végezte. Ti végzitek a legtöbb odaadást. Csak az ilyenek fognak eljönni ide és válnak először Brahminokká és igénylik újból az örökségüket az Atyától, hogy imádatra méltóvá váljanak. Ravan imádókká tett benneteket és az Atya imádatra méltókká tesz. Ezek Isten verziói. Isten az Egyetlen. Nem lehet két, vagy három Isten. Emlékeznek a Gita Istenére. Ahelyett, hogy azt írnák, hogy Shiva Isten beszél, ők beletették Krishna nevét, és így egy ilyen nagy különbséget teremtettek. A drámának megfelelően a Gita nevét meg kellett változtatni ily módon. Aztán így kiáltanak: Ó Tisztító, jöjj el. Az Atya tisztává és Ravan tisztátalanná tesz benneteket. Egy okos intellektusra van szükség, hogy megértsétek mindezt. A shrimat, a legemelkedettebb utasítások az egy Atyától vannak. Lakshmi és Narayan a mennyország mestereivé váltak azzal, hogy követték az Atya utasításait. Achcha.

Nektek, legédesebb, szeretett, régelvesztett és most megtalált gyermekeknek, szeretet, emlékezés és jó reggelt az Anyától, az Atyától, BapDadától. A szellemi Atya namastet mond a szellemi gyermekeknek.

Lényeg a dharnához:
1. Tegyetek erőfeszítést ebben az egy születésben, hogy eltávolítsátok a 63 születésetek testi tudatosságának öreg szokását. Váljatok lélektudatossá és váljatok a mennyország mesterévé.

2. Ebben az emelkedett születésben, ami olyan értékes, mint egy gyémánt, ne engedjétek meg az intellektusotoknak, hogy vándoroljon. Váljatok szatoprahanná. Toleráljatok bármilyen inzultust és igényeljétek a teljes örökségeteket az Atyától.

Áldás:
Váljatok a támasz és a felemelés egy képmásává és úgy, mint a testi atya, tegyétek minden cselekedeteteket egy emlékké.

Ahogyan a testi atya minden cselekedetét egy emlékké tette, ugyanígy minden cselekedetetek emlékké fog válni, amikor úgy haladtok előre, hogy a támasz és a felemelés képmásának tekintitek magatokat. Azok minden cselekedete, akik a világ átalakulása támaszának tekintik önmagukat, a legmagasabb lesz. Amikor a látásmódotok és a hozzáállásotok azzal az érzéssel rendelkezik, hogy mindenki javát szolgáljátok, minden cselekedetetek emelkedetté válik. Az ilyen emelkedett cselekedetek válnak emlékké.

Slogen:
Ahhoz, hogy önmagatokba szívjátok az igazság erejét, rendelkezzetek toleranciával.

Avyakt jelzés: Ahhoz, hogy állandóan vidámak maradjatok, legyetek könnyű természetűek és toleránsak.

Ha nehézségeket tapasztaltok ebben a könnyű jógi életben, akkor hogyan tudnátok könnyedén uralkodni? Az innen származó szanszkárok visznek oda benneteket. Nézzétek meg az istenségek képeit, az arcuk biztosan könnyűséget és egyszerűséget mutat. Amennyire valaki egy könnyű erőfeszítést tevő, annak megfelelően lesz egyszerű a tudatában, egyszerű a szavaival és egyszerű a cselekedeteiben. Egy ilyen lelket neveznek egy angyalnak.